330
شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۶
1
ایشی گورو برنده نوبل ادبیات شد

حقـش بـود؟

بسیاری معتقد بودند جایزه امسال فرصتی است برای آکادمی سوئدی تا اندکی از بار انتخاب تعجب‌برانگیز و پیش‌بینی‌نشده سال گذشته بکاهد. نام‌های بسیاری برای دریافت جایزه امسال مطرح بودند که از آن جمله می‌توان به «نگوگی وا تینگو» کنیایی، «هاروکی موراکامی» ژاپنی و «مارگارت اتوود» کانادایی در فهرست احتمالی منتخب آکادمی نوبل اشاره کرد؛ اما انتخاب ایشی گورو نویسنده انگلیسی ژاپنی‌تبار، تعجب برانگیز و البته برای برخی نویسندگان و مترجمان تحسین‌برانگیز بود.

با کتاب خاطرات وزیر اسبق خارجه آمریکا بیشتر آشنا شویم

رســاله هیــلاریـه

هیلاری کلینتون خاطرات خود از مجموعه چهار سال مسوولیت در وزارت امور خارجه ایالات متحده را در کتابی به‌عنوان «انتخاب‌های سخت» منتشر کرده است.

رخ‌نمایی ضدآمریکایی مرد سایه اصلاحات

موسوی‌خوئینی‌ها: خیری در دوستی با آمریکا نیست

حجت الاسلام سید محمد موسوی‌خوئینی‌ها از مهم‌ترین سیاستمداران اردوگاه اصلاحات محسوب می‌شود؛ مرد خلوت‌گزین سپهرسیاست، هاله قداست آینده اندیشانه در مجمع روحانیون مبارز را داراست و پس از مدت‌ها فراموشی شعارهای ضد استکباری دهه شصتی آنان، در زمانه حملات ترامپ بر روح و جسم برجام، مخزن‌الاسرار «چپ»ها، بر موضع‌گیری ضدآمریکایی پر سابقه‌ترین تشکل سیاسی اصلاحات پافشاری کرد.

سرمقاله

الگوی پیروزی

سمت خدا حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد

بذل؛ بخشش بی‌توقع و طمع

ناتوانی جامعه‌شناسی در تحلیل شهید حججی

آینده «بدون اشتغال»

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

رییس سازمان خصوصی سازی آب پاکی را روی دست مردم ریخت

سهم خواهی دولت از سهام عدالت

شهردار تهران مهمان شورای عالی اصلاح طلبان شد

ردای سیاست بر تن شهرداری

اختلافات پنهان در انتخاب استانداران

19 استان معلق

حدود پنج ماه از پیروزی حجت‌الاسلام حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم و دو ماه از آغاز به کار رسمی دولت دوازدهم می‌گذرد؛ از مردادماه تاکنون هیات دولت حدود 17 جلسه را برگزار کرده اما با این حال فصل انتخاب استانداران دولت به پایان نرسیده است! تنها 12 استاندار تا به امروز توانسته‌اند از اعضای هیات دولت برای سکانداری استان‌ها رأی اعتماد بگیرند. روال انتخاب استانداران به این شرح است که وزیر کشور استاندار پیشنهادی خود را به هیات دولت معرفی می‌کند و اعضای هیات دولت نیز در نخستین جلسه پس از معرفی درباره آن اظهارنظر و رأی اعتماد خود را می‌دهند.

رییس جمهور آمریکا: به‌زودی خبرهایی درباره ایران خواهید شنید

توطئه ترامپ علیه برجام

«هفته آینده برجام را مغایر با امنیت ملی آمریکا اعلام خواهد کرد» این خبری است که یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد و از رایزنی با کنگره برای تهیه طرحی درباره برجام خبر داد؛ خبری که میخ آخر بر تابوت برجام است و تنها چندروزی تا اعلام رسمی آن از زبان ترامپ زمان باقی است.

شماره‌های پیشین