343
سه شنبه، ۰۲ آبان ۱۳۹۶
2

خبر

لشکر الهی یکصدا در کنار هم

پیام وحدت از مقــر ارتـش

روز گذشته در تهران دو همایش مهم برگزار شد؛ یکی در منطقه ازگل تهران با حضور مقامات لشکری و دیگری در منطقه ولنجک تهران با حضور مقام‌های‌ کشوری. «یک لشکر الهی» عنوان همایشی بود که با موضوع وحدت ارتش و سپاه در مرکز فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد. سخنرانان این مراسم نیز فرماندهان نیروی زمینی ارتش و سپاه بودند.

سخنان متفاوت رییس جمهور

برخی دوست دارند با ما حرف بزنند، تشریف بیاورند!

صبح نو

سخنان متفاوت رییس جمهور

برخی دوست دارند با ما حرف بزنند، تشریف بیاورند!


اما روز گذشته همایشی دیگر در سالن اجلاس سران و با عنوان بزرگداشت چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی برگزار شد که رییس‌جمهور روحانی سخنران این مراسم بود.
 وی در بخشی از سخنان خود، برجام را مورد توجه قرار داد و گفت: «از هیاهوی این و آن باکی نداشته باشیم ما یک توافقنامه بین المللی که امروز حتی رییس جمهور آمریکا نیز بعد از 10 ماه که هر روز می‌گفت این توافق بدترین توافق ممکن است و باعث شرم آمریکاست، هنوز نتوانسته با آن کاری بکند و این نشان از عظمت ملت ایران و دیپلمات‌های کشورمان است.»
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعی اشاره می‌کند که برخی کارشناسان سیاسی آن را متفاوت با مواضع پیشین آقای رییس جمهور و سایر مسوولان می‌دانند. روحانی در این بخش از سخنان خود تسلیحات نظامی ایران را مورد اشاره قرار می‌دهد و می‌گوید:‌ «تسلیحات ایران مثل تسلیحات همه کشورهای دنیاست. ما در دنیا مقررات بین المللی داریم، خود نیز قانون اساسی داریم. بنابراین نیروی ما باید بازدارنده باشد. چیز دیگری نمی‌خواهیم. قدرت نظامی ما در برابر تهدیدات باید بازدارنده باشد تا در شرایط مبادا، دفاع مؤثر و کاملی انجام دهد.
همه دنیا هم همینطور است کسی نمی‌تواند قدرت نظامی کشور را که برمبنای قانون اساسی و تدابیر دفاعی و دکترین دفاعی  طراحی شده، محدود کند.
این وسط برخی دوست دارند با ما حرف بزنند تشریف بیاورند حرف بزنند. ببینیم چه کسی ضرر می‌کند.»
«تشریف بیاورند با ما حرف بزنند. ببنیم کی ضرر می‌کند» عبارتی که می‌تواند طرف‌های ایران را به این نتیجه برساند که رییس‌جمهور چندان مخالف مذاکره با غربی‌ها درباره مسائلی غیر از مسائل هسته‌ای هم نیست.
اما طرف‌ها نیز بر این نکته واقف هستند که موضوع‌های کلان و به خصوص بحث مذاکره درباره مسائلی غیر از مسائل هسته‌ای در حیطه اختیارات روحانی نیست و درخصوص مذاکره درباره موضوعاتی غیر از مسائل هسته‌ای چه مسائل موشکی و چه منطقه‌ای بارها از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین سایر مسوولان  قوا و حتی دیپلمات‌های هسته‌ای از جمله وزیر خارجه و معاون وی رد شده است و روحانی به تنهایی نیز اختیار چنین کاری را برای مذاکره ندارد.

 

captcha
شماره‌های پیشین