316
چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
8

خبر

آمار سفرهای خارجی ایرانیان عجیب و غریب است

ترکیه سوار بر موج گردشگری ایران

براساس سند چشم‌ انداز 20 ساله و همچنین برنامه ششم توسعه، ایران باید در سال 2025 درآمدی معادل 30 میلیارد دلار از حضور گردشگران در داخل کشور به دست آورد که براساس آمار تنها 50 درصد این مهم محقق شده است. برای رشد 13درصدی گردشگری و رسیدن به سند چشم‌انداز 20 ساله نقش دولت بیش از پیش پررنگ می‌شود. یکی از درآمدهای پایداری که همه کشورها از آن بهره می‌برند صنعت گردشگری و توریسم است که در سال‌های اخیر با افزایش فعالیت کشورهای مختلف در زمینه معرفی جاذبه‌های گردشگری خود، رقابتی سخت را به‌وجود آورده‌اند و جامانده‌های از این رقابت سهم بسیار کمی از بازار چند صد هزار میلیارد دلاری این صنعت پویا را از آن خود می‌کنند.

صبح نو

خبر

توفان سرخ از امارات گذشت
صعود از روی سعودی
پرسپولیس با برد سه بر یک مقابل الاهلی عربستان در بازی برگشت و در مجموع با پیروزی پنج بر سه به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رفت و حریف الهلال عربستان شد. به گزارش «صبح نو» پرسپولیس در این بازی با ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی ‌نیا، محسن مسلمان (61 بشار رسن)، وحید امیری، فرشاد احمدزاده(شایان مصلح 75)، مهدی طارمی و علی علیپور(گادوین منشا 65) به میدان رفت.  گل‌های این بازی را علی علیپور (5) گادوین منشا (80) از روی نقطه پنالتی و مهدی طارمی ( 94) باز هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند و تنها گل الاهلی را صالح المری (52) زد.
گفتنی است کمال کامیابی نیا در دقیقه 12 از زمین بازی اخراج شد و پرسپولیس نزدیک به 80 دقیقه 10 نفره بازی کرد.  

 از هر 4 ایرانی یک نفر خطای انکساری چشم دارد
استفاده از گوشی و تبلت و خیره ماندن به مانیتور و غیره در همه کشورها افزایش یافته اما این افزایش باعث بروز خطای انکساری چشمی در افراد به‌ویژه کودکان می‌شود. آقای سیدفرزاد محمدی مدیر دفتر سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه 25 درصد مردم ایران خطای انکساری دارند، گفته است: «این آمار به‌دلیل استفاده زیاد از گوشی‌های موبایل و انواع تبلت در نوجوانان رو به گسترش است البته وضعیت چشم مردم کشور ما خیلی بهتر از کشورهای در حال توسعه و کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بوده و از لحاظ تعداد چشم‌پزشک و اپتومتریست نسبت به جمعیت وضعیت بسیار مناسبی داریم.» وی با اشاره به اینکه در برخی از شهرها کمبود چشم‌پزشک و اپتومتریست داریم، افزود: «همکاران ما باید در آینده حاضر باشند که در شهرهای کوچک ارائه خدمت دهند تا شاهد رفع مشکلات مربوط به چشم مردم در این شهرها به میزان بیشتری باشیم. نزدیک‌بینی در نوجوانان رو به گسترش است البته مثل کشورهای آسیای شرقی وضعیت‌مان بحرانی نیست.»
 
امکان اعتراض پدر بنیتا وجود ندارد
روز دوشنبه دادگاه رسیدگی به پرونده بنیتا برگزار و متهم ردیف اول به قصاص محکوم شد و پس از بررسی پرونده متهم ردیف دوم، برای این متهم درباره قتل منع پیگرد صادر شده که اولیای دم نسبت به قرار صادره اعتراض نداشتند و این حکم 15 مرداد به اولیای دم ابلاغ شده است. آقای محسن افتخاری رییس دادگاه کیفری یک استان تهران گفته است: «اگر قرار صادره به پدر مقتوله ابلاغ شده باشد و مهلت اعتراض گذشته باشد، امکان اعتراض به قرار «منع پیگرد قتل متهم ردیف دوم» از سوی پدر بنیتا وجود ندارد، البته با توجه به عدم اطلاع مادر بنیتا از قرار صادره، امکان اعتراض برای او وجود دارد که در صورت اعتراض، پرونده به دادگاه می‌رود.» رییس دادگاه کیفری یک استان تهران تأکید کرد: «در این پرونده، از باب حقوقی موضوع قصاص برای متهم ردیف دوم باری ندارد و اتهام وی معاونت در سرقت مقرون به آزار، تحصیل مال مسروقه و خودداری از کمک به اشخاص در حال خطر است.»

تولد ۷۴۰ هزار کودک از ابتدای سال
آخرین آمار ثبت احوال کشور اعلام شد و آمارهای لحظه‌ای سازمان ثبت احوال نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تاکنون هفتصد و 40 هزار و ۸۳۳ نفر در کشور متولد شده‌اند. بر اساس آمارهای ثبت احوال از ابتدای سال جاری تاکنون از این تعداد 379 هزار و ۳۰۶ نفر پسر و 361 هزار و ۵۲۷ نفر دختر بوده‌اند.
همچنین تعداد متولدان امروز نیز تا این لحظه ۲ هزار و ۱۵۵ نفر بوده است. آمارهای سازمان ثبت احوال نشان می‌دهد که تعداد فوت شدگان از ابتدای سال جاری تا این لحظه صد و 80 هزار و ۲۱۸ نفر بوده که ۹۵ هزار و ۵۱۵ نفر مرد و ۸۴ هزار و ۷۰۳ نفر نیز زن بوده‌اند. تعداد افرادی که امروز ۲۱ شهریور تا این لحظه جان خود را از دست داده‌اند نیز ۵۲۵ نفر بوده است.

ساخت سالن ورزشی در داخل مدارس
آقای مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از ایجاد سالن ورزشی در تمام مدارس خبر داد و گفته است: «اجرای 800 طرح ورزشی دانش آموزی کلید خورده است. تعداد 13 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور وجود دارند که 33 هزار مربی بحث تربیت بدنی آنها را دنبال می‌کنند.» وی افزود: «از این تعداد طرح ورزشی کلید خورد که ۱۵۰ طرح آن تکمیل و طی برنامه ششم توسعه باقی برنامه را تکمیل خواهیم کرد و همه سالن‌های ورزشی در داخل مدارس ساخته می‌شوند.» حمیدی اضافه کرد: «پس از سال‌ها توانستیم لباس ورزشی ویژه معلمان تربیت بدنی را به آنان بازگردانیم و همچنین مدارس را به تجهیزات ورزشی مجهز کنیم. معاونت تربیت بدنی و سلامت یکی از معاونت‌های پیشرو در اجرای سند تحول بنیادی است و در ورزش دانشآموزی، تمام رویکردهای ما از اسناد بالادستی نشأت می‌گیرد.»

captcha
شماره‌های پیشین