314
دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
1
قرار است سرویس مدارس امسال امن‌تر شود

پراید فقط مخصوص رانندگان زن

داستان پرآب چشم سرویس مدارس را قول داده‌اند که کم‌کم تمام شود. قول‌داده‌اند ترشی هفت بیجاری که سال‌هاست به‌نام سرویس مدرسه به خورد مردم می‌رود نرم نرمک از زندگی دانش‌آموزان کنار برود، قول داده‌اند یک کلام، سرویس مدارس به استانداردها نزدیک شود.

حکم اعدام قاتل آتنا تأیید شد؛ دادگاه قاتلان بنیتا آغاز

پرونده قاتلان آتنا و بنیتا در ایستگاه آخر

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد

نهنگ آبی صرفاً یک چالش است نه بازی

نشست خبری سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران با حضور آقایان حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و عباس ارضی مدیرعامل شرکت مکعب نماینده جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی ESWC، همزمان با هفتمین روز این مسابقات برگزار شد.

سود سهام عدالت بالاخره پرداخت ‌می‌شود؟

بخت‌گشایی از برگه‌های 12 ساله

در دولت‌های مختلف کارهای زیادی برای از بین بردن فقر یا به حداقل رساندن آن شده است که بیشتر این طرح‌ها به‌صورت مقطعی یا دوره‌ای انجام شده و ناگهان از بین رفته‌اند؛ طرح‌هایی که هزینه اجرای آن از دستاوردهایش بیشتر بوده و البته نتیجه‌ای طولانی مدت نداشته است.

شرکت‌هایی که به دلیل تجارت با ایران مجازات می شوند

زندان تحریم‌ها

«برجام به جای لغو تحریم‌های ایران موجب تشدید تحریم‌ها علیه این کشور شده است.» این سخنان سیاستمدار کهنه کار آمریکایی است که به رییس جمهور قبلی آمریکا مشاوره می‌داده است. البته نگاهی به عملکرد آمریکا و هم‌پیمانانش بعد از توافق هسته‌ای و حتی تحت فشار قرار دادن شرکت‌هایی که با ایران مبادله می‌کنند، خود بر این سخن صحه می‌گذارد.

سرمقاله

انفعال رسانه‌ای

«ایرما» آمریکا را فلج کرد

توفان غارتگری

با نزدیک شدن توفان ایرما به ایالت کالیفرنیای آمریکا، مردم مناطق ساحلی این ایالت به فروشگاه‌ها هجوم آوردند به‌طوری‌که مواد غذایی به‌ویژه آب آشامیدنی در قفسه‌های فروشگاه‌های بزرگ نایاب شده است.

صبح نو

سرمقاله

انفعال رسانه‌ای

سیل و توفان در روزها و هفته‌های اخیر برخی از ایالت‌های آمریکا را درنوردیده و موجب آوارگی و بی خانمان شدن هزاران نفر و کشته شدن ده‌ها نفر شده است. وقوع این نوع حوادث در مناطق مختلف آمریکا البته امری مرسوم و مداوم محسوب می‌شود؛ اما نکته مهم در این حوادث، ضعف جدی دولت مرکزی و ایالت‌های حادثه دیده در کمک به مردم و کاستن از مشکلات و آلام آنهاست. در چنین مواقعی، رسانه‌های آمریکا که عادت دارند کوچکترین مشکلات را در اقصی نقاط عالم زیر آگراندیسمان برده و بزرگ نمایی کنند، درباره مشکلات عظیم خود کر و کورند و در برابر مشکلات مردم آمریکا، تقریباً هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند؛ حتی در شرایط حاضر که بسیاری از این رسانه‌ها با ترامپ و رفتارهای او زاویه دارند. عجیب‌تر اینکه رسانه‌های خودی در داخل ایران هم نسبت به چنین اتفاقاتی منفعل و غیرفعالند. از رسانه‌های اصلاح طلب که البته هیچ انتظاری نیست و توقع هرنوع انتقادی از آنها از آمریکا، سالبه به انتفاع موضوع است! سایر رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما اما در این باره ضعف جدی دارند و توقع آن است که در انعکاس این حوادث و نشان دادن بی کفایتی و بی لیاقتی دولت آمریکا در حل مشکلات داخلی خود، فعال باشند. در همین روزها عکس العمل مرزبانان ایرانی در برخورد با عوامل قاچاق مواد محترقه که امنیت شهروندان را به مخاطره می‌اندازند، به نام کشته شدن کولبران ایرانی توسط رسانه‌های غربی و عوامل خودفروخته وطنی در فضای مجازی به موضوعی رسانه‌ای تبدیل یا ضعف دولت یازدهم در توزیع کالاهای اساسی و تشکیل صف‌های طولانی مردم، به سوژه‌ای انتقادی علیه جمهوری اسلامی بدل شد. در چنین منازعه رسانه‌ای، به‌نظر می‌رسد ضعف و غیبت رسانه‌های ایرانی و دیگر رسانه‌های منتقد آمریکا جایز نیست.

captcha
شماره‌های پیشین