332
دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۶
1
فیلم‌های«لاتاری»و«متری‌شش‌ونیم»مجوزمی‌گیرند

چشمک‌سینمابه«مهدویان»و«روستایی»

چندماه مانده به برگزاری جشنواره فیلم فجر، برخی از اتفاقات از جمله عدم صدورمجوزساخت برای فیلم سازان، حاشیه‌ساز شده بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تشریح کرد

آغاز توطئه‌ جدید آمریکا و عربستان علیه ایران

هشدار موشکی فرمانده کل سپاه به آمریکایی ها:

پایگاه هـای نظامی تان را دور کنیـد

روز گذشته،‌ در ساعاتی که به وقت آمریکا بسیاری از دولتمردان و مسوولان و نمایندگان سنا و مجلس این کشور در خواب بودند، در ایران و در ساعات ابتدایی صبح یکشنبه، یکی از شدیدترین مواضع علیه اقدامات ضدایرانی ترامپ و آمریکا توسط سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران گرفته شد.

سرمقاله

تفاهم ملی

لایحه‌ای که در بهارستان جوان مرگ شد

لایحه «اصلاح قانون تجارت» زندانی 12 ساله مجلس

آخرین رایزنی‌ها برای تقدیم نهایی لایحه اصلاح قانون تجارت به صحن علنی مجلس برای تصویب بر اساس اصل 85 قانون اساسی و ارسال آن به شورای نگهبان، امروز انجام می‌شود. این خبر را آقای حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعلام کرد تا سوت پایان حرکت 12 ساله قطار لایحه اصلاح قانون تجارت را در مجلس به صدا در آورد.

خط و نشان سخنگوی قوه قضاییه برای برخورد با پرونده مؤسسات مالی و اعتباری

محسنی اژه‌ای: مجبوریم ورود کنیم

درخواست آمریکا از استرالیا برای تحویل بانوی ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها

«نگار» منتظر نجات

دستگیری یک شهروند ایرانی مقیم آمریکا، یکی از اقدامات خصمانه دولت ترامپ بود و برای نخستین بار یک بانوی ایرانی بنا بر تقاضای استردادی که دولت آمریکا داده بود، از سوی دولت استرالیا دستگیر و بازداشت شد.

گزارش «صبح نو» از تجارتی عجیب و غریب با آرزوهای زوج‌های چشم‌به‌راه

بازار سیاه رحم اجاره‌ای

شاید وقتی‌که لوئيس براون، نخستین کودک به دنیا آمده از طریق روش آزمایشگاهی (I.V.F) ، به دنیا می‎‏آمد کسی فکرش را هم نمی‎کرد که زمانی علم پزشکی آن‌قدر درباره مسائل ناباروری پیشرفت کند که به‌جز تولید نطفه جنین در محیط آزمایشگاه، انتقال آن به رحم زن دیگری امکان‌پذیر باشد. اتفاقی که می‌تواند زوج‎های جوان را به داشتن کودکی از ژن خود امیدوار کند، اما هر پدیده نوظهوری تلفات و پیامدهای خود را دارد.

در نشست خبری «نمایشگاه کتاب فرانکفورت» مطرح شد

دست پُر ایران در آلمان

نشست خبری «تشریح برنامه‌های ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت» روز گذشته با حضور دکتر محمد سلگی،‌ سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر امیرمسعود شهرام‌نیا، رییس مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در تالار علی عاشوری برگزار شد.

صبح نو

سرمقاله

تفاهم ملی

برجام یک معاهده بین المللی است و ماحصل یک تلاش 15 ساله؛ با این تفاوت که تا پیش از دولت کنونی، آمریکا امیدوار به‌توافق نبود و اکنون هست. آمریکایی که به وضوح موضعی تهاجمی و دردسر آفرین در قبال ایران اتخاذ کرده است و احتمالاً با نقض عهدی مجدد، پایه این توافق را لرزان خواهد کرد. اینکه ترامپ تا کجا حاضر به پرداخت هزینه‌های چنین اقدامی است، چندان روشن نیست، اما این تصور که کشور در شرایطی دست بسته مقابل او قرار دارد نیز نباید به وجود آید.
بخشی از این تصویر ماحصل ابتکار عمل‌هایی است که از طرف ایران نشان داده شده یا نشان داده خواهد شد؛گرچه ضعف‌های حقوقی گسترده در توافق مذکور (که بخشی از آن ناشی از مشورت‌های جاسوسان بوده است که در این روزها احکامی برای آنها صادر شده) دست طرف مقابل را در دست درازی به منابع ایران باز کرده است. بخش دیگری از تصویر سازی در گفتارهای مقامات مسوول و مرتبط با این موضوع است که در رأس آنها رییس دولت، وزیر خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی قرار دارند . اگر به سهو یا اشتباه، در این مسیر خطایی رخ دهد و آنها بتوانند از میان گفتارهای موجود، تناقض‌هایی بیابند، ممکن است در مخدوش شدن هماهنگی و اتحاد ملی مؤثر باشد. هشداری که همگان موظف بر ملاحظه آنها هستیم.

 

captcha
شماره‌های پیشین