345
شنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۶
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام امید مهدی‌نژاد

 خداحافظی  
مسعود بارزانی از ریاست اقلیم کردستان عراق استعفا کرد. یک کارشناس حقوقی با اشاره به اینکه دوران ریاست قانونی بارزانی بر اقلیم کردستان نزدیک به سه سال پیش به پایان رسیده بود، گفت: با این اوصاف نیاز به استعفا هم نبود، همینطور عادی ول هم می‌کرد قبول بود. همچنین یک کارشناس سیاسی دیگر ضمن بیان اینکه خداحافظی در اوج بسیار خاصیت دارد و موجب به یاد ماندنی شدن  می‌شود، خداحافظی بارزانی را مصداق خداحافظی در حضیض دانست و از کلیه سیاستمداران خواست مثل بارزانی نباشند.

 بشر
نشست حقوق بشر سازمان ملل به تشنج کشیده شد. به گزارش خبرگزاری‌ها در پی پریدن نماینده رژیم سعودی به جمهوری اسلامی ایران و پریدن نماینده سوریه به نماینده سعودی در دفاع از ایران، نشست حقوق بشر موقتاً تعطیل شد. نماینده سوریه با بیان این جمله که عربستان که وضع حقوق بشرش این است حق ندارد درباره دیگر کشورها نظر بدهد. منابع آگاه معتقدند سران رژیم سعودی از آنجا که به تازگی اقداماتی نظیر اعطای حق رانندگی به زنان و نیز اعطای حق تنفس به بشریت و شهروندان را به انجام رسانده‌اند، مقداری داغند و تصور می‌کنند حالا چه خبر شده.

 بیرون
دونالد ترامپ گفت: در هشت ماه گذشته در مورد داعش بیشتر از اقداماتی که دولت قبل در طول سالها انجام داد، کار کردیم. وی افزود: ما داعش را تکه تکه کردیم. وی در پاسخ به خبرنگاری که از وی پرسید: واقعاً؟ شما تکه تکه‌اش کردید؟ گفت: اینو از جلسه بندازین بیرون.

 

captcha
شماره‌های پیشین