329
چهارشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۶
1
نوبل ادبیات به کدام کشور می‌رود

نوبت آسیایی آفریقایی نوبل

هنوز اهالی فرهنگ و هنر در شوک برنده سال گذشته نوبل ادبیات هستند. جایزه‌ای که سال گذشته به «باب دیلن» خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی رسید. بعضی این انتخاب را غلط دانسته و آکادمی نوبل را به باد انتقاد گرفتند اما تعداد زیادی هم به تأثیر «دیلن» در شعر آمریکایی تاکید کرده و به او تبریک گفتند.

رهبر کهنه‌کار کـرد درگذشت

مام امنیت

مردم کردستان این روزها که سرنوشت و آینده‌ای مبهم در انتظارشان است، در روزهایی که رئیس اقلیم در پی عملیاتی کردن رویای پدرش است، «مام» خود را از دست داد.

رهبر انقلاب در دیدار با خانواده شهید مطرح کردند

«حججی» سخنگوی شهدای مدافع حرم

سرمقاله

انفعال رسانه‌های ایرانی

گزارشی از سخنرانی دکتر مهدوی‌زادگان در نشست «نگاهی به وجوه سیاسی دفاع مقدس»

اجتماع مردمی تنها با هویت اسلامی ممکن است

«هویت‌یابی عاشورایی در دفاع مقدس با تاکید بر اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)» موضوع سخنرانی دکتر داود مهدوی‌زادگان، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نشست دیروز این پژوهشگاه با عنوان «نگاهی به وجوه سیاسی دفاع مقدس» است. در این گزارش مروری به ایده او درباره این موضوع خواهیم انداخت.

فطرت، طبیعت عام و طبیعت تاریخی بشر

درباره انتقادها به عدالتخواهان

معتمد‌‌آریا و پرتوی به اقلیم کردستان عراق رفتند

بی تفاوت به مصــالح ملی

حضور بعضی چهره‌های سینمای ایران از جمله آقای رضا درمیشیان در یک جشنواره سینمایی در اقلیم کردستان عراق، حاشیه‌ساز شده است.

عضو سابق شورای شهر در گفت‌وگو با «صبح نو»

آخوندی بنگاهداری را با اداره شهر اشتباه گرفته است

روز گذشته آقای عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با حضور در شورای شهر تهران، سیاست همیشگی‌اش در قبال حمله به مدیریت شهری 12 سال گذشته تهران را در پیش گرفت و این بار، شهردار قبلی را به «بنگاه داری» و «فروش تراکم خارج از قواعد قانونی» متهم کرد؛ ادعاهایی که با واکنش نمایندگان دوره چهارم شورای شهر همراه بود.

آیا آخرین سنگرهای مقاومت فرو خواهد ریخت

غزه در مشت ابومازن

این روزها شاهد رخدادی سیاسی در شرقی‌ترین منطقه فلسطین هستیم؛ جایی که رامی حمدالله، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، پس از دو سال، همراه یک هیأت ۱۲۰ نفره وارد باریکه غزه شد. قرار است او بلافاصله اداره‌های محلی را از حماس تحویل بگیرد و در آنجا نشست کابینه را برگزار کند.

شماره‌های پیشین