343
سه شنبه، ۰۲ آبان ۱۳۹۶
14

«صبح‌نو» کتاب «اخلاق و عرفان» حمید پارسانیا را معرفی می‌کند

خدمات متقابل اخلاق و عرفان

کتاب «اخلاق و عرفان» از آثار جدید آقای حمید پارسانیاست که توسط انتشارات کتاب فردا راهی بازار نشر شده است.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد

نکاتی در باره خودکشی منتسب به چالش «نهنگ آبی»

صبح نو

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد

نکاتی در باره خودکشی منتسب به چالش «نهنگ آبی»

بنیاد ملی بازی‌های رایانه در رابطه با انتشار خبری مبنی بر خودکشی دو دختر نوجوان در شهر اصفهان اعلام کرد که نسخه اصلی این چالش که توسط یک فرد روسی ایجاد شده بود، مدت‌هاست دیگر وجود ندارد و بنیاد نیز در جریان رسانه‌ای این چالش که مدتی پیش در کشور به‌راه افتاد، رویکردهای تخصصی خود را ارائه کرده بود.
بنیاد مزبور در ادامه تأکید کرده است که این، فقط یک بازی رایانه‌ای نیست بلکه یک چالش است. در بیانیه بنیاد آمده است: همچنان برخی رسانه‌ها و افراد «نهنگ آبی» را یک بازی رایانه‌ای می‌نامند.
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بارها تأکید کرده که «نهنگ آبی» بازی رایانه‌ای نیست بلکه یک چالش است که از فضای مجازی برای اجرایی شدن بهره می‌برد.
این چالش ۵۰ مرحله دارد که نه تنها با استفاده از فضای مجازی بلکه می‌توان این مراحل را به صورت حضوری نیز رد و بدل کرد.
در بخش‌های دیگری از این بیانیه آمده است: زمانی که رسانه‌های سراسر کشور شروع به اطلاع‌رسانی در زمینه نهنگ آبی کردند، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هشدار داد که موج‌سواری رسانه‌ای در این زمینه خطرناک بوده و ممکن است سودجویانی با کپی‌برداری از مراحل نهنگ آبی، چالش‌های مشابهی را در کشور راه‌اندازی کرده و بحران‌آفرینی کنند.
متأسفانه به این هشدار توجهی نشد و نهنگ آبی که چالشی ناشناخته در کشور بود، به یک‌باره بر سر زبان‌ها افتاد و موقعیت برای سودجویان فراهم شد.
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در ادامه هشدار داده است که خانواده‌ها باید توجه کنند اگر فرزندشان فعالیت‌های مشکوکی از جمله دیدن فیلم ترسناک به‌صورت مداوم، زخمی کردن خود، گوش دادن به موسیقی‌های خاص و پوچ‌گرایانه و دیگر رفتارهای غیرعادی انجام می‌دهند، چرایی این اقدامات را بررسی و از ادامه آن جلوگیری کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین