341
یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶
14
«صبح‌نو» در گفت‌وگو با دکتر عماد افروغ، مستند «پول و پورن» را بررسی می‌کند

همه مقصریم!

مستند «پول و پورن» از تولیدات دفتر مستند حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، از تولیداتی است که در کنار مستند «انقلاب جنسی» موسسه آرمان‌مدیا این روزها حرف‌وحدیث‌های بسیاری را در رسانه‌ها روی زبان انداخته است. «صبح‌نو» در نظر دارد طی روزهای آینده، این دو مستند را مورد بررسی قرار دهد. در نخستین قدم سراغ تحلیل جامعه‌شناختی «پول و پورن» رفته و به گفت‌وگو با دکتر عماد افروغ نشسته‌ایم. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.

خبر

صبح نو

خبر

همبستگی بین اقوام را نشان دادم
آقای یونس شهباز، با اشاره به اتمام تولید فیلم داستانی «اژدها» گفت: در این کار، همبستگی بین اقوام را برای مخاطبان به نمایش می‌گذاریم.به گزارش «صبح‌نو»، یونس شهباز، کارگردان در سخنانی درباره فیلم جدید خود با عنوان «اژدها» گفت: این کار داستانی که درباره کوهی در روستای «قمیش آغل» آذربایجان شرقی است، به نویسندگی آقای علیرضا مهدی‌زاده تولید شده، در ابتدا قرار بود این فیلم، صرفاً درباره همین کوه باشد، اما هرچه در ساخت کار جلو رفتیم موضوعات گسترده‌تر و وسیع‌تری را در فیلم آوردیم تا معنا و مفهوم بهتری برای مخاطب هم داشته باشد.شهباز خاطرنشان کرد: ما با ساخت کار داستانی «اژدها» قصد داریم تا همبستگی بین اقوام را برای مخاطبان به نمایش بگذاریم. این فیلم به زبان ترکی ساخته شده است اما در انتهای اثر، به مخاطب می‌گوید زبان، موضوع و مساله‌ای مهم نیست.
این فیلمساز یادآور شد: تصویربرداری این کار 15 دقیقه‌ای، اثری مفهومی است و این پیام را به مخاطبان خود منتقل می‌کند که الان زمان اختلاف و درگیری نیست. «اژدها» این نکته را یادآوری می‌کند وقتی می‌توانیم صلح کنیم به تیر و ترکش نیاز نداریم.وی با بیان اینکه تمامی عوامل تولید این اثر، بومی و اهل آذربایجان شرقی هستند، عنوان کرد: از جمله مسائل و مشکلات ما در مسیر ساخت این کار، جایگاه خاص این کوه در میان مردم روستای «قمیش آغل» بود.
از طرف دیگر به دلیل اینکه فیلمی تا امروز در این روستا ساخته نشده بود، مردم حساسیت‌های زیادی نسبت به این منطقه داشتند که این موضوع کار ما را دشوار می‌کرد.شهباز با اشاره به حضور خود در ادوار قبلی جشنواره عمار خاطرنشان کرد: با نهایی شدن این اثر داستانی، در هشتمین دوره جشنواره عمار هم شرکت می‌کنم.

جایزه هزار دلاری گوگل
برای شناسایی برنامه‌های اندرویدی آلوده
گوگل از این پس به افرادی که حفره‌های امنیتی خطرناک برنامه‌های محبوب اندرویدی را در فروشگاه گوگل پلی شناسایی کنند، هزار دلار جایزه می‌پردازد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌جی‌آر، گوگل تا به‌ حال این جوایز را به افرادی پرداخت می‌کرد که آسیب‌پذیری برنامه‌های تولیدی خود این شرکت را شناسایی و گزارش کنند، اما مشکلات گسترده ناشی از وجود کدهای مخرب در برخی برنامه‌های اندرویدی عرضه شده در فروشگاه گوگل‌پلی، برای این شرکت چاره‌ای جز تلاش برای تغییر رویکردش باقی نگذاشته است.در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بارها گزارش‌هایی در مورد شناسایی بدافزارهای خطرناک در برخی برنامه‌های محبوب اندرویدی منتشر شده است.
برخی از این برنامه‌های معیوب توسط گوگل نیز شناسایی نشده و از همین رو در فروشگاه گوگل پلی نیز عرضه شده و باعث آلودگی گوشی‌های هوشمند میلیون‌ها کاربر شده‌اند.این طرح پرداخت پاداش در مورد برنامه‌های اندرویدی سازگار با نسخه ۴/۴ این سیستم عامل و نسخه‌های بالاتر اجرا می‌شود و مربوط به حفره‌های امنیتی است که منجر به اجرای کدهای مخرب روی گوشی‌های اندرویدی بدون اجازه و اطلاع کاربر شود.

تواشیح‌خوانان در یک مستند
مستندی با موضوع فعالیت‌های آقای آرزم و گروه تواشیح اهل‌بیت به همت مؤسسه نجوای زلال هنر در حال تولید است که بر اساس پیش‌بینی‌ها تولید آن تا پایان سال جاری به پایان می‌رسد.
آقای مسعود کارگر به عنوان یکی از مستندسازان صاحب‌سبک درحوزه مستندسازی در حال تهیه مستندی درباره خدمات یکی از مشهورترین گروه‌های تواشیح اهل بیت است که کار این اثر هنری تا پایان سال 96 به طول می‌انجامد.کارگر در تشریح انگیزه خود از ساخت مستندی با موضوع فعالیت‌های آقای آرزم و گروه تواشیح اهل بیت گفت: از گذشته تواشیح‌های معروف و با کیفیت بالایی در تلویزیون می‌دیدم که از نظر سبک اجرا می‌شد حدس زد که متعلق به یک گروه تواشیح باشد تا اینکه در مراسمی به طور حضوری با گروه «اهل بیت» آشنا شدم و همین امر جرقه ساخت مستندی با موضوع فعالیت‌ها و خدمات این گروه را در ذهنم زد.
وی ادامه داد: از تواشیح‌های معروف این گروه می‌توان به تواشیح معروف ربنا، اسماء الحسنی و‌... اشاره کرد که بخشی از حال و هوای معنوی همه هموطنان مان را در لحظات معنوی افطار را تشکیل داده است.این کارگردان مستند اظهار داشت: در این مستند تلاش شده است به خدمات آقای آرزم به عنوان رهبر گروه تواشیح اهل بیت و نحوه شکل‌گیری آن پرداخته و زوایای پنهانی از فعالیت‌های دینی آنها برای مخاطبان و علاقه‌مندان عرضه شود.کارگر در پایان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در موسسه نجوای زلال هنر، بناست این مستند تا پایان سال 96 برای پخش از تلویزیون آماده شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین