314
دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
6
حکم اعدام قاتل آتنا تأیید شد؛ دادگاه قاتلان بنیتا آغاز

پرونده قاتلان آتنا و بنیتا در ایستگاه آخر

قرار است سرویس مدارس امسال امن‌تر شود

پراید فقط مخصوص رانندگان زن

داستان پرآب چشم سرویس مدارس را قول داده‌اند که کم‌کم تمام شود. قول‌داده‌اند ترشی هفت بیجاری که سال‌هاست به‌نام سرویس مدرسه به خورد مردم می‌رود نرم نرمک از زندگی دانش‌آموزان کنار برود، قول داده‌اند یک کلام، سرویس مدارس به استانداردها نزدیک شود.

صبح نو

حکم اعدام قاتل آتنا تأیید شد؛ دادگاه قاتلان بنیتا آغاز

پرونده قاتلان آتنا و بنیتا در ایستگاه آخر

پرونده قاتل رنگرز، بالاخره با تأیید دیوان عالی کشور به برگ آخر رسید تا او در انتظار چوبه دار باشد. همزمان، خبر رسید که متهمان به قتل «بنیتا» دخترک 8 ماهه نیز، امروز در دادگاه حاضر می‌شوند تا روند صدور حکم و رسیدگی به این پرونده سرعت بیشتری بگیرد.
معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور، دیروز خبرداد که حکم اعدام قاتل «آتنا اصلانی» دخترک 7 ساله پارس آبادی، در دیوان عالی کشور تأیید شده است .دکتر«غلامرضا انصاری» به « خبرگزاری صداوسیما» گفت:« این پرونده چهارشنبه هفته گذشته (15 شهریور) در دیوان عالی کشور ثبت و برای رسیدگی به یکی از شعب دیوان عالی کشور ارجاع شد که به صورت فوق العاده و خارج از نوبت، مورد رسیدگی قرار گرفت.»
او با بیان اینکه قضات دیوان عالی کشور به علت حساسیت و اهمیت پرونده طی سه روز تعطیلی نیز روی پرونده کار کردند، گفت: «در نهایت نیز با حضور نماینده دادسرای دیوان عالی کشور، رأی صادره در دادگاه کیفری یک استان اردبیل به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید.»
پیش از این، دادگاه کیفری یک استان اردبیل قاتل پرونده را به جرم تجاوز به عنف محکوم به اعدام، برای یک فقره قتل عمد، محکوم به قصاص نفس و به دلیل سرقت، محکوم به حبس و شلاق و رد مال کرده بود.
به این ترتیب، پس از گذشت حدود سه ماه از روز تلخ ۲۹ خرداد ماه امسال که این جنایت هولناک رخ داد، تکلیف این پرونده مشخص شد و حالا قاتل سنگدل، منتظر اجرای حکم اعدام است تا پرونده‌اش بسته شود. آتنا اصلانی دختر بچه ۷ ساله اهل شهرستان پارس آباد استان اردبیل، در آن روز تلخ ناپدید شد و پلیس جسد او را 20 روز پس از این اتفاق، یعنی ۱۹ تیر ماه در پارکینگ خانه‌ای که مرتبط با مظنون به قتل پرونده بود، کشف کرد. «اسماعیل»  ابتدا به قتل آتنا و آزار و اذیت جنسی او اعتراف کرد؛ اما او که پیش از این در مراجع انتظامی و قضایی به قتل این دختربچه اعتراف و حتی صحنه قتل را بازسازی کرده بود، پس از گذشت حدود 2 ماه از این حادثه تلخ، منکر تمام اعترافات قبلی‌اش شده و حتی نتایج آزمایشات پزشکی قانونی مبنی بر تجاوز به این دختر خردسال را انکار کرد. موضوعی که به صورت ویژه‌ای در رسانه‌ها بازتاب داشت و باقی اتهامات او یعنی اتهام به قتل قربانیان دیگر را نیز تحت تأثیر
قرار داد.
با این حال، تأیید دیوان عالی کشور بر حکم دادگاه قاتل آتنا، سرانجام اعدام برای اسماعیل جعفرزاده معروف به «اسماعیل رنگرز» را قطعی کرد تا روزشمار پایان زندگی برای قاتل سنگدل به اعداد پایانی نزدیک شود.
همزمان با این اتفاق، رسانه‌ها خبر دادند که متهمان به قتل «بنیتا» دخترک 8 ماهه و معصوم که اوایل مرداد امسال و در جریان سرقت خودروی پدرش، به شکل دلخراشی جان خود را از دست داده بود، امروز برگزار خواهد شد. این پرونده سه متهم دارد که قرار است امروز با حضور در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران، محاکمه شوند.
٢٩ تیرماه خبر گم شدن «بنیتا» ی هشت ماهه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، به شدت افکار عمومی را تحت تأثیر قرار‌داد. با وجود بسیج عمومی مردم، تلاش‌ها برای پیدا کردن نشانی از او بی نتیجه ماند و سرانجام، پس از گذشت هشت روز، پیکر بی‌جان او در داخل خودروی مسروقه و رها شده در پاکدشت، توسط پلیس پیدا شد.
حالا قرار است سه متهم این پرونده نیز رو به روی قاضی دادگاه بنشینند تا با روشن شدن ابعاد مختلف این جنایت دلخراش و صدور حکم برای این پرونده، سرنوشت قاتلان سنگدل این دخترک نیز مشخص شود.
پیش‌تر، رئیس کل دادگستری استان تهران گفته بود: «پرونده بنیتا پس از صدور کیفرخواست متهمان، به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و در اسرع وقت با رعایت ضوابط و مقررات قانونی به صورت ویژه و فوق العاده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.»
حالا همه منتظرند ببینند سرنوشت دومین پرونده دلخراش امسال، به کجا خواهد انجامید و دادگاه چه رأیی برای این پرونده و متهمانش صادر خواهد کرد؟

captcha
شماره‌های پیشین