328
سه شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۶
1
اصلی‌ترین شعاری که رأی‌دهندگان کاتالان در مقابل پلیس فریاد می‌زدند

خیابان‌ها همیشه مال ماست

روز اول اکتبر، بارسلونا و دیگر شهرهای ایالت کاتالونیا نقطه برخورد دو روایت مختلف از یک ایده سیاسی (همه‌پرسی استقلال کاتالونیا از اسپانیا) بود.

سازمان مردم نهاد علیه بانک مرکزی اعلام جرم کرد

سنت شکنی با دیده‌بان شفافیت

نوای مرگ در آمریکا طنین‌انداز شد

کنسرت داعش در لاس‌وگاس

رسانه‌های آمریکایی روز گذشته در خبری فوری از تیراندازی در نزدیکی یک کازینو در شهر «لاس‌وگاس» خبر دادند که منجر به کشته شدن بیش از 50 نفر و زخمی شدن 400 نفر شده بود.

برخی نمایندگان مجلس مطرح کردند

تصمیم نمایندگان برای تغییر قانون اساسی

نگاهی به ترانه و موسیقی‌های تولید شده مؤسسه کساء

ترانه‌هـایی که زمزمـه می‌شوند

موسیقی، زبانی مستقل از تمامی زبان‌های ملل است. زبانی مشترک درمیان هزار و یک ملت که همه موجودات هستی آن را می‌فهمند اما معدود انسان‌هایی وجود دارند که از این زبان، چنان بهره برداری کنند که مورد رضای نخستین موسیقیدان هستی باشد.

گزارش «صبح نو» از شایعه‌ای که همه تکذیبش می‌کنند

بستنی با پایه خوکی؟! دروغ است

حرف و حدیث درباره ترکیبات استفاده شده در مواد غذایی همیشه وجود داشته‏‎است. هر روز در فضای مجازی اطلاعیه و خبر داغی منتشر می‎شود که تولیدات یک شرکت و کارخانه را زیر سؤال می‏برد. به تازگی درباره ترکیبات به‌کاررفته در بستنی‏ها و محصولات لبنی ادعاهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده‏است. حرف‏هایی که اگر درست باشد، باید در یخچال‎هایمان را به‌روی هر بستنی و محصول دیگر لبنی ببندیم.

پاسخ به گزارش «صبح نو»

بانک مرکزی: از سرمایه‌های مردم محافظت می‌کنیم

دیپلماسی نظامی تهران ، بغداد و آنکارا

پیـامی برای بارزانی

این روزها تهران میزبان چند چهره نظامی از کشورهای همسایه است. سرآغاز این دیدارها و سفرهای نظامی به کشورمان به سفر سرلشکر محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه برمی‌گردد، بی‌سابقه‌ترین سفر عالی‌ترین مقام نظامی ایران به ترکیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که با موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران در تاریخ 24 مرداد 96 انجام گرفت. این سفر به قدری مهم بود که بسیاری از رسانه‌های معتبر جهان در قالب خبر فوری آن را پوشش دادند.

سرمقاله

ستاد كل كارآمد

صبح نو

سرمقاله

ستاد كل كارآمد

تلاش‌های ستاد كل نیروهای مسلح در دوره جدید در توسعه همکاری‌های نظامی و امنیتی با همسایگان، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. سفر ماه گذشته سرلشكر باقری به تركیه، ابتكار موثری بود كه برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی در این سطح صورت گرفت و گام نخست مراودات نظامی میان تهران، آنكارا و بغداد را شكل داد. با بحرانی شدن اوضاع اقلیم كردستان، اكنون ابعاد این همکاری‌ها جدی‌تر شده است و طی روزهای گذشته شاهد رفت و آمدهای بیشتری میان مقامات بلندپایه نظامی سه كشور بوده‌ایم. ایران ،تركیه و عراق البته پیمان بغداد (سنتو-١٩٥٥) را در سابقه همکاری‌های نظامی خود دارند؛ پیمانی كه با دیكته قدرت‌های فرامنطقه ای و در رقابت با شوروی سابق شكل گرفت اما خیلی زود دستخوش تغییر و فروپاشی شد. اینك اما همکاری‌های جدید نظامی براساس ابعادی کاملاً واقعی شكل گرفته و جدی شدن خطر تجزیه از یك سو و تهدیدات گروه‌های تروریستی از سویی دیگر، هر سه كشور را در كنار یكدیگر قرار داده است. در سایه همین مراودات نظامی و امنیتی است كه می‌توان انتظار داشت سه كشور به مهار مداخلات فرامنطقه ای همت گمارند و ضمن مقابله با تهدیدات نوپدید و تبادل تجربیات، از عملی شدن نقشه‌های دشمنان برای تجزیه كشورهای منطقه به اجزای کوچک‌تر و تغییر معادلات به نفع رژیم صهیونیستی، پیشگیری كنند. هماهنگی‌های پیش دستانه و سریع  میان سه كشور در ماجرای اقلیم كردستان، الگوی یك همكاری نظامی موفق منطقه‌ای است كه ضمن متعجب ساختن ناظران بین المللی، توانست توطئه فرقه گرایی جدید آمریكا ، اسرائیل و كشورهای عربی همسو با آنان را در منطقه خنثی كند.

captcha
شماره‌های پیشین