340
شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۶
16

صبح نو

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

شتاب
در پی وزیر شدن ۹ زن در کابینه جدید امارات متحده عربی به‌طور یکجا، جمعی از زنان کشورهای حاشیه خلیج فارس طی بیانیه‌ای از امیران و شیوخ عرب خواستند بس کنند. به گزارش رسانه‌های عرب‌زبان در پی آنکه شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، امیر کل امارات ۹ زن را به عنوان وزیران کابینه جدید خود منصوب کرد، جمع کثیری از زنان عرب ساکن در کشورهای حاشیه خلیج فارس با امضای بیانیه‌ای از سران کشورهای خود خواستند روند پیشرفت و توسعه را متوقف یا دستکم کُند کنند. این زنان با اشاره به اینکه ما انصافاً تحمل این‌همه پیشرفت، آزادی، توسعه، زن‌سالاری و چیزهای دیگر را به طور ناگهانی و یکجا نداریم، از سران کشورهای عرب خواستند این کارها را با شتاب کُندتری انجام دهند. در این بیانیه آمده است: به خدا ما از شما ممنونیم، ولی تقاضا داریم برای خدا ظرفیت ما را نیز لحاظ بفرمایید.
آتش
وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد: اگر آمریکا دست از پا خطا کند آتش را با آتش پاسخ خواهیم داد. این وزارت خارجه همچنین گفت: ما به توازن نظامی به آمریکا رسیده‌ایم. در پی این تهدید متقابل یک کارشناس سیاسی نظامی آمریکایی گفت: کره شمالی خیلی ناجور است، اما ایران چیز دیگری است. این کارشناس افزود: به هر حال ما فعلاً روی ایران زوم کرده‌ایم و تا آخرین قطره پول، تلاش‌مان را می‌کنیم که بازار جدیدی برای سازندگان سلاح ایجاد کنیم.
خوب و بد
رییس‌جمهور صحبت کرد. ماکرون در گفت وگو با خبرنگاران گفت: اتحادیه اروپا به توافق هسته‌ای با ایران متعهد است. وی افزود: ما به کار با آمریکا برای قانع کردن آنها درباره برجام ادامه می‌دهیم. ماکرون همچنین اتهام تقسیم وظایف میان اروپا برای ایفای نقش پلیس بد برای آمریکا و نقش پلیس خوب برای اروپا را به شدت رد کرد و گفت: این حرف‌ها بد است، این حرف‌ها را نزنید.

 

captcha
شماره‌های پیشین