332
دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۶
5
بررسی مدل‌های حمایت آمریکا از تروریست‌ها در گزارش «صبح نو»

چتر اطلاعاتی واشنگتن برای داعش، از شعیرات تا دیرالزور

هفت سال قبل در چنین روزهایی که زمزمه‌های مخالفت و اخبار اعتراض‌های مردمی در سوریه گاهی در برخی از رسانه‌ها دست‌به‌دست می‌شد، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که چندی بعد سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی غرب سناریوی جنگ دیگری را برای سوریه و مردم مظلوم غرب آسیا اجرایی می‌کنند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تشریح کرد

آغاز توطئه‌ جدید آمریکا و عربستان علیه ایران

صبح نو

دبیر کل حزب‌الله لبنان تشریح کرد

آغاز توطئه‌ جدید آمریکا و عربستان علیه ایران

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان شب گذشته در مراسم یادبود شهیدان "علی هادی العاشق" و "محمد حسن ناصرالدین" گفت: شهید علی العاشق یکی از فرماندهان پیروزی نخست در سال 2000 و یکی از فرماندهان پیروزی آزادسازی دوم بود. اگر امروز در البقاع و روستاهای بعلبک امنیت و آرامش وجود دارد به دلیل تلاش فرماندهانی نظیر حاج عباس و شهدایی نظیر محمد ناصر الدین بوده است.

مانع تراشی واشنگتن در نبرد علیه داعش
دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسمی که یک هفته پس از شهادت این شهیدان در لبنان برگزار شده بود در سخنانی عنوان کرد: در برهه اخیر داعش از روستاها و شهرهای زیادی خارج شده است. برخی معتقد بودند که ادامه تعقیب داعش تا مرزهای سوریه و عراق باید متوقف شود اما توقف این موضوع به معنای این است که داعش بار دیگر حمله خواهد کرد چون داعش هدف دیگری ندارد و تنها کار این گروه تروریستی کشتار و ترور وتخریب است. اگر تلاش‌های اخیر ارتش سوریه و مجاهدین مقاومت نبود چه بسا جنگ مسیر دیگری را می‌پیمود. برخی هستند که به دنبال منع جنگ با داعش بوده و به دنبال تأخیر این جنگ هستند و این آمریکایی‌ها هستند که به دنبال این موضوع‌اند.
وی با اشاره به اینکه آمریکا هرگز نمی‌خواهد که داعش در ارتفاعات مرزی لبنان از بین برود، تصریح کرد: آمریکا به همین دلیل به دولت و ارتش لبنان فشار آورد و کمک‌ها به ارتش لبنان را برای مدتی متوقف کرد. آمریکا هیچ عجله‌ای برای پایان یافتن داعش ندارد چون هدف آمریکا نابودی ارتش و ملت‌های منطقه و خون و خونریزی بوده و داعش باید تا حداکثر زمان ممکن بتواند این وظیفه را انجام دهد.

ایران نقشه آمریکا و سعودی را درمنطقه ناکام گذاشت
سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه ایران نقشه آمریکا و سعودی را درمنطقه ناکام گذاشت افزود: ما در منطقه در برابر یک توطئه جدیدی از سوی آمریکا و عربستان هستیم و در رأس این توطئه می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار دهند. مشکل واقعی آمریکا با ایران این بوده که تهران دلیل اصلی و واقعی شکست طرح آمریکا و عربستان در منطقه است و به همین دلیل باید بهای آن را بپردازد. به این کشور اتهام حمایت از تروریسم زده می‌شود. منتطر سخنان ترامپ درباره استراتژی آمریکا برای مقابله با ایران خواهیم بود و این موضوعی است که بر تمام منطقه تاثیرگذار خواهد بود.
دبیر کل حزب ‌الله لبنان، گفت: سخنانی درباره سیاست‌های جدید برای مقابله با حزب‌الله وجود دارند که حتی روسیه نیز با این موضوع موافق نیست، چون مسکو و تهران از خود دفاع می‌کنند و سیاست‌های جدید برای مقابله با حزب‌الله به این دلیل است که افتخار داشته در پیروزی‌ها و شکست توطئه‌ها، مشارکت داشته باشد. تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد و باعث تغییر مواضع ما نمی‌شود.
سید حسن نصرالله تصریح کرد: سفیر عربستان در عراق گفت که تحریم‌های آمریکایی موضوع را حل نخواهد کرد. ثامر سبهان قدرت منطقه‌ای
حزب الله را می‌شناسد و اذعان می‌کند که مقابله با حزب الله تنها با ائتلاف بین المللی قاطع امکانپذیر است.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد که عربستان جنگ علیه یمن را تحمیل و نیروهای خود را به بحرین ارسال و مانع گفت‎و‎گو بین طرف یمنی یمنی و بحرینی بحرینی می‌شود.

میشل عون ضمانت ملی لبنان
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که صلح و امنیت منطقه‌ای زمانی محقق می‌شود که عربستان گوشه‎ای بنشیند و دست از حمایت از گروه‌های تروریستی بردارد. این عربستان است که مانع تحقق صلح، از یمن، بحرین و عراق گرفته تا پاکستان می‌شود. عربستان و در کنار آن اسرائیل مانع برقراری صلح و امنیت منطقه‌ای‌اند.
نصرالله در پایان سخنرانی خود با اشاره به مسائل داخلی لبنان گفت که «میشل عون» رئیس جمهور لبنان گماشته حزب‌الله نیست اما چیزی که آمریکایی‌ها را مستأصل کرده، این است که آنها رئیس جمهوری دست نشانده و وابسته به سفارت آمریکا می‌خواهند اما میشل عون نماینده اغلب مردم لبنان بوده و وی ضمانت ملی حقیقی به شمار می‌آید

captcha
شماره‌های پیشین