313
یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
1
مدیر کانال عربی شبکه «آی‌فیلم» در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد

عراق، عربستان و الجزایر مخاطبان اصلی آی‌فیلم عربی

شبکه آی‌فیلم با شعار «شبکه نمایش برای خانواده» از سه کانال فارسی، عربی و انگلیسی زبان و با سه جدول پخش متفاوت به پخش فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی برای مخاطبان متنوع و پر تعداد خود می‌پردازد. این شبکه 18 شهریور مصادف با عید سعید غدیر وارد هشتمین سال فعالیت خود می‌شود. همین بهانه‌ای شد تا پای صحبت آقای کیوان نژادسیفی، مدیر کانال عربی آی‌فیلم بنشینیم و از سیاست‌های کلی، روند کار، میزان مخاطبان و برنامه‌ها و چشم‌اندازهای آتی این شبکه جویا شویم

درباره کتاب «جای پای جلال»

راهی که جلال رفت

18 شهریورماه سالروز درگذشت جلال آل احمد است. به همین مناسبت سراغ کتاب «جای پای جلال» نوشته آقای مهدی قزلی رفته‌ایم.

شکایت‌هایی که بعد از 36 سال رسیدگی می‌شود

ایران، آمریکا و غرامت مضاعف

«پایان امسال رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا درخصوص لغو قراردادهای نظامی آغاز می‌شود» این خبر را معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع در برنامه گفت‎وگوی ویژه خبری اعلام کرد. به نظر می‌رسد سر انجام قرار است بخشی از 1126 پرونده لغو قراردادهای نظامی بحث مربوط به آمریکا حل و فصل شود.

طرح بزرگ «ضیافت علوی» در خوزستان اجرا شد

سفره شادی 124 هزارنفری

تشریح «نگاه موضوعی در نظریه فقه نظام» توسط آیت‌الله اراکی

فقه کلان به نیازهای نظام پاسخ می‌دهد

نظریه «فقه نظام» یکی از نظریه‌های فقهی است که در سال‌های گذشته تا به امروز مورد توجه جمعی از فضلا و علمای حوزه علمیه قرار گرفته است. تا جایی که پژوهشگاهی در شهر قم با همین عنوان تأسیس شده و قرار است کنگره‌ای بین‌المللی با عنوان «فقیه فقه نظام» را به زودی برگزار کند. ریشه‌های فکری فقه نظام را باید در آراء و افکار شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر جست‌وجو کرد اما عده‌ای از فقها سعی کرده‌اند آن را تدقیق و تکمیل کنند. یکی از این فقها آیت‌الله محسن اراکی است که در پیش‌نشست کنگره فقیه فقه نظام به تبیین این نظریه پرداخته است. گزارش زیر روایتی از نظرات آیت‌الله اراکی درباره «نگاه موضوعی در فقه نظام» است.

هسته‌های مقاومت اقتصادی شهری؛ یک ضررورت فوری

در نکوهش دروغ بزرگ روان‌پزشکی

مشکل شما چیه آقای دکتر؟

توی سالن انتظار مطب روان‌پزشک نسبتاً معروفی، زن ۴۰ساله‌ای با دیگری حرف می‌زند و حالش را می‌پرسد که برای چه آمده و چه دارویی مصرف می‌کند. بعد به او می‌گوید: «برادرم خیلی افسرده بود، آوردیم اینجا. الان خوب شده.»

کنگره مشارکتی‌ها با تابلوی حزب اتحاد ملت برگزار شد

کینه از کارگزاران؛ کنایه به عارف

روز پنجشنبه هفته گذشته، سومین کنگره حزب اتحاد ملت ایران با حضور فعالان سیاسی جریان اصلاحات در سالن همایش‌های امام علی (ع) برگزار شد. در این کنگره علاوه بر نطق جنجال‌آفرین، برای دومین بار علی شکوری راد به دبیر کلی این حزب رسید.

مصاحبه ‌آقای ‌فیلمساز بافرانس24 حاشیه‌ساز شد

زیرآب‌زنی ‌فرانسوی‌ کاهانی

آقای عبدالرضاکاهانی کارگردان سینما، اخیراً مصاحبه‌ای با فرانس24 انجام داده که حاشیه‌ساز شده است.

پرونده فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان هرروز قطورتر می‌شود

صندوق عجایب و مفاسد

«فعلاً 13 هزار میلیارد تومان». این، جدیدترین رقم از میزان تخلفات مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان است. صندوقی که داستان آن، حالا از هزار و یک‌شب معروف هم طولانی‌تر و جنجالی‌تر شده است و هرروز خبری جدید از آن به گوش می‌رسد. خبرهایی مثل افزایش متهمان پرونده و بازشدن زوایای جدیدی از فساد بزرگ در این صندوق. داستان صندوق ذخیره فرهنگیان انگار تمامی ندارد؛ چرا که به گفته یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پای متهمان جدید به این پرونده باز شده است. آقای «جبار کوچکی‌نژاد» به خبرگزاری «فارس» گفته است:« گزارش تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان مهرماه قرائت خواهد شد و عدد دقیق تخلفات آخر شهریور ماه مشخص می‌شود؛ اما اکنون، این رقم به 13 هزار میلیارد تومان رسیده است.»

سرمقاله

جای خالی دولت

شماره‌های پیشین