316
چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
12

خبر

گفت‌و‌گوی «صبح نو» با دبیر جشنواره بین‌المللی هنر برای صلح

از توجه سازمان ملل تا کمک‌های بشر دوستانه

صلح و دنیای بدون جنگ از موضوعاتی است که مدت‌هاست از ابعاد و با زبان‌های گوناگونی به آن پرداخته شده و می‌شود. در این میان درکنار اشعار، فیلم‌ها و آهنگ‌هایی که هر از گاهی با این عنوان تولید می‌شوند، دنیایی با عنوان هنرهای تجسمی وجود دارد که با زبانی بین‌المللی این موضوع را به رشته تصویر درآورده است.

صبح نو

خبر

جشن خانه سینما برگزار شد
نوزدهمین جشن خانه سینما با حواشی و اتفاقات خاص خود برگزارشد.
این دوره از جشن سینمای ایران که همزمان با روزملی سینما برگزارشد، برخلاف دوره‌های قبل، تا 24ساعت مانده به برگزاری مراسم، محل برگزاری‌اش مشخص نبود و نهایتاً باشگاه فرهنگی ورزشی پیام، به عنوان میزبان این رویداد سینمایی معرفی شد. نامزدهای نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران درروزهای گذشته اعلام شده بودند. فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آرای داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران انتخاب شده‌اند، به شرح زیر اعلام شد. براین اساس، فروشنده و نفس با نامزدى در 10رشته در صدر نامزدها و فيلم‌هاى رگ خواب با ٩رشته و دختر با ٨رشته در رده‌هاى بعدى قرار داشتند.
اما پس از اعلام نامزدها، خبری تعجب برانگیز منتشر شد که براساس آن، به دلیل برخی قوانین جدید جشن سینمای ایران، دو فیلم نفس و برادرم خسرو از بخش بهترین فیلم این مسابقه حذف شدند.
این مراسم با یک ساعت تأخیر درساعت 20:30 شب گذشته آغازشد و حاشیه دیگرش تاخیرآقای احسان کرمی مجری این برنامه بود. دراین جشن بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگرزن، بهترین بازیگرمرد، بهترین بازیگر زن نقش مکمل، بهترین بازیگرمرد نقش مکمل، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن، بهترین چهره‌پردازی، بهترین طراحی صحنه و لباس و بهترین صدا، تندیس خانه سینما را
دریافت کردند.

صدرعاملی «سال دوم دانشکده من» را کلید زد
فیلمبرداری فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» از امروز و همزمان با روز ملی سینما آغاز شد.
به گزارش «صبح نو» به نقل از مشاور رسانه‌ای این پروژه سینمایی «سال دوم دانشکده من» این فیلم به کارگردانی آقای رسول صدرعاملی و تهیه‌کنندگی آقای مسعود ردایی دیروز و همزمان با روز ملی سینما در دانشگاه علم و صنعت مقابل دوربین رفته است.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته فیلمبرداری فیلم جدید صدرعاملی تا اوایل آبان‌ماه در تهران و اصفهان به طول می‌انجامد.
آقایان و خانم‌ها علی مصفا، بابک حمیدیان، شقایق فراهانی، پدرام شریفی، پانته‌آ پناهی‌ها، نیلوفر خوش خلق، شیوا خسرومهر، مریم بوبانی و علیرضا استادی بازیگرانی هستند که حضورشان در این فیلم سینمایی قطعی
شده است.
به جز بازیگران نامبرده، ۲۲ نفر از چهره‌های شناخته نشده نیز در این فیلم برای اولین بار به ایفای نقش می‌پردازند که در این میان سه نفر جزو بازیگران اصلی و مابقی در نقش‌های فرعی مقابل دوربین خواهند رفت.
این ۲۲ نفر از میان ۹۰۰ نفر و پس از پشت سر گذاشتن مراحل تست و تمرینات بازیگری برای حضور در این فیلم انتخاب شده‌اند.
«سال دوم دانشکده من» به نویسندگی آقای پرویز شهبازی مضمونی اجتماعی دارد.
آخرین ساخته سینمایی صدرعاملی فیلم «در انتظار معجزه» است که در سال ۸۸ روی پرده سینماها رفت.
تجربه مشترک صدرعاملی، شهبازی و ردایی قرار است برای حضور در
سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر آماده نمایش شود.

حمید نعمت‌الله فیلمِ کنسرت-نمایش «سی» را می‌سازد
حمید نعمت‌الله فیلمِ کنسرت-نمایش «سی» را که این روزها روی صحنه است، می‌سازد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه «سی» کاری از آقایان همایون شجریان و سهراب پورناظری و مدیریت تهمورس پورناظری پس از گذراندن ۳۰ شب اجرا در فضای باز کاخ سعدآباد ۲۱ شهریور ماه به پایان رسید و این در حالی است که در ۲۰ شهریورماه سفیر ایران در انگلیس و سفیر انگلیس در ایران مهمان ویژه این کنسرت- نمایش بودند. همچنین اکنون آقای حمید نعمت‌الله کارگردان سینما مشغول ساخت فیلمی براساس این کنسرت- نمایش است.
حمید نعمت‌الله که پیش از این در فیلم‌هایی چون «آرایش غلیظ» و «رگ خواب» با همایون شجریان و سهراب پورناظری همکاری داشته است، فیلمبرداری این پروژه را برای ساخت فیلمی از روی آن به همراه تیم خود در شب‌های پایانی اجرا آغاز کرده است و بعد از اتمام اجرای صحنه‌ای نیز، این کار را ادامه می‌دهد.
این کنسرت- نمایش با نویسندگی خانم نغمه ثمینی و کارگردانی آقای علی‌اصغر دشتی و بازی خانم‌ها و آقایان بهرام رادان، سحر دولتشاهی، مهدی پاکدل، بانیپال شومون، حسین صوفیان و دلنیا آرام طی 0‌3شب روی صحنه رفت و هر شب میزبان ۴ هزار مخاطب بود که بر این اساس جمعاً ۱۲۰ هزار مخاطب از این کنسرت- نمایش دیدن کردند.
کنسرت- نمایش «سی» براساس سه داستان از داستان‌های شاهنامه چون زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب از ۱۶ مردادماه در مجموعه فرهنگی- تاریخی سعدآباد توسط شرکت دل آواز و موسسه بارانا
روی صحنه رفت.

captcha
شماره‌های پیشین