343
سه شنبه، ۰۲ آبان ۱۳۹۶
2

خبر

لشکر الهی یکصدا در کنار هم

پیام وحدت از مقــر ارتـش

روز گذشته در تهران دو همایش مهم برگزار شد؛ یکی در منطقه ازگل تهران با حضور مقامات لشکری و دیگری در منطقه ولنجک تهران با حضور مقام‌های‌ کشوری. «یک لشکر الهی» عنوان همایشی بود که با موضوع وحدت ارتش و سپاه در مرکز فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد. سخنرانان این مراسم نیز فرماندهان نیروی زمینی ارتش و سپاه بودند.

سخنان متفاوت رییس جمهور

برخی دوست دارند با ما حرف بزنند، تشریف بیاورند!

صبح نو

لشکر الهی یکصدا در کنار هم

پیام وحدت از مقــر ارتـش

روز گذشته در تهران دو همایش مهم برگزار شد؛ یکی در منطقه ازگل تهران با حضور مقامات لشکری و دیگری در منطقه ولنجک تهران با حضور مقام‌های‌ کشوری. «یک لشکر الهی» عنوان همایشی بود که با موضوع وحدت ارتش و سپاه در مرکز فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد. سخنرانان این مراسم نیز فرماندهان نیروی زمینی ارتش و سپاه بودند.

این برنامه که از سوی ارتش تدارک دیده شده بود، در جهت حمایت از سپاه پاسداران و همچنین در جهت نمایش اتحاد این دو نیروی نظامی بود.ارتش و سپاه پاسداران در گذشته در سطح فرماندهان کل با عنوان «ید واحده» جلساتی را برگزار کرده بودند اما برگزاری مراسمی در این سطح بی‌سابقه بوده است.
در این مراسم، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزاری این همایش در این سطح را به دستور فرمانده کل ارتش عنوان می‌کند و می‌گوید: این همایش در پاسخ به سخنان دور از ادب، انسانیت و گزافه گویی‌های اخیر رییس جمهوری آمریکا برگزار شده و ما خواستیم موضع خود را علیه استکبار جهانی اعلام کنیم.وی وحدت ارتش و سپاه را یک اعتقاد قلبی بین نیروهای مسلح کشور می‌داند و اظهار می‌کند: ما این همایش بزرگ را برگزار کردیم تا وحدت خود را نشان بدهیم و بگوییم در کنار برادران سپاهی خود هستیم و اگر دشمن بخواهد به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توهین کند، اول باید ارتش جمهوری اسلامی ایران را در مقابل خود ببیند.
هرچند پس از اتهامات واهی رییس‌جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران، ارتش بلافاصله در بیانیه‌ای اظهارات ترامپ را محکوم و  توهین به سپاه پاسداران را توهین به کلیت نظام دانست و بر اتحاد و یکپارچگی نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه به عنوان ید واحده تاکید کرد؛ اما حالا ارتش با برگزاری همایشی بزرگ در حضور دوربین‌های صداوسیما و رسانه‌ها، تمام قد از سپاه پاسداران حمایت و موضع رسمی خود را اعلام می‌کند.سردار محمد پاکپور نیز در همایش روز گذشته «یک لشکر الهی»‌ضمن تقدیر از ارتش در برگزاری این همایش گفت:‌ ما در درون نیروهای مسلح از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تا کنون وحدت و همدلی کامل داشته‌ایم و خواهیم داشت.فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وحدت و همدلی بین نیروهای مسلح عامل مهم بازدارندگی در مقابل دشمنان محسوب می‌شود، توضیح داد: ما باید این وحدت و یکدلی را ابراز و رسانه‌ای کنیم تا دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که نیروهای مسلح چون گذشته در کنار هم با صلابت ایستاده‌اند و خواهند ایستاد.سردار پاکپور با اشاره به توطئه‌های دشمنان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، گفت: الحمدلله دشمن هیچ گاه نتوانسته توطئه‌های خود را در نیروهای مسلح رسوخ دهد و ما همواره با وحدت و همکاری در صف مقدم مقابله با بحران‌ها حضور داشته‌ایم و خواهیم داشت.
وی توضیح ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برخی افراد و منافقین شعار انحلال ارتش را سر دادند که امام خمینی (ره) در مقابل آن ایستادگی کردند.
سردار پاکپور در ادامه اضافه کرد: در زمان حاضر باید نیروهای مسلح آمادگی خود را بالا برده و آن را به رخ دشمن بکشند تا دشمن در برآوردهای خود اشتباه کند. اگر اقدامات و مانورهای ما نبود شاید دشمن دچار اشتباه محاسباتی در مورد ما نمی‌شد.فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به توطئه‌های آمریکا در منطقه افزود: ما در سوریه و عراق برنامه‌های آمریکایی‌ها را بر هم زدیم. آن‌ها گروه‌های تروریستی را به وجود آوردند که گریبانگیر خودشان شد. اگر ایران نبود آیا وضعیت منطقه این گونه بود؟
ما گروهک تروریستی-تکفیری داعش را زمین‌گیر کردیم نه آمریکایی‌ها. آن‌ها وقتی وجود ما را حس کردند، سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی و تحریم‌ها قرار دادند.ارتش و سپاه دو نیروی متفاوت و با مأموریت‌های متفاوت اما متحد و برادر در انجام مأموریت‌ها، تحت فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند. هیچ نشانه‌ای از بروز اختلاف بین این دو نیرو تاکنون در هیچ سطوحی مشاهده نشده است.در دهه‌های گذشته، بسیاری از نیروهای متخاصم و کشورهایی که با انقلاب اسلامی و به تبع آن با سپاه پاسداران زاویه و از ماموریت‌های سپاه به خصوص درمنطقه ناراحت و عصبانی‌اند، تلاش گسترده‌ای را در جهت تخریب سپاه در برابر ارتش انجام دادند اما این دو نیرو در هر شرایطی کنار هم ماندند و خواهند ماند.
برگزاری رزمایش‌های مشترک یک مورد از چندین موردی است که ارتش و سپاه درکنار هم در جهت ارتقای توان نظامی و رزمی خود در مقابله با دشمنان به نمایش گذاشتند یا در مورد دیگری، پس از انتصاب امیر عبدالرحیم موسوی به فرماندهی ارتش از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،  فرماندهان سپاه پاسداران در اکثر رده‌های خدمتی نزد وی رفته و از نزدیک   این انتصاب راتبریک گفتند، اتفاقی که نمونه مشابه آن را در سایر کشورها کمتر می‌توان یافت.
همایش دیروز ارتش علاوه بر اعلام همدلی و وحدت این دو نیرو، پیام روشن دیگری به خارج و به خصوص به طرف‌های مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای نیز داشت؛ تاکید مجدد نیروهای مسلح بر غیرقابل مذاکره بودن توان نظامی و به خصوص موشک‌های سپاه پاسداران،‌ این بار از مقر فرماندهی نیروی زمینی ارتش. غیرقابل مذاکره بودن توان دفاعی ایران همواره مورد تاکید مسوولان عالی نظام نیز بوده است و علاوه بر آن نیز، هیچ اجماع جهانی برای مذاکره پیرامون این موضوع در جهان وجود ندارد.

captcha
شماره‌های پیشین