341
یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶
8
پشت پرده مشکلات طرحی که به نفع مردم است

کودتای «پنجه طلایی»ها علیه تحول نظام سلامت

طرح تحول نظام سلامت طرحی برای بهبود سیستم‌های سلامت ایران است که از ۱۵‌اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ در دولت یازدهم و در بیمارستان‌های وزارت بهداشت آغاز به کار کرد. تحول در نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات اجرا شد اما این طرح در سال جاری با مشکلات زیادی برای ادامه مواجه است. از جمله افزایش تحولات این طرح، افزایش بیشتر از ۲۰ هزار تخت بیمارستانی و واحدهای زایمان طبیعی و همچنین تکمیل پرونده الکترونیک بهداشت ایرانیان بوده است. طرح تحول نظام سلامت، افرادی را که بیمه نبودند تحت پوشش قرار داد و موجب شد که بیماران نسبت به گذشته مبلغ ناچیزی را در بیمارستان‌های دولتی پرداخت کنند.

خبر

صبح نو

خبر

2395 زندانی در تهران مشغول به تحصیل هستند
یکی از کارهای خوبی که در زندان‌های کشور شروع شده می‌تواند به کمتر شدن برگشت زندانیان منجر بشود، آموزش و برقراری امکان ادامه تحصیل آنهاست. آقای مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران با اشاره به جایگاه و نقش مثبت ادامه تحصیل در روند اصلاح و تربیت مددجویان گفته است: در زندان‌های استان در سالجاری ۴۷۵ مددجوی دانشجو در دانشگاه پیام نور و مراکز علمی و کاربردی بعثت مستقر در ندامتگاه قزلحصار، بازداشتگاه اوین، ندامتگاه شهرری و زندان رجایی شهر در رشته‌های تربیت مربی قرآن کریم، مترجمی زبان انگلیسی، مدیریت کسب‌و‌کار، اینترنت و شبکه گسترده، حقوق خدمات قضایی و حسابداری در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد مشغول به تحصیل هستند. وی ادامه داد: همچنین در هنرستان‌های فعال در زندان‌های استان تعداد هزار و 920 نفر مددجو در۶ مرکز ندامتگاه قزلحصار، بازداشتگاه اوین، زندان رجایی‌شهر، ندامتگاه شهرری، مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ و کانون‌اصلاح و تربیت در رشته‌های برق ساختمان، نقشه کشی، تعمیر اتومبیل سواری، برق‌خودرو، تصویرسازی کامپیوتر، حسابداری مالی، پرورش قارچ خوراکی و طراحی و توسعه صفحات وب مشغول به تحصیل هستند.
 
موزه علی‌اکبر‌خان صنعتی پس از افتتاح بسته شد!
اقداماتی عجولانه در افتتاح مراکز نیمه‌کاره موضوعی قدیمی نیست، برخی از پیمانکاران برای جلب نظر کارفرما دست به چنین کارهایی می‌زنند. آقای عیسی علیزاده مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با انتقاد از افتتاح عجولانه موزه علی‌اکبرخان صنعتی گفته است: متاسفانه درهای این موزه پس از افتتاح دوباره به روی مردم و هنردوستان بسته شد. طبق انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان زیباسازی و جمعیت هلال احمر موزه علی‌اکبرخان صنعتی در مدت یک سال توسط شهرداری مرمت و احیا شد. وی با ابراز تأسف از اقدام عجولانه جمعیت هلال احمر برای افتتاح این موزه در مراحل پایانی مرمت ادامه داد: طبق تفاهم‌نامه اولیه که با هلال احمر داشتیم، مقرر شد اداره این موزه با تشکیل هیات امنایی با حضور شهرداری صورت بگیرد، همچنین پیشنهاد شد که شهرداری هزینه‌های جاری موزه را بر عهده بگیرد که البته هلال احمر این موضوع را نپذیرفت.

 تلاش جریاناتی برای توسعه فساد در کشور
جریانات انحرافی از راه دور، با صادر کردن فرهنگ‌های خودساخته‌ای که قلب اعتقادات ایرانیان را نشانه رفته است، قصد دارند تا انحرافات را در کشور توسعه دهند. حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب رییس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه گفته است: برخی حوزه‌های اقتصاد ما بانفوذ افرادی به فساد کشیده شد ودرکنار تحمیلی که بر این کشور شد، سبک زندگی، روش و منش برخی افراد، وابستگی وگرایش به غرب پیداکرد. امروز، جریاناتی تلاش می‌کنند که فساد را در کشور گسترش دهند. مقام معظم رهبری این نفوذ را اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی دانستند و امروز با همین امر مواجهیم.

 ساعت ۱۶ تا ۲۰ پرتصادف‌ترین بازه زمانی در معابر
 تصادف عابران پیاده بیشترین تلفات در آمار تصادفات کشور هستند، این تصادفات در ساعات پایانی روز به شدت افزایش می‌یابد به گونه‌ای که سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راه راهور ناجا گفته است: در شهریور ماه امسال، در معابر درون شهری، نزدیک به ۲۵ درصد تصادفات از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اتفاق افتاده است.  وی ادامه می‌دهد: این در حالی است که از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و ۱۲ تا ۲۴ نزدیک به ۲۲ درصد تصادفات درون شهری رخ داده‌اند. همچنین طبق این آمار ساعتی که بعد از این بازه‌های زمانی بیشترین حجم تصادفات درون شهری را به خود اختصاص داده، ۸ صبح تا ۱۲ ظهر (۱۹ درصد) بوده است. به گفته سرهنگ رحمانی بیشترین ساعت وقوع تصادفات شهریور ماه در معابر برون شهری هم مانند معابر درون شهری، بازه بین ۱۶ تا ۲۰ (۲۴ درصد) و پس از آن ساعت۲۰ تا ۲۴ (۲۳ درصد) و ساعت ۱۲ تا ۱۶ ( ۲۰ درصد) بوده است.

 برگزاری پنل تخصصی کشف علمی جرائم
 و حقوق شهروندی
پنل تخصصی کشف علمی جرائم و حقوق شهروندی با مدیریت پلیس آگاهی تهران در کنگره بین‌المللی حقوق ایران برگزار می‌شود. سرهنگ یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به برخی از وظایف تخصصی پلیس آگاهی گفته است: مبارزه با جرائمی نظیر جرائم جنایی، اقتصادی، قاچاق کالا و ارز، سرقت، جعل و کلاهبرداری و انجام اقدامات فنی - تخصصی مؤثر درکشف علمی جرم مانند بررسی صحنه‌های جرم و اظهار نظرهای کارشناسی نسبت به مدارک و دلایل مکشوفه از صحنه‌های جرم‌، تعیین پیشینه کیفری افراد، تحقیق، تعقیب، شناسایی و دستگیری متهمان و مجرمان حرفه‌ای در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بخشی از وظایف این پلیس است. انجام این مأموریت‌های تخصصی و خطیر با هدف کشف جرائم و به تبع آن حمایت از حقوق شهروندان، برقراری نظم و کمک به اجرای عدالت در جامعه صورت می‌گیرد.

captcha
شماره‌های پیشین