345
شنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۶
2

خبر

«صبح نو» در گزارشی نسخه رهبر انقلاب برای رفع معضل اقتصاد ی را بررسی کرد

حرکت به‌سمت #اقتصـاد امـن

اقتصاد مساله‌ای است که می‌تواند پاشنه آشیل یا نقطه قوت یک کشور باشد؛ اقتصاد در هر صورت مهم و مورد توجه آحاد مسوولان یک کشور است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سخنرانی‌ها و دیدارهایی که با مسوولان و آحاد مردم بخصوص در یک دهه اخیر داشته‌اند همواره به موضوع اقتصاد اشاره کرده‌اند. همچنین ایشان در جهت ترغیب مسوولان و مردم به حل گره‌ها و مشکلات اقتصادی، چند سالی است که شعارهای سال را اقتصادی نامگذاری می‌کنند.

صبح نو

خبر

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با حیدر العبادی:
مراقب مکر آمریکایی‌ها باشید و هرگز به آن‌ها
اعتماد نکنید
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح  پنج‌شنبه در دیدار حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، وحدت اقوام مختلف و حمایت دولت این کشور از نیروهای مردمی و جوانان مؤمن و شجاع عراقی را رمز پیروزی‌های اخیر در مقابل تروریست‌ها و حامیانشان خواندند.حضرت آیت الله خامنه‌ای از اقدامات دولت عراق برای دفاع از حاکمیت یکپارچه و تمامیت ارضی این کشور حمایت کردند و عراق را کشوری تعیین‌کننده و مهم در جهان عرب خواندند.
ایشان با حمایت از تلاش‌های دولت عراق برای توسعه روابط با کشورهای همسایه و منطقه، تأکید کردند: در عین حال باید مراقب مکر آمریکایی‌ها باشید و هرگز به آن‌ها اعتماد نکنید.رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آمریکایی‌ها خودشان داعش را به‌وجود آوردند اما اکنون که تروریست‌ها از دولت و مردم عراق شکست خورده‌اند، خود را با این تحول مهم، همراه و هم‌جهت نشان می‌دهند البته بدون تردید هر وقت فرصت بیابند، دوباره به عراق ضربه خواهند زد.
رهبر انقلاب اسلامی با حمایت از گسترش همه‌جانبه روابط تهران- بغداد در زمینه‌های مختلف، خطاب به حیدر العبادی افزودند: توجه ملت‌های منطقه به موفقیت‌های عراق، نتیجه زحمات و شجاعت‌های مردم عراق، شما و دیگر مسوولان عراقی است.
در این دیدار که اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور نیز حضور داشت، نخست‌وزیر عراق با اشاره به تلاش‌های مردم و جوانان عراق برای حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور، گفت: با دقت کامل، از وحدت و یکپارچگی عراق محافظت می‌کنیم و همان‌گونه که قبلاً نیز به برادرانمان در اقلیم گفته بودیم، اجازه نمی‌دهیم خطر تجزیه کشورمان را تهدید کند.
حیدر العبادی با تشکر صمیمانه از حمایت‌های ایران در مبارزه عراق با تروریست‌ها گفت: با اشتیاق کامل برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران، تلاش و فعالیت می‌کنیم.

روحانی:
ایران، امنیت عراق را امنیت خود می‌داند
حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور کشورمان، روز  پنج شنبه در دیدار حیدرالعبادی نخست وزیر عراق، با اشاره به اراده دو دولت بر توسعه و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری‌ها اظهار کرد: تهران و بغداد می‌توانند روابط و همکاری‌های خود را در همه بخش‌های اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و علم و فناوری گسترش دهند.
وی با بیان اینکه امروز کشور عراق به تدریج در حال خروج از مسائل شدید امنیتی و مشکلات داخلی است و باید در راستای بازسازی عراق و توسعه مناسبات و روابط منطقه‌ای این کشور تلاش شود، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با همه توان و قدرت آمادگی دارد تا در روند بازسازی و توسعه عراق مشارکت کرده و در کنار دولت و ملت این کشور باشد.
رییس جمهور، آمادگی شرکت‌های ایرانی برای ارائه خدمات فنی مهندسی بیشتر در عراق را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: تقویت روابط بانکی دو کشور با هدف توسعه و تسهیل در روابط تجاری و اقتصادی فی ما بین و نیز تسهیل در صدور روادید برای گسترش ارتباط مردم دو کشور ضروری است.
روحانی، دیدار با برادران و مسوولان عراق و گفت وگو با آنان در مورد توسعه مناسبات و مسائل مورد علاقه دو کشور را همواره فرصتی مغتنم در راستای منافع دو ملت برشمرد و با اشاره به پیروزی‌های دولت و ملت عراق در برابر گروه‌های تروریستی به ویژه داعش و طراحی دشمنان عراق برای اینکه مردم این کشور را سال‌ها در بحران نگه دارند، گفت: خوشبختانه ارتش و مردم عراق توانستند با یکپارچگی و فداکاری‌های فراوان بر این مشکلات فائق بیایند.رییس جمهور با تأکید بر حفظ تمامیت ارضی و استقلال عراق گفت: توسعه امنیت و ثبات در عراق موجب خوشحالی دولت و ملت ایران است و جمهوری اسلامی ایران امنیت عراق را در راستای امنیت خود و منطقه قلمداد می‌کند.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار با اشاره به ضرورت توسعه و تقویت روابط و همکاری‌های همه جانبه ایران و عراق گفت: امروز تهران و بغداد روابط دوستانه و مستحکمی با هم دارند و باید در راستای تقویت و توسعه روزافزون مناسبات فی ما بین تلاش کنیم.
نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه امروز تروریسم و گرایشات تروریستی چالش و تهدیدی برای همگان به شمار می‌رود، گفت: دولت و ملت عراق با بهبود و تقویت توان خود برای مبارزه با تروریست‌ها و حفظ ایستادگی و انسجام خود توانسته‌اند، پیروزی‌های خوبی را در این مسیر به دست آورند.حیدر العبادی با تأکید بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت مرکزی در عراق گفت: ملت عراق، با حفظ وحدت و در کنار هم باید در برابر توطئه‌هایی که علیه این کشور طراحی می‌شود، ایستادگی کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین