316
چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
14

خبر

در نشست نقد و بررسی کتاب «شرح مثنوی معنوی» مطرح شد

مثنوی؛ حماسه مولوی در عرفان

نشست نقد و بررسی کتاب «شرح مثنوی معنوی؛ با نگاهی تطبیقی به مبانی عرفان نظری» با حضور آقایان غلامعلی حداد عادل، غلامرضا انصاری و خانم ناهید عبقری در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار شد.

صبح نو

خبر

انتشار آلبوم «نوستالژینامه»
آلبوم «نوستالژینامه» با هنرمندی آقای فرزاد میلانی در دسترس
علاقه مندان موسیقی قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، آلبوم «نوستالژینامه» تازه‌ترین اثر فرزاد میلانی از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری «رهگذر هفت اقلیم» (مرکز موسیقی رها) منتشر شد. این در حالی است که همزمان با نشر اثر، نسخه دیجیتال آن نیز از طریق سامانه‌های رسمی فروش آثار موسیقایی قابل خریداری است.
«شانه»، «آمد نوبهار»، «مستُم مستُم»، «عقرب زلف»، «بارون بارونه»، «دختر بویر احمدی»، «دل دیونه» و «دلبر» آثاری هستند که برای این آلبوم انتخاب شده‌اند. ضبط این آثار در استودیوهای فرزاد میلانی، آرش میتویی، «استودیو ۵۴»، «رهگذر هفت اقلیم»، «کایین»، استودیو «داون تاون موزیک» کشور تایوان و استودیو خانه موسیقی کشور استونی صورت گرفته است.

نسخه عربی و انگلیسی زندگی‌نامه شهید همدانی در فرانکفورت
انتشارات بعثت ترجمه عربی و انگلیسی کتاب‌های «مهتاب خین» و «پیغام ماهی‌ها» را که به زندگی و مبارزات شهید همدانی پرداخته‌اند، در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه می‌کند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، انتشارات بعثت وابسته به سپاه محمد رسول‌الله؟ص؟ در شصت و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ترجمه عربی و انگلیسی کتاب «پیغام ماهی‌ها»  نوشته گلعلی بابایی را عرضه خواهد کرد.
«پیغام ماهی‌ها»  که پنجمین جلد از مجموعه کتاب‌های «بیست‌وهفت در 27» محسوب می‌شود، توسط خانم مونا سبزپوش ترجمه عربی و ترجمه انگلیسی آن توسط آقای یاسر نظیفی انجام شده است.
همچنین ترجمه عربی و انگلیسی «در هاله‌ای از غبار»‌ دیگر کتاب بابایی نیز توسط نشر بعثت منتشر شده است که در نمایشگاه فرانکفورت معرفی خواهد شد. «در هاله‌ای از غبار» نخستین جلد از مجموعه بیست و هفت در 27 است. ترجمه عربی این کتاب را خانم آسیه تبریزی و ترجمه انگلیسی را آقای ابراهیم رحمان‌پور انجام داده است.
«پهلوان گود گرم‌دشت»‌، «نونی صفر»‌، «مرحم زخم»،‌ «گردان نهم» و «ماه همراه بچه‌هاست»  دیگر کتاب‌های این انتشارات است که به زبان عربی و انگلیسی ترجمه شده و قرار است در غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت به نمایش درآیند.

اعلام جزئیات بیست و دومین برنامه
«شب آواز ایرانی»
بیست و دومین شب آواز ایرانی شنبه ۲۵ شهریور ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و مدرسان موسیقی در تالار «سوره» حوزه هنری برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، آقای علیرضا تاجیک به همراه آنارام زهرایی نوازنده تار و ماهور زمانه پور نوازنده تمبک در بیست و دومین ویژه «شب آواز ایرانی» به‌عنوان یکی از گروه‌های شرکت‌کننده در این برنامه به اجرای قطعاتی در دستگاه شور و آواز ابوعطا با اشعاری از مولانا و رهی معیری می‌پردازند.
از دیگر بخش‌های برنامه «شب آواز ایرانی» می‌توان به اجرای حمیدرضا خدادادی به همراه سروش نبوی نوازنده تار اشاره کرد که آوازی در دستگاه سه‌گاه با غزلی از حافظ و تصنیفی از استاد حبیب‌الله بدیعی با شعر نواب صفا را اجرا می‌کنند. گروه پنجم این مراسم نیز آقای سید مهدی بهشتی به همراه آقای علیرضا سامانی نوازنده سه تار و آقای مرتضی میرباقری نوازنده کمانچه خواهد بود که به اجرای آوازی در دستگاه همایون با شعر کمال اسماعیل و تصنیف «یادباد» از ساخته‌های استاد پرویز مشکاتیان می‌پردازند.

رونمایی از «بگو کجایی» در حوزه هنری
 مراسم رونمایی از کتاب «خنیاگر آسمانی» و آلبوم «بگو کجایی» به خوانندگی آقای محمد معتمدی ساعت ۱۷ روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ماه به همت شرکت شیناتک از «گروه هنری موزاوی» با حضور خانواده زنده‌یاد مجید وفادار، دست‌اندرکاران کتاب و آلبوم و تعدادی از هنرمندان در تالار سوره حوزه هنری برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، آلبوم «بگو کجایی» بازخوانی جاودانه‌های استاد مجید وفادار است که روز پنج‌شنبه نهم شهریورماه سال جاری در برج میلاد تهران توسط محمد معتمدی، با همراهی ارکستر «نیایش» در راستای حمایت، هویت بخشی و زنده نگه‌داشتن موسیقی اصیل ایرانی روی صحنه رفت.کتاب «خنیاگر آسمانی» نیز زندگینامه و آثار مجید وفادار است که با نظارت خانواده این هنرمند برای نخستین‌بار چاپ و روانه بازار نشر موسیقی شده است.

captcha
شماره‌های پیشین