341
یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶
1
پایان بهانه‌گیری منتقدان برای سهم خواهی سیاسی

وزارت علوم عاقبت به خیر می‌شود؟!

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تنها وزارتخانه‌ای است که در همه دوره‌ها بحران انتخاب وزیر را تجربه می‌کند. در دوره دوازدهم هم این وزارتخانه نتوانست در زمان مقرر معرفی کابینه، وزیر خود را بشناسد و در نهایت سرپرست به این وزارتخانه رفت و حالا پس از گذشت حدود سه ماه از آغاز به کار دولت، دکتر «منصور غلامی» برای وزرات علوم معرفی شد.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با دکتر عماد افروغ، مستند «پول و پورن» را بررسی می‌کند

همه مقصریم!

مستند «پول و پورن» از تولیدات دفتر مستند حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، از تولیداتی است که در کنار مستند «انقلاب جنسی» موسسه آرمان‌مدیا این روزها حرف‌وحدیث‌های بسیاری را در رسانه‌ها روی زبان انداخته است. «صبح‌نو» در نظر دارد طی روزهای آینده، این دو مستند را مورد بررسی قرار دهد. در نخستین قدم سراغ تحلیل جامعه‌شناختی «پول و پورن» رفته و به گفت‌وگو با دکتر عماد افروغ نشسته‌ایم. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.

گفت‌وگو با کارگردانی که سراغ حمایت از تولید ملی رفته است

مأموریت بزرگ «قهرمانان کوچک»

سینمای کودک و نوجوان همیشه جزو ژانرها و فضاهایی بوده است که حداقل در کشور ما کمتر مورد توجه قرار گرفته و بودجه برایش صرف شده است. این در حالی است که مسوولان فرهنگی و حتی خانواده‌ها هم از هجوم تولیدات خارجی به ستوه آمده‌اند و مدام از این ماجرا گلایه‌مندند.

بیان معنوی استاد محسن قرائتی

مؤمن حافظ حدود الهی است

دادگاه بانوی بازداشت شده ایرانی در استرالیا اوایل آبان برگزار می‌شود

قاسمی: با شدت پیگیر وضعیت نگار قدسی کنی هستیم

شورای رقابت در برابر آزمونی تاریخی

سفیر سابق ایران در بغداد از بدعهدی های آمریکا به «صبح نو» گفت

حمله به کنسولگری اربیل برای فشار به مذاکرات بود

این روزها با جریان نقض برجام و دومینوی بدعهدی آمریکا روبه‌رو هستیم، بدعهدی که پس از مذاکرات و گفتمان‌های سیاسی از سوی آمریکا صورت می‌گیرد و با سخنان دونالد ترامپ در نشست سازمان ملل رنگ واقعیت به خود گرفت.

پشت پرده مشکلات طرحی که به نفع مردم است

کودتای «پنجه طلایی»ها علیه تحول نظام سلامت

طرح تحول نظام سلامت طرحی برای بهبود سیستم‌های سلامت ایران است که از ۱۵‌اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ در دولت یازدهم و در بیمارستان‌های وزارت بهداشت آغاز به کار کرد. تحول در نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات اجرا شد اما این طرح در سال جاری با مشکلات زیادی برای ادامه مواجه است. از جمله افزایش تحولات این طرح، افزایش بیشتر از ۲۰ هزار تخت بیمارستانی و واحدهای زایمان طبیعی و همچنین تکمیل پرونده الکترونیک بهداشت ایرانیان بوده است. طرح تحول نظام سلامت، افرادی را که بیمه نبودند تحت پوشش قرار داد و موجب شد که بیماران نسبت به گذشته مبلغ ناچیزی را در بیمارستان‌های دولتی پرداخت کنند.

درباره ثبت رکورد اجرای حامد همایون در گینس

سلطان اجرااااااو

متولد 19 بهمن 1361 و اهل شیراز است. سال گذشته و برای نخستین‌بار در ویژه‌برنامه شب یلدا به‌طور زنده از برج میلاد برای شبکه پنج برنامه اجرا کرد.

سرمقاله

وابستگی مدرن

صبح نو

سرمقاله

وابستگی مدرن

وابستگی اقتصادی ریشه وابستگی‌ها و اسارت ملت‌هاست. قدرت‌های استعماری در پی موج استقلال طلبی ملت‌ها، سلطه خود را از طریق استعمار اقتصادی تداوم بخشیدند به گونه‌ای استعمار نوین با ظاهری مدرن، منافعی سرشارتر نصیب استعمارگران کرده است. انقلاب اسلامی اما از بدو پیروزی، ضرورت قطع وابستگی اقتصادی از طریق مقاومت و اتکای به توان داخلی را راهبرد اقتصادی خود قرار داد. «شعار ما می‌توانیم» امام خمینی؟ره؟در خیلی از میدان‌های عملیاتی کشور جواب داده و شاهد رشد قابل ملاحظه‌ای از پیشرفت و آبادانی در ایران اسلامی بوده‌ایم. اما عرصه اقتصاد کشور با وجود تلاش‌های فراوان  همچنان گرفتار مصائب بسیاری است که هم موجبات نارضایتی مردم را بدنبال داشته و هم طمع دشمنان انقلاب را به زمینگیر کردن بزرگترین چالش خود، زنده نگه داشته است. برای برون رفت از این دام، راه همان است که امام عظیم الشأن نشان دادند و رهبر معظم انقلاب با شعار اقتصاد مقاومتی آن را پی گرفته‌اند. رهایی از فشارهای اقتصادی دشمنان زمانی محقق خواهد شد که شعار «مامی توانیم» در مسوولان کشور به باور تبدیل شود و از امید به قدرت‌های بیگانه برای مدد رساندن و گره گشایی، دست بشویند.  در غیر این صورت باید منتظر بازگشت وابستگی دوباره کشور در اشکال گوناگون آن و بلکه سخت‌تر از گذشته بود.

captcha
شماره‌های پیشین