341
یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶
5
آیا حماس در تهران به فکر جبران اشتباهات خود است

بازگشت حماس به تهران

دستیابی گروه‌های سیاسی فتح و حماس به توافق آشتی ملی درحالی درفلسطین دنبال می‌شود که این روزها تهران میزبان یک هیأت بلند پایه از رهبران حماس به ریاست صالح عاروری نایب رییس دفتر سیاسی این جنبش است تا جزییات این توافق به مقامات ایرانی اعلام شود.

خبر

صبح نو

خبر

فشار بغداد به اربیل برای تحویل۴۰۰ تروریست

«جبار المعموری» از رهبران «الحشد الشعبی» عراق، دیروز خواستار اعمال فشار بر اربیل به منظور تسلیم کردن 400 فرد متهم به اقدامات تروریستی از ساکنان «دیالی» شد و اعلام کرد که اربیل به بزرگترین پناهگاه تروریست‌ها تبدیل شده است.وی در گفت‌وگو با «السومریه» اظهار داشت: بر اساس اطلاعات موجود، بیش از 400 فرد تحت تعقیب به دلیل دارا بودن پرونده‌های تروریستی از ساکنان دیالی، اکنون در اربیل هستند. تمامی تلاش‌ها برای متقاعد کردن مقامات امنیتی اربیل برای بازداشت و تحویل این افراد به طرف‌های مسوول، ناکام مانده است زیرا مسعود بارزانی دستور داده که هیچ کس با این افراد کاری نداشته باشد.
حزب نواز شریف به زودی تقسیم خواهد شد
ای آر وای نیوز شوکت بسرا، سیاستمدار سرشناس حزب مردم در پاکستان پیش بینی کرد به زودی حزب نواز شریف به چند بخش تقسیم شده و قدرتش را از دست خواهد داد.شوکت بسرا گفت: تا 40 روز دیگر حزب نواز شریف کاملاً نابود خواهد شد و احتمالاً شاهد انتخابات زود هنگام در پاکستان خواهیم بود.وی با انتقاد از اوضاع سیاسی پاکستان تصریح کرد: در حال حاضر دولتمردان، دادگاه پاکستان را به تمسخر گرفته‌اند و این برای کشور یک فاجعه به حساب می‌آید.
سازمان ملل خواهان پایان خشونت‌ها
 در افغانستان شد
«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد، حملات اخیر تروریستی در افغانستان را وحشیانه خواند و تاکید کرد که باید اقدامات جدی برای پایان خشونت‌ها در افغانستان صورت بگیرد.گوترش حملات انتحاری در مساجد «کابل» و «غور» را محکوم و این حملات را غیرانسانی و وحشیانه خواند.وی افزود: حملات وحشیانه دشمنان بشریت در اماکن مقدس، خلاف تمام موازین و قوانین بین‌المللی و انسانی است.دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که عاملان این گونه حملات تروریستی باید شناسایی شده و به سزای اعمال‌شان برسند.گوترش در ادامه گفت که در حملات اخیر تروریستی در افغانستان، صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند که این نشان می‌دهد باید جنگ و خشونت هرچه سریع‌تر در افغانستان پایان یابند.براساس اطلاعات وزارت کشور افغانستان، در این دو حمله تروریستی، دستکم ۷۲ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.
آغاز به کار خط کشتیرانی میان سوریه و روسیه
یک خط کشتیرانی برای صادرات تولیدات کشاورزی سوریه به روسیه قرار است از ابتدای ماه نوامبر پیش رو به صورت هر ماه چهار نوبت شکل بگیرد.
به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به گفته «ایاد محمد» عضو اتحادیه
صادر کنندگان، این خط کشتیرانی موجب خواهد شد تا صادرکنندگان سوریه برای امضای قرار دادهای بیشتر به خصوص در زمینه تولیدات کشاورزی با طرف روسی، تشویق شوند. هیأتی از سوی شرکت کشتیرانی «سی‌ام ای جی اس ام» روسیه دیروز شنبه با اعضای اتحادیه صادر کنندگان تولیدات کشاورزی سوریه در لاذقیه دیدار کردند.
پرواز بمب افکن آمریکایی در نزدیکی کره شمالی
 دیلی استار، گزارش داد: دو بمب افکن استراتژیک آمریکا بر فراز کره جنوبی به پرواز درآمدند. این بمب‌افکن‌های استراتژیک از نوع« B ۱ و B»بوده‌اند.
گفته می‌شود که این نمایش هوایی با هدف ایجاد رعب و وحشت در «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی صورت گرفته است. این بمب‌افکن‌های فراصوتی، که ارزش هر کیک بیش از ۲۵۰ میلیون دلاراست، به مدت هشت دقیقه در ارتفاع پایین بر فراز پایگاه هوایی سئول پرواز کردند. این نمایش قدرت آمریکا در نزدیکی کره شمالی چند هفته بعد از آن صورت گرفته است که کیم جونگ اون و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، وارد جنگ و تهدید لفظی شده‌اند و ترامپ تهدید کرده است که به کره شمالی حمله می‌کند.
340 هزار کودک روهینگیایی در پناهگاه‌ها
 با بحران غذا مواجه هستند
صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)  طی گزارشی اعلام کرد که بیش از 340 هزار کودک روهینگیایی که به همراه خانواده‌های خود از میانمار فرار کرده‌اند، در پناهگاه‌ها با بحران غذا مواجهند و «جهنم روی زمین» را تجربه می‌کنند.
صندوق کودکان سازمان ملل گزارش داد که این کودکان در پناهگاه‌های پرجمعیت و بسیار آلوده زندگی کرده و بسیاری از آنان که بدون خانواده نیز زندگی می‌کنند، با کمبود مواد غذایی مواجه بوده و نیاز فوری به خدمات پزشکی دارند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، از روز 25 ماه آگوست تاکنون که دور جدید خشونت‌ها علیه مسلمانان میانمار از سوی ارتش میانمار آغاز شده، حدود 600 هزار نفر از این مسلمانان به کشور بنگلادش فرار کرده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید: بنگلادش کشور فقیری است و در حال دست و پنجه نرم کردن با بحرانی که فراتر از حد توان و امکانات این کشور است، تاکنون بر این بحران فائق آمده اما اوضاع به شدت در حال بدتر شدن است.

captcha
شماره‌های پیشین