332
دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۶
2

خبر

هشدار موشکی فرمانده کل سپاه به آمریکایی ها:

پایگاه هـای نظامی تان را دور کنیـد

روز گذشته،‌ در ساعاتی که به وقت آمریکا بسیاری از دولتمردان و مسوولان و نمایندگان سنا و مجلس این کشور در خواب بودند، در ایران و در ساعات ابتدایی صبح یکشنبه، یکی از شدیدترین مواضع علیه اقدامات ضدایرانی ترامپ و آمریکا توسط سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران گرفته شد.

صبح نو

هشدار موشکی فرمانده کل سپاه به آمریکایی ها:

پایگاه هـای نظامی تان را دور کنیـد

روز گذشته،‌ در ساعاتی که به وقت آمریکا بسیاری از دولتمردان و مسوولان و نمایندگان سنا و مجلس این کشور در خواب بودند، در ایران و در ساعات ابتدایی صبح یکشنبه، یکی از شدیدترین مواضع علیه اقدامات ضدایرانی ترامپ و آمریکا توسط سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران گرفته شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حرف و عملش یکی است، هنوز فراموش نشده که پس از حملات تروریستی 17 خردادماه در تهران، سپاه وعده انتقام داد و تنها پس از گذشت 11 روز در آخرین ساعات یکشنبه 28 خردادماه، موشک‌های بالستیک سپاه چون پتک بر سر تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه فرود آمدند. اقتدار و غرور این شلیک‌ها به گونه‌ای بود که حتی موجب خوشحالی کسانی را فراهم کرده بود که سال‌ها خط خود را از خط انقلاب جدا کرده و ساز ناسازگاری با انقلاب اسلامی را سر می‌دادند.
 جلسه روز گذشته شورای راهبردی سپاه پاسداران، محفلی شد تا سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، پیامی تند و تیز و مقتدرانه، به رسایی صدای موشک‌های بالستیک به کاخ سفید بفرستد. او گفت:‌ در صورتی که اخبار پراکنده موجود درخصوص حماقت دولت آمریکا مبنی بر درنظر گرفتن سپاه به‌عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان به‌ویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش درنظر خواهد گرفت.
پپامی واضح و روشن به دولتمردان آمریکایی؛ آمریکایی‌ها چه دولتمردان سابقش و چه دولتمردان کنونی‌اش، این پیام را به خوبی دریافته‌اند که سپاه هیچ گونه شوخی با دشمنان قسم خورده انقلاب نداشته و ندارد و وقتی سخنی از مقابله سخت به میان می‌آورد، به آن عمل خواهد کرد.
تاریخچه درگیری‌های سپاه و آمریکا در خلیح فارس گویای همین نکته است؛ این درگیری‌ها به سال‌ها قبل یعنی در دوران دفاع مقدس برمی‌گردد که مشهورترین آنها درگیری ناوگروه نیروی دریایی سپاه به فرماندهی شهید نادر مهدوی با آمریکایی‌ها بود که طی آن یک فروند بالگرد آمریکایی سرنگون و اکثر نیروهای رزمنده ایرانی حاضر در این عملیات نیز به شهادت رسیدند؛ اما اکنون سپاه نه آن سپاه است و نه تجهیزات سپاه تاریخ مصرف آن روز را دارد. امروز موشک‌های سپاه به اسرائیل می‌رسند، مهم‌ترین و حیاتی‌ترین متحد آمریکا. هرچند برخورد سپاه با ماجراجویی‌های آمریکا تنها به این نقاط محدود نخواهد شد. بازداشت حقارت آمیز ملوانان آمریکایی، هشدار و محاصره کشتی‌ها و ناوهای غول‌پیکر آمریکایی توسط قایق‌های تندرو سپاه،‌ تنها دو نمونه از برخوردهای اقتدارآمیز سپاه با آمریکایی‌ها در خلیج فارس بوده است. امروزه آمریکا بهتر از هر کشور دیگری به خوبی می‌داند کنترل و امنیت آبراهه مهم تنگه هرمز در دستان سپاه پاسداران و نیروی دریایی سپاه است. تمامی عبور و مرورها در این تنگه توسط سپاه انجام می‌شود و کوچکترین غفلت آنان در این منطقه، منجر با مرگ سیاسی و مرگ قدرت ظاهری آنان خواهد شد. انفعال آمریکا در منطقه خلیج‌فارس و تنگه هرمز، به حدی است که آنها در گذشته بارها خواهان ایجاد یک خط ارتباطی مستقل با نیروهای سپاه بودند تا به این وسیله، هم اقتدار رسانه‌ای آنها مورد خدشه قرار نگیرد و هم مجبور نباشند در انظار جهان به سپاه پاسخ دهند؛ درخواستی که البته از سوی جمهوری اسلامی ایران رد شد. سردار فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز دراین باره گفته بود: «آمریکا مواظب‌ترین کشور جهان است که در خلیج فارس، تیری به اشتباه شلیک نشود. اگر کسی که اطلاعی هم از اوضاع خلیج فارس ندارد، همراه بچه‌های ما به این منطقه برود، می‌فهمد که آنها (آمریکایی‌ها) کاملاً در موضع انفعال هستند و مواظب اند تا اتفاقی نیفتد چون در آن صورت، در ابعاد بسیار وسیعی ضرر خواهند کرد.»
مهم‌ترین نکته سخنان سردار جعفری، همسنگ دانستن آمریکا و داعش در منطقه خاورمیانه است. یعنی مواضع و منافع آنها در تیررس موشک‌های سپاه و نیروهای سپاه خواهند بود. یعنی نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه دیگر در امان نخواهند بود. «شروط» سردار جعفری، هشدار جدی به تصمیم‌گیرندگان آمریکایی در کاخ سفید بود. سپاه همانگونه که با 6 موشک ذوالفقار خود از داعش در خاک سوریه انتقام می‌گیرد، همین کار را با نیروهای آمریکایی در منطقه انجام خواهد داد.
آمریکایی‌ها این بار باید هشدار فرمانده را جدی بگیرند؛ پیام سرلشکر جعفری تنها به همسنگ‌ توصیف کردن آمریکا و داعش محدود نمی‌شود. فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود در همایش راهبردی سپاه، تحریم‌های کاتسا را مورد توجه قرار داده و می‌گوید: جمهوری اسلامی اجرای قانون کاتسا را معادل با خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام می‌داند. همان‌طور که در گذشته نیز اعلام کرده‌ایم، در صورتی که قانون تحریم‌های جدید آمریکا اجرا شود این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا شعاع 2 هزار کیلومتری برد موشک‌های ایران منتقل کند.
سرلشکر جعفری برای بار دوم این هشدار را به آمریکایی‌ها می‌دهد که اگر دنبال تحریم‌های جدید هستند پایگاه‌های خود را از تیررس موشک‌های بالستیک ایران دور کنند. 36 پایگاه نظامی آمریکا درتیررس موشک‌های سپاه هستند، بحرین،‌ افغانستان، عراق و اقیانوس هند مناطقی‌اند که آمریکایی‌ها در آنجا حضور دارند و همگی آنان از جمله ستون‌پنجم ارتش آمریکا در بحرین در تیررس مستقیم موشک‌های ایرانی قرار دارند و آمریکایی‌ها بهتر و بیشتر از هرکسی به این موضوع واقف هستند! ضمن اینکه آنها باید موشک‌های اسرائیل‌زن ایرانی را نیز بهتر بشناسند. موشک‌هایی که با تست عملیاتی خرمشهر، خانواده خود را تکمیل‌تر از قبل خواهند دید.
اسرائیل مهم‌ترین و حیاتی‌ترین متحد ایالات متحده است و آنها خوب می‌دانند هدف جمهوری اسلامی ایران از ساخت موشک‌هایی با برد ۲ هزار کیلومتر زدن اسرائیل است.
سردار جعفری در سخنان روزگذشته خود، اهداف دولتمردان آمریکایی از این گونه اقدامات ضدایرانی را کشاندن جمهوری اسلامی ایران به پای میز مذاکره تعبیر می‌کند و با اشتباه خواندن آن، پاسخی محکم‌تر از پاسخ قبلی به دولتمردان آمریکا می‌دهد و آب پاکی را روی دستان ترامپ و تیلرسون (رییس‌جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا) می‌ریزد. فرمانده کل سپاه در این باره می‌گوید: جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند، نه حرفی برای مذاکره وجود دارد و نه طرفی برای آن.
این بخش از سخنان فرمانده سپاه، حاوی نکته مهم برای گروه‌ها و کسانی است که به دنبال کشاندن ایران به پای میز مذاکره است که از دل آن محدودیت برای موشک‌های بالستیک ایران بیرون آید؛ اما سپاه نشان داده جایی که پای منافع و عزت ایران پیش آید، مذاکره نمی‌کند. از عزت و اقتدار ایرانی دفاع می‌کند اما نه پای میز مذاکره، بلکه در جایی که نه حرفی برای مذاکره باشد نه طرفی برای آن.
فرمانده کل سپاه هشدار برجامی نیز به آمریکا می‌دهد. این روزها که خلف وعده آمریکایی‌ها در موضوع برجام به دنیا آشکار شده و حتی بسیاری از متحدان آمریکا نیز آنها را سرزنش کرده‌اند سرلشکر جعفری پیام مهم دیگری را به دولتمردان آمریکا می‌دهد: تحریم‌های جدید آمریکا شانس هرگونه تعامل را برای همیشه از بین خواهد برد.موضوع ارتقای توان دفاعی و موشک‌های بالستیک ایران، از موضوعاتی است که در داخل کشور، همه بر آن اجماع دارند؛ دولتمردان آمریکا حمایت قاطع رییس‌جمهور روحانی در جلسه هیأت دولت از بنیه دفاعی کشور و نیروهای مسلح را باید به یاد بیاورند و بدانند موضوع ارتقای توان موشکی و دفاعی کشور، از مواردی نیست که بتوانند با فشار به افکار عمومی، ایران را به پای میز مذاکره بیاورند.

 

captcha
شماره‌های پیشین