345
شنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۶
1
معاون سیاسی سپاه در واکنش به مصوبه ۴۲۳ رأیی مجلس آمریکا علیه سپاه:

صنعت دفاعی کشور را توسعه می‌دهیم

انتخابات ریاست جمهوری دهم با مشارکت بالای 40‌میلیونی نمایانگر اوج مشارکت سیاسی در چارچوب مردم‌سالاری دینی بود؛ اما دو نامزد شکست‌خورده انتخابات از پذیرش نتیجه رقابت امتناع کردند و «آشوب‌های خیابانی» را به جای مطالبه‌گری قانونی در دستور کار قرار دادند.

ترسیم افق فقه آینده توسط آیت‌الله اعرافی

حوزه با «موضوع‌شناسی» زنده می‌ماند

همایش علمی پژوهشی «فقه فعال» پنج‌شنبه گذشته در تالار شیخ طوسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم از سوی «معهد الاجتهاد الفعال» و با سخنرانی آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار شد.

«صبح نو» در گزارشی نسخه رهبر انقلاب برای رفع معضل اقتصاد ی را بررسی کرد

حرکت به‌سمت #اقتصـاد امـن

اقتصاد مساله‌ای است که می‌تواند پاشنه آشیل یا نقطه قوت یک کشور باشد؛ اقتصاد در هر صورت مهم و مورد توجه آحاد مسوولان یک کشور است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سخنرانی‌ها و دیدارهایی که با مسوولان و آحاد مردم بخصوص در یک دهه اخیر داشته‌اند همواره به موضوع اقتصاد اشاره کرده‌اند. همچنین ایشان در جهت ترغیب مسوولان و مردم به حل گره‌ها و مشکلات اقتصادی، چند سالی است که شعارهای سال را اقتصادی نامگذاری می‌کنند.

«صبح‌نو»در گفت و گو با سازندگان جنجالی «#پول‌وپورن» و «#انقلاب_جنسی»بررسی می کند

جنس برخورد با بحـران جنسی

اخبار تجاوز به عنف، ازدواج سفید، پدیده روسپیگری، رشد آمار طلاق، افزایش تجرد جوانان، تغییر نظام پوشش در جامعه و مسائل دیگری از این دست، این روزها زنگ خطری را به صدا درآورده که از لابه لای چند مستند پرمخاطب اخیر به گوش می‌رسد. آقای مهدی نقویان، در آخرین ساخته‌اش «پول‌وپورن» از مدخل یک پرونده امنیتی به مساله روسپیگری سازمان‌یافته پرداخته و آقای حسین شمقدری، با بررسی پیشینه غرب، آنچه را «انقلاب جنسی» در ایران می‌داند، در مستندی به همین نام مورد واکاوی قرار داده است. سراغ این دو رفتیم تا معضل مشکلات جنسی در کشور را روی میز گفت‌وگو بگذاریم.

سایت سهام عدالت دوباره باز شد

سرسام به سبک سامانه

امروز سهام عدالت بین اوراق اقتصادی، از‌همه مشهورتر است. سهامی که ابتدا برای یک گروه خاص بود و امروز سهامی برای همه مردم در هر طبقه اجتماعی و هر شغلی نامیده می‌شود. حال بعد از گذشت تقریباً 11 سال از تولد، تغییرات زیادی شامل حالش شده، تغییراتی که تمامی ندارد و هر روز و هر دقیقه اعمال می‌شود.

واکنش‌ها به سودجویی و گرانفروشی علیه زوار ادامه دارد

کاسه داغ #کاسبان_اربعین

دو هفته تا روز اربعین مانده اما بازار کاسبان این روز، از مدت‌ها پیش داغ شده است، از‌گران فروشی بلیت هواپیما گرفته تا فروش اقلام مرتبط و غیر مرتبط با این مراسم به حدی افزایش یافته که حتی دستگاه‌های نظارتی هم قادر به کنترل این حاشیه روی‌ها نیستند. اربعین روز بزرگی برای ایرانیان است و از سال‌های گذشته پیاده روی اربعین وجود داشته و هر سال هم شور بیشتری می‌یابد. جمعیت کثیری هر ساله در این مراسم شرکت می‌کنند که این موضوع باعث تیز شدن دندان طمع افرادی شده که از آنها به عنوان کاسبان اربعین یاد می‌شود.

درخواست‌بازیگرسابق«خفگی»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»ابراز شد

آقای‌جیــرانی،نابـودم‌نکن

«خفگی» آخرین ساخته آقای فریدون جیرانی در حال اکران در سینماهای کشور است.

آتش‌سوزی پالایشگاه شهید تندگویان جان 6 نفر را گرفت

داغ آتش بر تن تهران

سرمقاله

امید عبث نبندیم

شماره‌های پیشین