322
شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب اسلامی:

پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید

نمایش 19 فروند موشک بالستیک در رژه 31 شهریور

موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری سپاه

رژه بزرگ نیروهای مسلح دیروز صبح همزمان با ۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع با حضور رییس‌جمهور و فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح در جوار حرم امام خمینی ؟ره؟ برگزار شد.

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی:

پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید

روز پنجشنبه 30 شهریورماه، رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین بیانات رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری بدین شرح است؛
  مجلس خبرگان باید با تشکیل یک هیأت اندیشه ورز که دارای نگاه کلان و راهبردی و عمیق باشد، به بررسی چگونگی حرکت انقلاب اسلامی در ۳۸ سال گذشته به سمت اهداف اصلی خود و پیشرفت‌ها، توقف‌ها و احیاناً پسرفت‌ها در این مسیر بپردازد و براساس جمع بندی خود، از دستگاه‌های مختلف مطالبه‌گری کند.
 قوای سه‌گانه مأمور اداره کشور هستند و باید کشور را انقلابی اداره کنند اما مجلس خبرگان باید با تشکیل یک هیات اندیشه‌ورز، میزان پیشرفت‌ها یا پسرفت‌ها را در مسیر حرکت به سمت اهداف انقلاب، ارزیابی و بر اساس آن از دستگاه‌های مسوول، مطالبه کند.
 سخنان سخیف، زشت، ابلهانه، آشفته و سراسر غیرواقعیِ رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، ناشی از قدرت نبود، بلکه ناشی از عصبانیت، درماندگی و سبک مغزی است زیرا آمریکایی‌ها از اینکه نقشه‌های چندین ساله آنها در منطقه غرب آسیا، با حضور مؤثر جمهوری اسلامی ایران، نقش بر آب شده است به شدت ناراحت و عصبانی هستند.
 یکی از عناوین انقلاب ما، «نه شرقی نه غربی» بود و امروز اگرچه قطب شرق وجود ندارد اما غرب یعنی آمریکا و دولت‌های اروپایی با قدرت و قوت وجود دارند.
 «نه غربی» یعنی در سیاست، مجذوب و ملحق و مطیع و تحت‌تأثیر غرب نباشیم؛ در مسیر خواست آنها نیفتیم و کشور و فرهنگمان را از آمیختگی با فرهنگ منحط غرب پالایش کنیم و مجلس خبرگان باید در این خصوص ارزیابی و مطالبه‌گری کند.
 اشکالی که نسبت به مذاکرات هسته‌ای داشته و داریم و مکرر نیز در جلسات با مسوولان مطرح کردیم، این است که مذاکره اشکالی نداشت اما باید در این مذاکره مراقبت و دقت لازم انجام می‌گرفت تا اینگونه نباشد که هر غلطی که طرف مقابل انجام بدهد، نقض برجام محسوب نشود اما هر اقدام ایران، نقض برجام محسوب شود.
 من نمی‌گویم با دنیا قطع رابطه کنیم و از اول انقلاب تاکنون همواره بر ارتباطات گسترده با دنیا تأکید داشته‌ام اما می‌گویم «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید!»
 نظام اسلامی به لطف خداوند، تاکنون به جبهه دشمن ضربه وارد کرده و آنها را عقب رانده است و در آینده نیز به همین صورت خواهد بود اما باید بدانیم که در مقابلِ ما یک «نقطه» به عنوان دشمن قرار ندارد بلکه با یک «جبهه» مواجهیم.
 علتِ نطق ابلهانه و بسیار زشت و سخیف و با ادبیات گانگستری و کابویی و سراسر دروغ محض و با آشفتگیِ رئیس جمهور آمریکا، عصبانیت و درماندگی و سبک مغزی آنهاست.
 سخنان رئیس جمهور آمریکا، برای ملت آمریکا افتخارآمیز نبود و باید نخبگان آمریکا، از این سخنان و داشتن چنین رئیس جمهوری احساس شرم کنند که این احساس شرم را نیز بیان کرده‌اند.
 آمریکایی‌ها از سال‌ها قبل برای منطقه غرب آسیا طراحی و نقشه داشتند و نام آن را هم «خاورمیانه جدید» یا «خاورمیانه بزرگ» گذاشته بودند و سه محور اصلی این طراحی نیز عراق، سوریه و لبنان بودند اما در هر سه کشور با شکست مواجه شدند. براساس این طراحی، قرار بود عراق با آن سابقه کهن تاریخی و تمدنی و سوریه به عنوان کانون مقاومت و لبنان با جایگاه ویژه خود، تحت سلطه و نفوذ آمریکا و رژیم صهیونیستی باشند.
 اما اکنون واقعیات منطقه به گونه‌ای دیگر است زیرا آنها نتوانستند در لبنان کاری از پیش ببرند؛ در عراق، درست بر عکس خواسته‌ آنها محقق شده است و در سوریه به رغم جنایت‌های بی‌شمار آمریکا و متحدانش و قتل عام مردم این کشور و حمایت‌های گسترده از گروه‌های تروریستی تکفیری، در حال حاضر داعش به پایان راه خود رسیده و گروه‌های تکفیری چون جبهه النصره، منزوی شده‌اند.
 حضور و تأثیر جمهوری اسلامی ایران موجب محقق نشدن طراحی‌ها و خواست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه شده و همین، دلیلِ عصبانیت آنهاست. برخی در تحلیل‌های خود اشتباه نکنند زیرا مواضع آمریکا به دلیل قدرت و توانایی در مقابل ایران نیست بلکه کاملاً به دلیل ضعف و شکست و عصبانیت اوست.
 امروز ایران در مسائل منطقه موفق و عزتمند است. شهید عزیز محسن حُججی یک نمونه بود و ما از این نمونه‌ها در میان جوانان بسیار داریم و خداوند متعال این نمونه را به دلایلی در مقابل دیدگان برجسته کرد تا همه تسلیم این حقیقت شریف شوند که انگیزه انقلابی در میان جوان، به فضل الهی روز به روز در حال افزایش است. البته درخواست‌های بی‌شمار جوانان از طریق نامه و پیغام‌، برای اجازه حضور در جبهه دفاع از حرم و مبارزه با دشمن وجود دارد که این، همان انگیزه‌های رو به افزایش انقلابی در میان جوانان است.

captcha
شماره‌های پیشین