330
شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۶
16
سمت خدا حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد

بذل؛ بخشش بی‌توقع و طمع

انتخابات نوشت 1

مقدمه

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

توئیت گاه

صبح نو

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

تحرک
کارشناسان تحرکات اخیر اعضای خاندان سعودی را عجیب توصیف کردند. یک کارشناس منطقه که اصرار داشت برای فاش کردن نامش اصرار نداشته باشیم به خبرنگار ما گفت: این حجم از تحرک در اعضای خاندان سعودی خصوصاً اعضای رده‌بالای این خاندان عجیب، مشکوک و یک‌جور خاصی ارزیابی می‌شود. گفتنی است در پی تحرکات اخیر خاندان سلطنتی سعودی، اخیراً و در دیدار ملک سلمان از روسیه، در پی خرابی پله‌برقی هواپیمای سلطنتی، شخصاً از پله‌ها پایین رفت. لازم به ذکر است این اتفاق و این حجم از تحرک در خاندان سعودی هر صد سال یک‌بار رخ می‌دهد.
هیچی
در پی وقوع قتل در مهاباد که طی آن چهار جوان دوست خود را کشته و جسد وی را آتش زده و از مراحل این جنایت تصویربرداری کرده بودند، رادیو زمانه از رادیوهای وابسته به ضدانقلاب در مطلبی نوشت: با گسترش خشونت در ایران چه باید کرد. در پی این پرسش منابع آگاه و کارشناسان علوم اجتماعی با بیان اینکه واقعاً وضع در ایران خراب است، به گمانه‌زنی و رایزنی پیرامون این امر پرداختند. یکی از این منابع گفت: متاسفانه کشور ما خیلی عقب‌مانده است و اگر مثل آمریکا اینها بودیم این اتفاقات نمی‌افتاد. وی در پاسخ یکی دیگر از منابع آگاه که با اشاره به حادثه تیراندازی یک آمریکایی در لاس وگاس و کشته شدن شصت نفر می‌خواست درستی استدلال وی را زیر سؤال ببرد، گفت: هیچی نگو بابا.
همراه
یک گوشی تلفن همراه، جان صاحبش را نجات داد. صاحب این گوشی که هدف تیراندازی کور تیرانداز لاس وگاس قرار گرفته بود، در پی اصابت تیر به گوشی همراهش، از این واقعه جان سالم به برد. یکی از کاربران ایرانی اینستاگرام گفت: انصافاً من ترجیح می‌دادم می‌مردم اما با موبایل از این حادثه فیلم می‌گرفتم و معروف می‌شدم.

captcha
شماره‌های پیشین