342
دوشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۶
5
تیلرسون توطئه‌های جدید آمریکا را در ریاض رونمایی کرد

صلح با قطر یا تقسیم سوریه

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا که سفرهای دوره‌ای خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس را از روز گذشته آغاز کرده، در صدد است تا با ایجاد کاهش تنش میان دوحه و ریاض، درهای جهان عرب را روی ایران ببندد.

نعیم قاسم: اگر مقاومت نبود آمریکا و اسرائیل شکست نمی‌خوردند

کشتارصدها افغان در سه روز

پدیده افراط گرایی سوغات آمریکا در افغانستان

صبح نو

نعیم قاسم: اگر مقاومت نبود آمریکا و اسرائیل شکست نمی‌خوردند

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیر کل حزب الله لبنان، با اشاره به نقش محور مقاومت در شکست طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه، گفت: آمریکا نقش قدرت ظالمی را ایفا می‌کند که می‌خواهد به ناحق بر دنیا مسلط شود. آمریکا با اسرائیل اشغالگر است، با وجود اینکه اشغال منکر، حرام و ظلم است اما آمریکا منافع خود را در کاشتن این غده سرطانی می‌داند تا منطقه را بی ثبات کند و از اسرائیل به عنوان چماقی که هر که ضد آمریکا باشد، استفاده می‌کند.
وی افزود: آمریکا در راستای ویرانی سوریه برای اینکه خاورمیانه جدید ایجاد و منطقه را تجزیه کند، حرکت کرد اما توانستیم با طرح آمریکا مقابله کنیم. آمریکا خواست که از  توافق هسته‌ای خارج شود با اینکه توافق هسته‌ای توافقی بین المللی است و توافقی میان ایران و آمریکا نیست و توافقات بین المللی مورد احترام همه کشورهایی است که درباره آن توافق کرده‌اند؛ اما آمریکا توافق بین المللی را در تعارض با منافع خود می‌بیند زیرا منافعی که به دنبال آن است، به دست نیاورده است. آمریکا ظالم است و همانطور که مشاهده می‌کنید مواضع و دیدگاه‌هایش در مقابله با توافق هسته‌ای، ویرانی سوریه، بازاریابی برای اسرائیل و حمایت از این رژیم با شکست روبه‌رو شده است و ان شاءالله شکست بیشتری به سبب وجود مقاومت خواهد خورد.
نعیم قاسم تاکید کرد: اگر مقاومت نبود، آمریکا و رژیم صهیونیستی شکست نمی‌خوردند و اراضی آزاد نمی‌شدند و نمی‌توانستیم که تکفیری‌ها را در منطقه شکست دهیم. این پیروزی‌ها ادامه خواهند یافت.
وی در ادامه از حمایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی از تروریست‌های تکفیری خبر داد و تکفیری‌ها را ابزار دست آنها دانست و افزود: آمریکا داعش را ایجاد کرد و آنها از سراسر دنیا به سوریه کشاند. آن‌ها از داعش چه می‌خواهند؟ اول تجزیه کردن منطقه برای اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی به راحتی بتوانند بر آن سیطره یابند و دوم رویکرد اسلام اصیل را نابود کنند؛ اما محور مقاومت تلاش‌ها را ناکام گذاشت. داعش نفس‌های آخر خود را می‌کشد و هنگامی که ما جریان تفکیری را شکست دادیم، در واقع طرح آمریکا و اسرائیل را هدف قرار دادیم. آن‌ها هم اکنون از مصیبت بزرگی که گرفتار آن شده‌اند، فریاد می‌زنند.
معاون دبیر کل حزب الله اعلام کرد: توجیه تعامل با دشمن صهیونیست، مانند مزدوری است و مزدوری قابل توجیه نیست زیرا رژیم صهیونیستی دشمن بوده و خواهد ماند.

captcha
شماره‌های پیشین