340
شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۶
12

خبر

گزارش «صبح نو» از اکران و فروش فیلم‌های روی پرده در هفته‌ای که گذشت

فیلم کودک و نوجوان روی پله سوم

اکران «خانه دختر» به‌عنوان فیلم آزاد شده از لیست توقیفی‌ها، هفته گذشته، جزو رخدادهایی بود که علاوه‌بر سر‌وصدایی که به پا کرد، تکانی هم به جدول فروش داد و باعث شد تا این فیلم بعد از یکی از تازه‌واردهای صف اکران قرار بگیرد.

صبح نو

خبر

توضیح وزارت آموزش‌و‌پرورش درباره خبر سند تحول
پیرو انتشار خبری با عنوان «سند تحول بنیادین ناظر به چالش‌های آموزش‌وپرورش نیست» در شماره 336 روزنامه، ستاد اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش‌وپرورش با ارسال جوابیه‌ای به «صبح‌نو» اعلام کرد در مطالب آقای صادق‌زاده به‌عنوان یکی از کارشناسان برنامه زاویه، نکته منفی و انتقادی نسبت به سند تحول مطرح نشده است و وی مسوول کمیته تدوین سند تحول بوده است. مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی این وزارتخانه همچنین با انتقاد از تیتر مطلب مربوطه اعلام کرده است که تیتر انتخابی با محتوای گزارش ناسازگار است و در مطلب مزبور بیان نشده است. «صبح‌نو» لازم به توضیح می‌داند که خبر مزبور 22 تیرماه با شناسه 4113352 و همین تیتر در گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر منتشر شده و «صبح‌نو» با ذکر منبع، عیناً آن را در ستون اخبار خود بازنشر کرده است.

توضیح مرکز اسناد انقلاب اسلامی
درباره مستند «پرونده مسکوت»
پیرو انتشار مصاحبه با آقای محمدحسین رضوی، تهیه‌کننده مستند «پرونده مسکوت» با موضوع مجموعه مستندی درباره شخصیت مسعود کشمیری که کتاب «پرونده مسکوت» از منابع و مراجع این مستند اعلام شده بود، روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی با ارسال توضیحاتی به «صبح‌نو» اعلام کرد که تمام حقوق مادی و معنوی کتاب مزبور در اختیار این مرکز بوده و رضوی تاکنون مذاکره‌ای برای ساخت این مستند با مرکز اسناد نداشته است.
 روابط عمومی مرکز اسناد همچنین اعلام کرد که این مرکز فعلاً تصمیمی برای تولید مستند درباره پرونده مزبور نداشته و حقوق مادی و معنوی آن را نیز واگذار نکرده است و طبعاً ساخت هر اثری منوط به اجازه مکتوب این موسسه است.
بنا به توضیحات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نویسندگان کتاب اطلاعی از تولید و ساخت این مستند ندارند. لازم به ذکر است در آینده نزدیک چاپ دوم این کتاب با اصلاحات شکلی و محتوایی و با اضافات راهی بازار نشر خواهد شد. «صبح‌نو» لازم به توضیح می‌داند آنچه در گزارش مزبور به آن تاکیده شده بود، فرایند و اهمیت تولید مستند درباره یکی از شخصیت‌های درگیر در پرونده انفجار هشتم شهریورماه 1360 بوده است. رعایت حقوق قانونی مصنفین و مؤلفین، مساله‌ای مربوط به تهیه‌کننده این اثر بوده و ارتباطی به «صبح‌نو» ندارد.

«گذر موقت» در سانفرانسیسکو
فیلم سینمایی «گذر موقت» به کارگردانی افشین هاشمی در سانفراسیسکو روی پرده می‌رود.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فیلم «گذر موقت» به نویسندگی، کارگردانی و آهنگسازیِ آقای افشین هاشمی که یک ماه پیش بر پرده سینماهای ایران بود، یک شنبه هفته آینده ۲۹اکتبر (٧ آبان) در سینما راکسیِ شهرِ سانفرانسیسکو به نمایش درمی‌آید.در این نمایش آقای افشین هاشمی کارگردان، آقای مهدی رحمانی تهیه‌کننده و خانم ویدا روشنی طراح صحنه و لباس حضور خواهند داشت.
فیلم سینمایی «گذر موقت» به کارگردانی آقای افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی آقای مهدی رحمانی با بازیِ خانم ها و آقایان اسماعیل محرابی، مسعود کرامتی، پانته‌آ بهرام، شقایق فراهانی، شبنم فرشادجو، پیام امیرعبداللهیان، آوا درویشی، مرتضی ضرابی و شقایق دهقان، با حضور هومن برق‌نورد و نقش‌آفرینی خانم لادن مستوفی ساخته شده است.

واکنش منوچهر هادی به اکران فیلمش قبل از عید نوروز
کارگردان «آینه بغل» می‌گوید اگر این فیلم قبل از عید نوروز اکران شود، 100در‌صد ضرر خواهد کرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «آینه بغل» آخرین اثر بلند سینمایی آقای منوچهر هادی در مقام کارگردانی است که قرار بود به‌زودی اکران شود؛ اما با واکنش برخی تهیه‌کنندگان و کارگردانان و سینماگران مواجه و زمان اکرانش به زمستان موکول شد.
منوچهر هادی نسبت به تغییر زمان اکران «آینه بغل» و عدم واکنش تهیه‌کنندگان، در صفحه شخصی اینستاگرامش واکنش نشان داد و نوشت: اکران «آینه بغل» قبل از عید صد در صد به ضرر فیلمه.
 قطعاً درحال حاضر و حتی عید هیچ فیلمی قادر به رقابت با این فیلم نیست. به هوش و درایت تهیه‌کنندگانم شک ندارم ولی نمی‌دانم چرا اصرار به اکران این فیلم قبل از عید دارند. به ایشان اعتقاد دارم و مطمئنم کاری که می‌کنند فکر شده است. خداقوت و به امید اتفاقات خوب برای این فیلم و سینمای مستقل».خانم‌ها و آقایان محمدرضا گلزار، جواد عزتی، یکتا ناصر، نازنین بیاتی، بهاره رهنما و‌... بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

 

captcha
شماره‌های پیشین