344
چهارشنبه، ۰۳ آبان ۱۳۹۶
14

خبر

در مراسم رونمایی از کتاب «آینه‌های شعله ور» مطرح شد

پاسخ به شور و حماسه در شعر اسرافیلی

آیین رونمایی از اشعار آیینی آقای حسین اسرافیلی با عنوان «آیینه‌های شعله‌ور» عصر روز گذشته در خبرگزاری فارس برگزار شد.

صبح نو

خبر

رونمایی از فصلنامه فرم و نقد در باغ کتاب
آیین رونمایی از فصلنامه فرم و نقد امروز چهارشنبه 3 آبان ساعت 16 در فروشگاه کتاب بزرگسال باغ کتاب برگزار می‌شود. به گزارش «صبح نو» آیین رونمایی از فصلنامه فرم و نقد چهارشنبه 3 آبان ساعت 16 با سخنرانی آقایان مسعود فراستی، حمید ابک، آیین فروتن، جواد حسن جانی، شروین طاهری و بابک قهرمانی در فروشگاه کتاب بزرگسال باغ کتاب برگزار می‌شود.
 این برنامه ساعت 16 با سخنرانی مسعود فراستی سردبیر این فصلنامه آغاز و با سخنرانی دیگر سخنرانان ادامه پیدا می‌کند و ساعت 18 با رونمایی از فصلنامه به پایان می‌رسد. آیین رونمایی از فصلنامه فرم ونقد با حضور آقایان جواد طباطبایی، بهروز افخمی، مسعود فروتن، فریدون جیرانی، جواد طوسی، رسول صدر عاملی، حسین انتظامی و علی گلستانه برگزار شده و حضور برای علاقه‌مندان رایگان است.

برگزاری مراسم یادبود منوچهر آتشی
مراسم یادبود مرحوم منوچهر آتشی در جلسه ماهانه گروه شعر معاصر برگزار می‌شود.به گزارش ایسنا طبق اعلام، این جلسه به پاس حضور چشمگیر زنده‌یاد منوچهر آتشی در گروه شعر معاصر به یادبود این شاعر فقید اختصاص دارد و ساعت ۱۷ امروز سوم آبان‌ماه در موسسه بهاران (واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از زرتشت، کوچه نوربخش، پلاک ۲۱) برگزار می‌شود.
سخنرانان جلسه دکتر محمدجواد حق‌شناس، کامیار عابدی، آقایان محمود معتقدی، فرهاد عابدینی، محمد ولی‌زاده و اسدالله امرایی و خانم نگار اسکندرفر هستند. در قسمت دوم جلسه هم شاعران حاضر در جلسه به شعرخوانی خواهند پرداخت.
منوچهر آتشی ـ شاعر و مترجم ـ دوم مهرماه سال۱۳۱۰ در دهرود دشتستان بوشهر متولد شد. مجموعه‌های شعر «آواز خاک» (۱۳۴۷)، «دیدار در فلق» (۱۳۴۸)، «وصف گل سوری» (۱۳۶۷)، «گندم و گیلاس» (۱۳۶۸)، همچنین ترجمه‌ آثاری چون «دلاله» (تورنتون وایلدر)، «لنین» (مایاکوفسکی) و «فونتامارا» (ایناتسیو سیلونه) از آثار منتشرشده‌ او هستند. آتشی همچنین برگزیده‌ جایزه‌ کتاب سال شده بود و در طول حیاتش فعالیت مطبوعاتی هم داشت. این شاعر ظهر روز ۲۹آبان‌ماه سال۸۴ در پی بیماری از دنیا رفت.

کنسرت‌ شهرستان‌ها به‌زودی آغاز می‌شود
نوازنده مطرح موسیقی ایرانی ضمن تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی از کم‌توجهی تعدادی از نوازندگان جوان به موضوعات اخلاقی انتقاد کرد.آقای اردشیر کامکار نوازنده و مدرس نوازندگی ساز کمانچه درباره فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی به خبرنگار مهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته به‌زودی مجموعه کنسرت‌هایی را در قالب سه‌نوازی و تک‌نوازی در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌کنم که در حوزه گروهی وحید اسدللهی و کامبیز گنجه‌ای هنرمندان همراه من هستند.
علاوه‌بر این برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری کنسرت‌هایی با هنرمندی حمیدرضا نوربخش و بهداد بابایی انجام گرفته که جزئیات آن را بعداً اعلام می‌کنم. البته این گروه سه نفره اسفند ماه سال گذشته اجراهایی را در تالار تئاتر ملی کشور مقدونیه، تالار مرکز هنرهای زیبای بلژیک و استهکلم کشور سوئد برگزار کرد که با استقبال مخاطبان نیز روبه‌رو شد.کامکار در پایان صحبت‌های خود با انتقاد از شرایط این سال‌های حوزه نوازندگی تصریح کرد: متاسفانه ما در حوزه نوازندگی به ویژه بین هنرمندان جوان دچار انحراف شده‌ایم و تعدادی از نوازندگان طوری کار می‌کنند که گویی فقط باید موسیقی را یاد بگیرند و در این میان منش و اخلاق اهمیت ندارد. مساله به دو واژه «آموزش» و «پرورش» بازمی‌گردد که متاسفانه آموزش هست اما نکته مهمی به‌نام «پرورش» وجود ندارد.

تصویب خرید
بیش از ۱۶میلیارد ریال کتاب از ناشران
خرید ۷۵ هزار و ۵۰ نسخه کتاب به ارزش بیش از ۱۶میلیارد ریال در جلسه ۵۸۱ هیات انتخاب و خرید کتاب به تصویب رسید.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا،‌ در جلسه 581 هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خرید  484عنوان کتاب در 75هزار و 500 نسخه به مبلغ کل 16میلیارد و 238میلیون و 850هزار ریال به تصویب رسید.عناوین کتاب‌های مصوب برای خرید در سایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در تارنمای هیأت انتخاب و خرید کتاب بارگذاری شده است.

 

captcha
شماره‌های پیشین