333
سه شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۶
1
معتمد آریا و کامبوزیا پرتوی درباره حضور در جشنواره فیلم سلیمانیه به «صبح نو» پاسخ دادند

یک اتفاق معمولی؟!

کامبوزیا پرتوی و فاطمه معتمدآریا در پاسخ به «صبح‌نو» گفتند حضور آنها ربطی به سیاست ندارد و صرفاً یک اتفاق سینمایی است.

چه کسانی از ارز 4هزار تومانی سود می‌برند

طمع دلاری

کمتر کسی افزایش یک شبه دلار به 4200 تومان در دی ماه سال گذشته را از یاد برده است؛ همان روزهایی که آقای ولی الله سیف، سکاندار بانک مرکزی باز هم سکوت کرد تا قیمت بالا برود و پس از آن، وارد عمل شد و تلاش کرد تا با تزریق ارزی که برخی از آن به تنظیم بازار 5 هزار میلیارد تومانی بازار ارز یاد می‌کنند، بازار را آرام کند؛ اکنون هم درست همان صحنه‌ها در حال تکرار شدن است.

«صبح نو» روند بازنگری در قانون اساسی را بررسی کرد

خلأ قانونی در برگزاری همه پرسی

اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس درباره احتمال مکاتبه با رهبر معظم انقلاب برای بازنگری در قانون اساسی و تغییر نظام سیاسی کشور از «ریاستی» به «پارلمانی» (نظام ریاست جمهوری به نخست‌وزیری) دوباره زمینه‌ای را فراهم کرده تا درباره مساله حساس و راهبردی «بازنگری در قانون اساسی» در محافل سیاسی و حقوقی صحبت شود؛ گفت و شنودهایی که هرقدر فنی‌تر، دقیق‌تر و البته فراتر از اظهارنظرها و سلیقه‌های سیاسی زودگذر باشد، بهتر به فهم مساله و به‌دست آوردن یک راه‌حل در آینده کمک می‌کند.

حضور ناکام خودروی خورشیدی در رقابت‌های بین‌المللی

رؤیای غزال تیزپای ایرانی

تا همین چند سال پیش، دیدن اتومبیل‌های مجهز به بشقاب سهموی (دیش دریافت نور خورشید) در کوچه‌ها و خیابان‌ها، تنها در فیلم‌های علمی و تخیلی، امکان‌پذیر بود. امروز اما با حضور غزال ایرانی ۴ در مسابقات بین‌المللی دیگر تصور دیدن این اتومبیل‌ها در خیابان‌ها نمی‌تواند دور از انتظار باشد.

«صبح نو» گزارش می‌دهد در خوابگاه‌های دانشجویی چه خبر است؟

از فقدان چسب‌زخم تا حق حیات دانشجو

«جمعه شب یک دانشجوی دختر در یکی از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دچار ایست کامل قلبی- تنفسی شد و بعد از انتقال بیمار به بیمارستان فوت کرد. دانشجوی ترم 9 دانشگاه علوم پزشکی همین شهر نیز مدتی پیش به دلیل گاز گرفتگی در حمام خوابگاه جان باخته است.» این‌ها خبرهایی‌اند که در چند ماه گذشته باعث شد تا خوابگاه و پانسیون‌ها بیشتر به عدم رعایت ایمنی متهم شوند.

تبیین سه وجه از عقلانیت فقه شیعه توسط حجت الاسلام مبلغی

تحول فقه خارج از قواعد فقهی ممکن نیست

نخستین کارگاه مطالعات شیعه‌پژوهی با عنوان «هزار سال مدرسه شیعی»، که به همت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان و با همکاری مرکز مطالعات فرهنگی-بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برلین برگزار شده بود، ۱۵ مهرماه به کار خود پایان داد. در این کنفرانس که اندیشمندانی از کشورهای مختلف حضور داشتند و مقالات گوناگونی درباره شیعه‌پژوهی به آن داده شده بود،حجت الاسلام احمد مبلغی، استاد درس خارج فقه و عضو مجلس خبرگان رهبری به ارائه سخن پیرامون نسبت فقه شیعه و عقلانیت پرداخت.

با خشونتِ بازی‌های رایانه‌ای چه باید کرد؟

سرمقاله

زمانه وحدت و قاطعیت

ظریف:اقدام متقابل را طراحی کردیم

شماره‌های پیشین