316
چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
16

صبح نو

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

عمیق
سازمان ملل اعلام کرد: شمار آوارگان مسلمان میانمار به 370‌هزار تن رسیده است. سازمان ملل در پاسخ خبرنگاری که از وی پرسید: خب؟ گفت: چی خب؟ این سازمان در پاسخ پرسش تکمیلی خبرنگار مذکور که از وی پرسید: خب چیکار می‌کنین؟ گفت: هیچی دیگه، اعلام کردیم. وی همچنین در پاسخ پرسش تکمیلی بعدی خبرنگار مبنی بر اینکه: به‌جز اعلام کاری قرار نیست بکنین؟ گفت: چرا. به‌زودی نگرانی عمیق خود را نیز ابراز خواهیم کرد.
ریشه
یک کارشناس سیاسی - اقتصادی اعلام کرد: میانمار جزو
10 کشور برتر دنیا در زمینه رشد اقتصادی است. وی افزود: این واقعیت نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری کانون‌های اقتصادی قدرتمند دنیا در این کشور میزان بالایی دارد و می‌دانیم که کانون‌های قدرتمند اقتصادی در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های سیاسی کشورها دخالت دارند. این کارشناس اقتصادی در پایان گفت: بدین‌ترتیب نمی‌توانیم نقش قدرت‌های جهانی را در بحران نسل‌کشی مسلمانان نادیده بگیریم. در پی این اظهارات جمعی از کارشناسان متفرقه با متهم کردن این  کارشناس سیاسی - اقتصادی به توهم توطئه، ایشان را خاموش کردند. گفتنی است پایمردی کارشناسان متفرقه در ممانعت از ریشه‌شناسی اتفاقات مختلف، پایمردی جالبی است.

 گرا
دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بار دیگر خبرساز شد. ترامپ در تازه‌ترین اقدام خبرسازانه خود یک همجنس‌گرا را به عنوان سفیر جدید آمریکا در آلمان معرفی کرد. ریچارد گرنل دیپلمات آمریکایی که یک همجنس‌گراست، به عنوان سفیر جدید آمریکا در آلمان معرفی شده است. گفتنی است چندی پیش پارلمان آلمان به‌رغم مخالفت ارشادی مرکل، به قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در آلمان رأی مثبت داد. لازم به ذکر است که سفیر جدید آمریکا در آلمان در مصاحبه‌ای اعلام کرده است فعلاً قصد ادامه تحصیل دارد و تصمیمی برای ازدواج در آلمان اتخاذ نکرده است.

captcha
شماره‌های پیشین