343
سه شنبه، ۰۲ آبان ۱۳۹۶
2

خبر

لشکر الهی یکصدا در کنار هم

پیام وحدت از مقــر ارتـش

روز گذشته در تهران دو همایش مهم برگزار شد؛ یکی در منطقه ازگل تهران با حضور مقامات لشکری و دیگری در منطقه ولنجک تهران با حضور مقام‌های‌ کشوری. «یک لشکر الهی» عنوان همایشی بود که با موضوع وحدت ارتش و سپاه در مرکز فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد. سخنرانان این مراسم نیز فرماندهان نیروی زمینی ارتش و سپاه بودند.

سخنان متفاوت رییس جمهور

برخی دوست دارند با ما حرف بزنند، تشریف بیاورند!

صبح نو

خبر

آیت الله آملی لاریجانی:
برجام موشکی نخواهیم داشت
رییس قوه قضاییه با تاکید بر ایستادگی دستگاه قضایی در مقابل هجمه‌ها و تخریب‌ها خطاب به مسوولان عالی قضایی گفت: بنیان احضارها و رسیدگی‌ها باید شرعی، قانونی و عادلانه باشد و پس از آن از هیچ گونه فضاسازی، هجمه و تخریب در فضای حقیقی و مجازی هراسی نداشته باشید و بدون توجه به شانتاژهای تبلیغاتی، در مسیر احقاق حقوق مردم ثابت قدم باشید.
وی همچنین تاکید کرد: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران برای دفاع است و قطعاً در مورد آن برجام 2 و3 هیچ گونه مذاکره‌ای نخواهیم داشت.

سردار جلالی:
در جریان دیوارکشی اطراف مجلس نبودم
رییس سازمان پدافند غیرعامل در نشست خبری در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اطلاع سازمان پدافند غیرعامل از دیوارکشی‌های دور مجلس، گفت: ما حدود 3 سال قبل گزارش‌هایی داشتیم که داعش احتمال دارد به مجلس حمله کند لذا طرح‌هایی برای جلوگیری از ورود خودروهای انتحاری به مجلس تهیه کردیم و تاکید داشتیم در این طرح‌ها ملاحظات معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی رعایت شود. در مرحله اول، مجلس شورای اسلامی با کمال همکاری این اقدام را انجام داد اما پس از حادثه خرداد ماه، دوستان هول شدند و به سرعت دور مجلس را دیوارکشی کردند که ما از جزئیات آن اطلاع نداشتیم.
این در حالی است که مجلس پیش ازاین اعلام کرده بود که دیوار کشی اطراف مجلس با نظر سازمان پدافند غیرعامل انجام گرفته است.

برنامه موشکی ایران  دفاعی
و غیرقابل مذاکره است
اسحاق آل حبیب در سخنرانی خود در نشست دوشنبه کمیته خلع سلاح و امنیت بین‌المللی  سازمان ملل متحد، بر حق ذاتی تمامی کشورها برای تولید، واردات و داشتن سلاح‌های متعارف برای دفاع مشروع و تأمین نیازهای امنیتی خود تأکید کرد. معاون نمایندگی کشورمان نسبت به افزایش هزینه‌های نظامی در جهان ابراز نگرانی کرد و افزود: این روند در خاورمیانه هشدار دهنده‌تر از سایر مناطق است.
نماینده کشورمان اضافه کرد: در چنین شرایطی، برخی کشورها ایران را به خاطر آزمایش چند موشک که منحصراً برای حمل کلاهک‌های متعارف طراحی شده و نیز متناسب با فضای امنیتی ایران اند، مورد انتقاد قرار می‌دهند در حالی که برنامه موشکی ایران برای تأمین نیازهای دفاعی و امنیتی کشور ایجاد شده و در مورد آن نمی‌توان بدون مد نظر قرار دادن محیط امنیتی ایران اظهار نظر کرد. به عنوان مثال به دوران دفاع مقدس و تجاوز صدام علیه ایران می‌توان اشاره کرد که در آن زمان، نه تنها آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن کمک‌های نظامی، اطلاعاتی، پشتیبانی، اقتصادی و سیاسی به صدام ارائه و از حملات شیمیایی وی نیز حمایت کرده یا در مقابل آن سکوت پیشه کردند، بلکه هر اقدامی را که می‌توانستند انجام دادند تا مانع از دست یابی ایران حتی به ابتدایی‌ترین توانمندی‌های دفاعی شوند.

بزرگداشت بین‌المللی چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی

captcha
شماره‌های پیشین