342
دوشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۶
1
روایت «صبح‌نو» از یک کتاب فروشی کوچک در بابل

نماز و روزه استیجاری برای سرپا نگه‌داشتن کتاب فروشی

آقای کوروش نیک‌عهد، بیش از یک دهه است که با کتاب و فعالیت فرهنگی زندگی می‌کند. کتاب فروشی برای او «مسأله» اصلی نیست. کتاب‌فروشی و فروشگاه جمع و جور اما با ریشه‌اش در بابل (فروشگاه کتاب مهتاب) سرریز فعالیت‌های متعدد فرهنگی است که در حوزه کتاب انجام می‌دهد. به قول خودش حتی اگر شده به ضرب و زور کارگری و عملگی هم چراغ این فروشگاه را روشن نگاه می‌دارد. نیک‌عهد از آتش به اختیارهایی است که بعضاً چرخش کجدار و مریز اقتصادی کتاب فروشی‌اش را با نماز و روزه مستحبی می‌چرخاند تا کرکره این کتاب فروشی دنج و کوچک در چهارسوق قدیم شهر بابل پایین نیاید.

انتقاد قابل توجه رییس کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه علنی

الویری: شورای شهر موضوع جلسه ندارد

در دیدار دست اندرکاران بزرگداشت آیت الله مصطفی خمینی با رهبر انقلاب مطرح شد

آقازاده‌ای که «آقازاده» نبود

وزارت علوم و مشکلات خانگی

تحلیل حقوقی ماجرای سپنتا نیکنام

محیط زیست اخلاقی

زنان کابینه علیه روحانی

اصلاح طلبان کابینه به خط شدند

حجت الاسلام حسن روحانی، در ایام انتخابات وعده‌های متنوعی داد؛ از جمله وعده‌هایی که بسیار به مذاق اصلاح‌طلبان نیز خوش آمد، وعده برابری جنسیتی زنان و مردان و استفاده از توانمندی زنان در کابینه آینده بود. اصلاح طلبانی که برای حضور زنان در کابینه هشتگ می‌زدند و کمپین حمایت از آنان را سر می‌دادند، حالا امروز بهتر از هر کسی می‌دانند آن وعده‌ها درحد همان شعار انتخاباتی باقی مانده است.

ادعاهای یك مدعی

نابسامانی بانکی؛ میراث شوم دولت دهم

آقای محمود احمدی نژاد، این بار با یك صدای جدید آمده است. او مدعی است برخی مؤسسات اعتباری، پول مردم را خورده‌اند و هیچ كس هم پاسخگو نیست. او البته از مسوولان هم می‌خواهد كه به حال سپرده گذارانی كه پولشان خورده شده رسیدگی كنند؛ همان كسانی كه به بهای دریافت چند درصد نرخ سود بیشتر و البته به دلیل وضعیت كسب و كار نامساعد و تورم بالای اقتصاد ایران، پول خود را به دست مؤسسات غیرمجاز سپردند.

«صبح‌نو» از پشت صحنه سریال جدید شبکه نسیم گزارش می‌دهد

سریالی برای شوخی با شخصیت‌های جهانی

«افسانه هزارپایان» عنوان سریال جدید شبکه نسیم است که تصویربرداری آن به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آقای شهاب عباسی از اواسط شهریور ماه درشهرک غزالی آغاز شد. این مجموعه جزو کارهای پر بازیگری است که قرار است در 52 قسمت روی آنتن این شبکه برود.

خوزستانی‌ها امسال با پایگاه‌های پذیرایی به استقبال زائران عتبات عالیات می‌روند

شور اربعین در «پایتخت موکب‌ها»

چند سالی است که تب راهپیمایی اربعین در بین ایرانیان و همسایگان به وجود آمده است. راهپیمایی عزاداران به کربلا، همراه با پذیرایی باشکوه همراه است. همه از هر چه که دارند، از چای ساده و غذا گرفته تا جای خواب و ماساژ برای عزاداران حسینی برگزار می‌کنند. حالا چند سالی است که همزمان با پذیرایی عراقی‌ها از راهپیمایان، ایرانیان و مرزنشینان هم از کسانی که در پشت مرزها در انتظار ورودند، پذیرایی می‌کنند.

سرمقاله

غریب نهضت

شماره‌های پیشین