344
چهارشنبه، ۰۳ آبان ۱۳۹۶
2
جعفری دولت‌آبادی خبر داد

اعدام عامل موساد

گزارش «صبح نو» از حاشیه‌های یک دیوارکشی

دیوار کوتاه مجلس

صبح چهارشنبه 17 خرداد حوالی ساعت 10:20 صبح، اتفاقی در تهران رخ می‌دهد که حداقل در دو دهه اخیر بی‌سابقه بوده است. خبرهایی که از آن اتفاق پخش می‌شدند، عمدتاً در شبکه‌های اجتماعی بودند و به دلیل حساسیت موضوع، هیچ رسانه‌ای به انتشار آن اقدام نمی‌کرد تا از صحت آن مطمئن شود.

صبح نو

جعفری دولت‌آبادی خبر داد

اعدام عامل موساد

آقای جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، روز گذشته از صدور حکم اعدام در خصوص یک عامل موساد خبر داد.وی که در چهاردهمین نشست شورای معاونین دادستانی تهران با موضوع تحقیقات مقدماتی سخن می‌گفت، در تشریح جزئیات این موضوع افزود: با توجه به کیفرخواست صادره از سوی دادسرا و رسیدگی در دادگاه، فرد مذکور به لحاظ همکاری با سرویس جاسوسی موساد به اعدام محکوم شده ‌است. دادستان تهران ادامه داد: یکی از اقدامات محکوم‌علیه، اعلام نشانی و برخی مشخصات سی نفر از افراد شاخص پروژه‌های تحقیقاتی، نظامی و هسته‌ای از جمله شهیدان شهریاری و علی‌محمدی به افسران اطلاعاتی موساد بوده که به ترور و شهادت آنان منتهی شده است.
محکوم‌علیه که مدعی شده است شهادت شهدای هسته‌ای موجب عذاب وجدان وی شده، با بیش از هشت افسر اطلاعاتی موساد جلسات متعدد برگزار کرده و از این طریق، اطلاعات مرتبط با فعالیت سایت‌های نظامی، سازمان انرژی اتمی و بسیاری از اطلاعات حساس دیگر را در ازای دریافت دستمزد و اخذ اقامت در کشور سوئد، به افسران اطلاعاتی موساد انتقال داده است.

 صدور کیفرخواست برای 9 رابط داعش
دادستان تهران یکی از اقدامات مناسب دادسرای تهران را رسیدگی تخصصی به پرونده‌های اتهامی اعضای گروهک داعش و گروه‌های تکفیری دانست و با تشکر از معاون اجرای احکام دادسرای تهران و برخی بازپرسان دادسرا مبنی بر اعلام آمادگی برای رسیدگی به جرائم گروهک داعش، اظهار داشت: این که معاون دادستان و بازپرسان اعلام آمادگی کنند تا در کسوت بازپرس به جرائم مهم رسیدگی شود، موید زنده بودن غیرت انقلابی و دینی در میان قضات دادسراست.
جعفری دولت‌آبادی آماری از دادسرای شهید مقدس در رسیدگی به پرونده‌های اتهامی گروهک داعش و تکفیری ارائه داد که بر اساس آن، برای 9 نفر به اتهام عضویت در داعش و همکاری با این گروهک، کیفرخواست صادر شده و پرونده دو متهم نیز به اتهام عضویت در گروه‌های تکفیری با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.
وی از ارسال پنج فقره پرونده مربوط به گروهک‌های داعش و تکفیری به سایر استان‌ها و مفتوح بودن پنج پرونده با همین موضوع در دادسرای مذکور خبر داد و از اقدامات سرپرست دادسرای شهید مقدس در این زمینه قدردانی کرد.

 صدور حکم محکومیت اعضای باند فحشا
وی مصداق دیگر از جرائم سازمان‌یافته را که پرونده آن در دادسرای تهران رسیدگی شده، محاکمه اعضای باند قاچاق دختران جوان به خارج از کشور اعلام کرد و در توضیح گفت: این پرونده که با گزارش ضابطین مفتوح شد، مربوط به یک شبکه سازمان‌یافته از عوامل انتقال دختران برای فساد و فحشاست که از طریق بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به تبلیغ و ارائه خدمات جنسی اقدام می‌کرده است.
اعضای اصلی باند در انتقال افراد به خارج از کشور برای فحشاء، انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن در فضای مجازی، تحصیل مال از طریق نامشروع و ایجاد و اداره مرکز فساد و ترغیب افراد به ارتکاب جرائم منافی عفت، نقش داشته و در این راستا 14 نفر آن‌ها تحت تعقیب قرار گرفتند و چند نفر نیز به خارج کشور متواری شده‌اند. محکومان این پرونده که مصداقی از فساد و فحشای سازمان‌یافته است، به حبس و مجازات تکمیلی منع خروج از کشور محکوم شده‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین