344
چهارشنبه، ۰۳ آبان ۱۳۹۶
1
تحلیل «صبح نو» از آمار تأمل برانگیز افزایش خشونت زنانه

خشم و هیاهو برای هیچ

طی این سال‌ها آمارهای زیادی از خشونت منتشر شده است. بسیاری از آمارها از افزایش خشونت می‌گوید. در این میان به طور خاص، آماری از افزایش خشونت بین نوجوانان و جوانان منتشر شده است. به جز آمار افزایش، خشونت در جوانان، هرروز خبرهایی درباره خودکشی به گوش می‌رسد. دلایل این اتفاق‌ها چیست؟ در ادامه «صبح نو» به این مسائل پاسخ می‌دهد.

«صبح‌نو» از پخش زنده مراسم بهترین‌های فیفا از تلویزیون‌های اینترنتی گزارش می‌دهد

کــوچ به تلویزیــون مجــازی

در اقدامی جالب توجه، مراسم معرفی بهترین‌های فیفا در سال 2017 توسط چند اپ تلویزیون اینترنتی به صورت زنده و مستقیم پوشش داده شد.

دکتر حمیدرضا مقدم فر:

فتنه 88 فتنه‌ای عظیم بود

در مراسم رونمایی از کتاب «آینه‌های شعله ور» مطرح شد

پاسخ به شور و حماسه در شعر اسرافیلی

آیین رونمایی از اشعار آیینی آقای حسین اسرافیلی با عنوان «آیینه‌های شعله‌ور» عصر روز گذشته در خبرگزاری فارس برگزار شد.

جابه‌جایی‌های لازم برای حل بحران اشتغال

شهید مصطفی خمینی و ژن‌های خوب

در نشست «جمهوری اسلامی؛ ریاستی یا پارلمانی؟» مطرح شد

لزوم تشکیل پارلمان تخصصی در کشور

ارسال نامه شماری از نمایندگان مجلس به مقام معظم رهبری برای بازنگری در قانون اساسی و تغییر نظام ریاستی به نظام پارلمانی، بار دیگر این موضوع را به میدان نقد و بررسی کارشناسان حوزه حقوق اساسی و علم سیاست کشاند؛ امری که برخی آن را حلال برخی مشکلات و معضلات ساختاری در نظام کنونی و گروه دیگر، طرحی برای تضعیف جدی مردم سالاری یاد می‌کنند.

«پایگاه‌های صلح» ترکیه در ادلب پادگان نظامی‌شدند!

زوایای منفی دیدار پرسپولیس و استقلال، مهم‌ترین بازی لیگ

سودی که تنها برای سرخابی‌ها نیست

شهرآورد تهران بیش از آنکه تحت تأثیر عملکرد فنی دو تیم باشد، اسیر حاشیه‌های بسیار زیاد است که از ابتدا تا به امروز، اصل‌رقابت زیبا و جذاب این بازی تاریخی را هدف گرفته است. این اتفاق‌های نامطلوب، تلخ و بعضاً غیر فوتبالی، مسائلی است که تأثیر منفی فراوان در فضای حاکم بر مسابقه و بیرون آن گذاشته و زیبایی‌های این رقابت سنتی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

سرمقاله

مردمی‌شدن اربعین

صبح نو

سرمقاله

مردمی‌شدن اربعین

رویداد اربعین در پیش است و اگر برآوردها مبنی بر حضور چند میلیونی ایرانیان دقیق باشد، تا کمتر از یک هفته دیگر، نیمی از جمعیت کشور به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم با این واقعه بزرگ مرتبط می‌شوند. آنچه در راهپیمایی اربعین جلوه‌گر و سرنوشت‌ساز می‌نماید، بنیان مردمی آن در عراق است که گویی تمامی شیعیان این کشور را در فرایند خدمت‌رسانی به زوار حضرت حسین (ع) به فعالیت و هم‌گرایی ترغیب می‌کند. این رویکرد مردمی، از جانب حرکت عظیم ایرانی، می‌بایست به‌شکلی شایسته تداوم پیدا کند؛ اول آن‌که رقابتی نامحسوس یا زیرپوستی از سوی دستگاه‌های رسمی با موکب‌داران محلی درنگیرد و دوم، بخشی از آداب و رسوم همدلانه عراقی‌ها در مدت پذیرایی از زائران، به داخل کشور منتقل شود. به‌عنوان نمونه، حجم قابل‌توجهی از دلدادگان حسینی از کرانه‌های کشمیر گرفته تا بامیان، از مرزهای شرقی کشور عازم کربلایند؛ آن‌ها معمولاً مسیر بسیار طولانی‌ای را طی می‌کنند و از حداقل امکانات برخوردارند. اگر توان و انرژی دستگاه‌های رسمی صرف تسهیل این مراوده شده و موکب‌‌های ایران در مداخل ورودی مهم در مرزهای شرقی، به مدد استقبال از زوار دیگر کشورها بیایند، آثار بسیار گسترده‌ای برای جمهوری اسلامی و انسجام و مودت شیعی برجای می‌گذارد. این روند در مرزهای خروجی ایران و آن‌بخشی که شهرهای مرزهای غربی و جنوب‌غربی را درگیر می‌کند، تاحدودی قابل مشاهده است، به‌ویژه اهالی خوزستان که از هفته‌ها قبل در تدارک این میزبانی بزرگ‌اند. اربعین نماد مردمی‌سازی فرهنگ است، آن‌را قدر بدانیم و بزرگ.

 

captcha
شماره‌های پیشین