342
دوشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۶
2
در دیدار دست اندرکاران بزرگداشت آیت الله مصطفی خمینی با رهبر انقلاب مطرح شد

آقازاده‌ای که «آقازاده» نبود

ادعاهای یك مدعی

نابسامانی بانکی؛ میراث شوم دولت دهم

آقای محمود احمدی نژاد، این بار با یك صدای جدید آمده است. او مدعی است برخی مؤسسات اعتباری، پول مردم را خورده‌اند و هیچ كس هم پاسخگو نیست. او البته از مسوولان هم می‌خواهد كه به حال سپرده گذارانی كه پولشان خورده شده رسیدگی كنند؛ همان كسانی كه به بهای دریافت چند درصد نرخ سود بیشتر و البته به دلیل وضعیت كسب و كار نامساعد و تورم بالای اقتصاد ایران، پول خود را به دست مؤسسات غیرمجاز سپردند.

بقایی زنبیل به دست شد

لودگی سیاسی

صبح نو

بقایی زنبیل به دست شد

لودگی سیاسی

آقای حمید بقایی، همراه آقای علی اکبر جوانفکر، با زنبیل قرمز حاوی دفاعیات خود برای رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه ویژه کارکنان دولت، در دومین جلسه دادگاه حضور یافت!  صبح روز گذشته، زمان برگزاری دادگاه دوم معاون رییس جمهور دولت نهم و دهم بود که از ابتدا رسانه و فضای مجازی را منفجر کرد؛ آن هم تنها به یک دلیل، زنبیل قرمز دفاعیات بقایی! البته حمید بقایی با اظهاراتش هم سعی در فضاسازی‌های رسانه‌ای داشت و در بدو ورود به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه ویژه کارکنان دولت، مدعی شد: «این دادگاه سیاسی است. از سال ۹۰ یک عده آمدند و گفتند جریان انحرافی و اتهامات فساد به ما زدند.» بقایی در پاسخ به این سؤال که آیا به شکایات شما رسیدگی شده است یا خیر؟ گفت: «اطلاعی نداریم.» ماجرای زنبیل قرمز اما برای چه بود؟ بر اساس تحلیل آقای مهدیان، فعال رسانه‌ای «آقای بقایی برای دیده شدن چاره‌ای ندارد و باید سراغ زنبیل قرمز رود. شبکه‌های اجتماعی، یک اثر تخریبی قابل ملاحظه در حوزه خبررسانی دارند و آن هم دیده نشدن است. برخلاف تصور رایج، شبکه اجتماعی به جهت حجم بالای انتشار خبر، عامل دیده نشدنند. کسی که بخواهد خوب دیده شود یا باید سلبریتی باشد یا کارهای خارق العاده انجام دهد. آقای بقایی چون سلبریتی نیست مجبوراست دست به خرق عادت بزند؛ البته دقت نکردند که توجه مردم در«زنبیل قرمز» متوقف می‌شود و به دادگاه و دفاعیه نمی‌رسد.» اما جنجال‌ها یا لوده بازی‌های بقایی برای دادگاه و رسیدگی به پرونده‌اش به همین جا ختم نمی‌شود. تعدادی از طرفداران بقایی برای همراهی معاون رییس جمهور دولت نهم و دهم به محل برگزاری دادگاه آمده بودند و تا پایان دادگاه در انتظار آمدن بقایی ماندند. وی پس از پایان دادگاه، به محوطه جلوی ساختمان شماره 2 قوه قضاییه آمد که ماموران حاضر در محل، مانع از گفت‌وگوی وی با خبرنگاران شدند و بقایی را به سمت خیابان هدایت کردند.در این میان، تعدادی از همراهان بقایی دور او جمع شدند که ماموران از حاضران در محل خواستند متفرق شوند که اصرار بقایی برای صحبت، منجر به درگیری کوتاهی بین ماموران و اطرافیانش شد. این ماجرا اما از سوی کانال دولت بهار به گونه ای دیگر انعکاس یافت. در ویدئوکلیپ منتشرشده ازسوی دولت بهار، بقایی تنها به علت شفاف سازی درباره رفتار قاضی مورد هجوم قرار می‌گیرد و شخص نشان داده شده در ویدئو، در تلاش برای ربودن مدارک و دفاعیات بقایی است!
همان طور که مهدیان در یادداشت خود آورده است: (لودگی سیاسی سرنوشت بسیاری از کارگزاران فعلی جامعه و نتیجه سوار شدن بر «جهل مردم» است. لودگی سیاسی نتیجه «توده گرایی مفرط» است. کسانی که با لودگی سیاسی توجه مردم را جلب می‌کنند، سطح سیاسی‌شان عکس گرفتن با موگرینی و عصبی مزاجی مقابل نقد مردم و زنبیل قرمز برای جلب توجه است.  لودگی سیاسی، خروجی قدرت یافتن از طریق «هیجان» مردمی است نه «عقلانیت»...)
 
توئیت جالب رسایی در مورد زنبیل قرمز بقایی!
اما لودگی بقایی به حدی بود که آقای حمید رسایی نماینده اصول گرای مجلس هشتم و نهم که از حامیان دولت قبل بود، در توئیتر خود نوشت: (قراردادن«دفاعیات» در زنبیل، به معنای بی ارزشی دادگاه نیست، بلکه بی ارزشی دفاعیات را تداعی می‌کند! چطور این نکته بدیهی را نفهمیدند!)
حضو بقایی زنبیل به دست در دادگاه و اعلام مظلومیت و مورد حمله واقع شدنش، واکنش‌هایی را به همراه داشت و بر اساس تحلیل‌های منتشر شده، بقایی با این حضور از یک طرف سعی در دیده شدن داشته و از سوی دیگر تلاش کرده تا خود را مظلوم نشان داده و مصونیتی مصنوعی برای خود ایجاد کند.

 

captcha
شماره‌های پیشین