344
چهارشنبه، ۰۳ آبان ۱۳۹۶
15
«صبح‌نو» از پخش زنده مراسم بهترین‌های فیفا از تلویزیون‌های اینترنتی گزارش می‌دهد

کــوچ به تلویزیــون مجــازی

در اقدامی جالب توجه، مراسم معرفی بهترین‌های فیفا در سال 2017 توسط چند اپ تلویزیون اینترنتی به صورت زنده و مستقیم پوشش داده شد.

خبر

صبح نو

خبر

اختصاص بیشترین درآمد موتورهای جست‌وجو
به تبلیغات هوشمند
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشترین درآمد موتورهای جست‌وجوی بین‌المللی را مربوط به بحث تبلیغات هوشمند عنوان کرد.به گزارش مهر، امیرحسین دوایی در دومین همایش جویشگر بومی با اشاره به ارائه خدمات مختلف توسط جویشگرها، بیشترین درآمد موتورهای جست‌وجو را در حوزه تبلیغات هوشمند برشمرد و گفت: هر سرویسی که در کسب و کار حوزه IT  ایجاد می‌شود باید از لحاظ اقتصادی به نقطه پایداری برسد و در غیر این صورت در نقطه‌ای متوقف شده و از صحنه حذف می‌شود.معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بررسی مدل‌های اقتصادی جویشگرها در دنیا در مقایسه با جویشگرهای بومی در ایران پرداخت و ادامه داد: به طور مثال جویشگرهای بین‌المللی هدف خود را چند ده میلیارد کلیک در روز تعیین می‌کنند که با هدف جویشگری با چند میلیون نفر کلیک، متفاوت است.دوایی ادامه داد :  در حوزه IT در آسیای شرقی قیمت این سرویس‌ها بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ دلار به ازای هر کاربر است؛ به این معنی که اگر تعداد کاربر از رقمی بالاتر شود ارزشی ایجاد می‌کند که مبنای ارزش بنیادی سهام آن شرکت است؛ برهمین اساس همه چیز به کاربر برمی‌گردد و اهمیت کاربر در این حوزه را نشان می‌دهد.

اپل و سامسونگ یک بار دیگر در راه دادگاه
اپل و سامسونگ که سال‌هاست به جرم نقض حقوق مالکیت معنوی و استفاده بدون مجوز از حق اختراع‌های ثبت شده، یکدیگر را به دادگاه می‌کشانند باز هم وارد درگیری قضایی با هم شده‌اند.به گزارش فارس به نقل از دیجیتال ترندز، این دو شرکت دو روز پیش در دادگاه رودرروی یکدیگر قرار گرفته تا به ادعاهای دو طرف علیه هم رسیدگی شود.این بار نیز اپل علیه سامسونگ شکایاتی را با موضوع نقض حقوق مالکیت معنوی تنظیم کرده و پیروزی نهایی اپل بر سامسونگ به معنای جریمه سنگین مالی علیه این شرکت کره‌ای خواهد بود.طرح شکایت اپل علیه سامسونگ نخستین بار در سال 2010 صورت گرفت و موضوع آن کپی برداری از طراحی آیفون و برخی نرم افزارهای آن بوده است.درگیری حقوقی دو طرف در شرایطی صورت می‌گیرد که سامسونگ یکی از تأمین کنندگان نمایشگرها و دیگر سخت افزارهای مورد استفاده در تولید آیفون است. پیش از این اپل و سامسونگ شکایات متعددی را علیه هم در کشورهای آلمان، ژاپن و آمریکا تقدیم دادگاه کرده‌اند.سامسونگ در شکایات خود به طور متقابل اپل را به کپی برداری غیرقانونی از فناوری اختصاصی نسل سوم شبکه‌های همراه خود متهم کرده است.

قسمت دوم پروژه
«واقعیت مجازی کربلا» ساخته می‌شود
تهیه کننده پروژه نرم‌افزاری «واقعیت مجازی کربلا» درباره ساخت قسمت دوم این نرم‌افزار، با رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات به دیدار و گفت‌وگو نشست.به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ ناظر حسین مهرعلی؛ مدیر پروژه نرم‌افزار «واقعیت مجازی کربلا» در دیدار با رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات از ساخت قسمت دوم این نرم‌افزار گفت.این نرم‌افزار، جدیدترین پروژه‌ای است که در زمینه مظلومیت امام حسین؟ع؟ ساخته شده است و برای ساخت آن، 35نفر از کشورهایی مثل کانادا، آمریکا، استرالیا و... کار می‌کنند و دفتر مرکزی این پروژه در دانمارک است.
به گفته مدیر این پروژه نرم‌افزاری، در حال حاضر نخستین اپیزود این نرم‌افزار توسط فرهنگسرای مذکور در ویژه برنامه «جلوه سوگ» در میدان امان حسین؟ع؟ در حال اکران است؛ این اپیزود مربوط به قبل از شهادت حضرت عباس؟ع؟ است که توسط یزیدیان محاصره شده و تا لحظه شهادت ایشان را به تصویر کشیده است.شهروندان می‌توانند با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی، واقعه عاشورا را با جسم و روح خود احساس کنند و در محیط سه‌بعدی حرکت 360 درجه داشته باشند و با هر حرکت، نرم‌افزار به محیط این اجازه را می‌دهد که جهت دید کاربر را دنبال کند.

برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی
کودک و نوجوان منتشر شد
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اسناد پشتیبان سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان را منتشر کرد.به گزارش ایسنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای تدوین سند حمایتی کودک و نوجوان اسناد پشتیبانی آن را به منظور کسب نظر متخصصان و فعالان این حوزه، منتشر می‌کند.این اسناد پشتیبان در سه عنوان سند مطالعات تطبیقی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان، سند مطالعات میدانی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان و سند ابزارهای کنترل والدین منتشر شده است که لینک فایل آن در این نشانی ارائه می‌شود.
به همین منظور، تمام کسانی که در این حوزه فعالیت دارند یا خدمتی ارائه کرده‌اند که در اسناد مذکور دیده نشده است و یا پیشنهادات و انتقاداتی دارند؛ می‌توانند نظرات خود را از طریق پست الکترونیک پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی Cop@itrc.ac.ir اعلام کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین