342
دوشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۶
12

خبر

زندگی ای‌که‌درفضای‌مجازی‌هضم‌شده‌است

زبان مادری، اینترنت و جهان دیجیتالی منزوی

اینترنت از قطعات کوچک و در حال حرکت اطلاعات و گفت‌وگوهای همزمان تشکیل شده و هیچ مرز مشخصی ندارد. روندی که زندگی طبیعی انسان را تحت تأثیر قرار داده است.

صبح نو

خبر

 خاورشهردچار«رنج پنهان»شد
«رنج پنهان» سریالی به تهیه‌کنندگی آقای رضا جودی و کارگردانی آقای بیژن میرباقری که چند روزی است تصویربرداری خود را در تهران آغاز کرده، این روزها در محدوده خاورشهر مشغول به تصویربرداری است.
این سریال که قرار است در 20 قسمت 45دقیقه‌ای تولید و برای پخش در ایام دهه فجر آماده پخش شود، بعد از تصویربرداری در محمودیه، عوامل آن به خاورشهر رفتند. همچنین آقای بهنام تشکر نیز یکی از بازیگران این سریال است که تا چند روز آینده جلوی دوربین خواهد رفت.در خلاصه داستان آمده: «در سال 53 مرگ جوانی در دانشگاه، برادر و دوستانش را برمی‌آشوبد. بحران آن سال‌ها، اختناق فضای موجود و شور جوانی، یوسف را وارد بازی پیچیده‌ای می‌کند که اسلحه و خشونت تنها راهکار عملی اوست. کار به جایی می‌رسد که او باید مخفیانه در شهر تهران روزگار بگذراند. حال، سکوت خفته راهکار دیگری را پیشنهاد می‌کند».

کامران‌تفتی،‌مهمان«حب‌الحسین»
آقای کامران تفتی امشب مهمان برنامه «حب الحسین» می‌شود.به گزارش روابط عمومی برنامه، امشب در برنامه «حب الحسین» کامران تفتی که آخرین حضورش بازی در سریال «آرام می‌گیریم» بود، مهمان برنامه شده و با مجری برنامه به گفت‌وگو می‌پردازد. برنامه حب الحسین هر شب ساعت 23:30 روی آنتن شبکه دو خواهد رفت و تکرار آن روز بعد ساعت 10:30 پخش خواهد شد. حب الحسین برنامه‌ای گفت‌وگو محور برای ایام محرم و صفر گروه خانواده شبکه 2 است که کارگردان و مجری این برنامه حامد نگارش است. این برنامه در ۳۵ قسمت ۲۵دقیقه‌ای تولید شده است که پخش آن تا اربعین ادامه دارد.تا به امروز شخصیت‌های مطرح سینما و تلویزیون و ورزشکاران در برنامه حب الحسین شبکه 2 از ارادتشان به امام حسین؟ع؟ و تجربه‌های معنوی گفته‌اند. عوامل اصلی این برنامه عبارتند از؛ کارگردان و مجری، آقای حامد نگارش، تهیه‌کنندگان؛ آقای پویان هدایتی و خانم فاطمه کریمی، مدیر تولید و نویسنده، خانم زهرا رحیمی.

عوامل«سایه‌بان»مسافرگرجستان‌شدند
گروه تولید سریال «سایه بان» برادران محمودی حدود ۲ هفته است که برای تصویربرداری در گرجستان به سر می‌برند.به گزارش مهر، خانم آناهیتا افشار که فیلم‌های سینمایی «ویلایی‌ها» و «پل خواب» را به تازگی در اکران داشت، پس از چند سال دوری از تلویزیون با حضور در سریال «سایه‌بان» ساخته برادران محمودی به تلویزیون بازمی‌گردد. افشار در سریال «سایه‌بان» بازیگر نقش مژده، دختر دایی خسرو با بازی آقای بهزاد فراهانی خواهد بود. آقایان محمدرضا غفاری و بهزاد فراهانی نیز در صحنه‌هایی که در لوکیشن‌های کشور گرجستان تصویربرداری می‌شود، حضور دارند.تصویربرداری سریال «سایه‌بان» از سه ماه پیش شروع شده و قصه با تکیه بر زندگی قشر کارگر، روابط، بیم‌ها و امیدهای آنها طراحی شده است. این قصه درباره 2 رفیق است که در منطقه‌ای کارگر نشین بزرگ شده‌اند و تا پای جان تلاش می‌کنند تا با امید چراغ خانه‌هایشان را روشن نگه دارند.آقایان و خانم‌ها امین تارخ، هستی مهدوی، محمدرضا غفاری، مجتبی پیرزاده، محمد ولی زادگان، رؤیا جاویدنیا، کاوه خداشناس، افسانه کمالی، حسام محمودی، خاطره حاتمی، سینا مهراد، افشین اخلاقی، زهرا بهروز منش با حضور پریوش نظریه، رؤیا تیموریان، بهزاد فراهانی و علی اوسیوند با هنرمندی کامران تفتی بازیگران این سریال هستند.

بودجه رادیو نیاز به بازنگری جدی دارد
معاون صدا تأکید کرد باید در زمینه بودجه معاونت صدای رسانه ملی بازنگری جدی صورت بگیرد.آقای حمید شاه آبادی، معاون صدای سازمان صدا و سیما درباره بودجه رادیو و دغدغه خود در این باره به مهرگفت: بودجه رادیو نیازمند بازنگری جدی است. وی ادامه داد: مطالعات این بازنگری در حال انجام است ولی باید با یاری همه مدیران شبکه‌ها و حوزه‌های مربوط، امسال را با همین بودجه به پایان برسانیم. شاه آبادی عنوان کرد: باید بتوانیم فضای جدیدی از بودجه را برای سال آینده رادیو رقم بزنیم.معاون صدا همچنین در جمع خبرنگاران درباره بازگشت هنرمندان قدیمی به رادیو گفت: انصافاً رادیو خانه کسانی است که این نهاد۷۰ ساله و بلکه بیشتر را پایه گذاشتند و آجر به آجر برای قوام این رسانه تلاش و کمک کردند. وی ادامه داد: اگر هر کسی به هر دلیلی امروز در کنار ما نیست، ما دست یاری به سویش دراز می‌کنیم و با آغوش باز همه علاقه مندان و تولیدکنندگان را که مخاطب خاص دارند، دعوت می‌کنیم و وجودشان را قدر می‌دانیم و تلاش می‌کنیم موانع لازم را برداریم.شاه آبادی یادآور شد: قطعاً آرمان‌ها، اهداف و مأموریت‌های رسانه ملی شفاف‌اند، چارچوب‌های نظام و رسانه ملی نیز مشخص‌اند و همه تلاش ما این است که ان‌شاءالله بتوانیم مخاطب حداکثری و تعامل جدی را در دوره جدید رسانه، رقم بزنیم.

 

captcha
شماره‌های پیشین