312
چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
1
اعتراض اصلاح‌طلبان به پروژه هدایتگری انتخاباتی حزب حاکم

عبور حزب کارگزاران از عیار اصلاح‌طلبی

بار دیگر روند قدرت‌یابی حزب کارگزاران سازندگی در سپهر سیاست کشور آغازشده است. حضور آقای اسحاق جهانگیری در کسوت معاون اولی و قرابت‌های گفتمانی با کلیددار پاستور و از سوی دیگر صدارت یک عضو قدیمی آنان بر ساختمان بهشت، همه شرایط را برای ترسیم «چشم‌اندازی» مناسب برای استمرار فراهم کرده است.

یک سازمان، یک رییس جمهور با دو رییس مخالف

یوزپلنگ ایرانی به گرد پای اولویت‌ها نرسید

ایران جزو معدود کشورهایی است که با وجود محیط زیست وسیع کویری، جنگلی و دریایی و دارا بودن حیاتوحش متنوع اما رو به نابودی، اقدامات قابل قبولی برای حفظ آن نداشته است. در سال‌های گذشته آتش سوزی‌های عظیم در مراتع، شکار غیرمجاز حیوانات کمیاب و حتی در خطر انقراض و کماعتنایی کشنده سازمان محیط زیست کشور، داد دوستداران محیط زیست را درآورد.

گلایه یک شهروند زن به قاضی زاده هاشمی خبر ساز شد

اعتراض بهداشتی

بعد از هزار و 146 روز مقاومت سوریه صورت گرفت

محاصره دیرالزور شکست

نیروهای ارتش سوریه سرانجام توانستند محاصره دیرالزور را پس از سه سال در هم بشکنند و شکست سنگینی بر تروریست‌های داعشی تحمیل کنند.

شورای عالی امنیت ملی:حصر بر اساس اقتضای امنیتی ۸۹ اتخاذ شد

پایان «حصر» حقیقت

«تصمیم در مورد حصر بر اساس اقتضائات امنیتی درسال ۸۹ از سوی شورای عالی امنیت ملی اتخاذ شد.» این موضع گیری رسمی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی و نقطه پایانی بر اظهارنظرها درباره «رفع حصر» و شایعه پراکنی ها درباره رفع محصورین بود.

تولیدکنندگان‌انیمیشن‌درمقابل‌خانه‌سینما تجمع‌ کردند

اعتراض‌به‌پدرخوانده‌ها

روز دوشنبه 13 شهریورماه 1396 جمعی از فعالان و فیلمسازان شناخته شده انیمیشن ایران، با حضور در خانه سینما نسبت به وقایع 10ماه گذشته از نخستین روز تشکیل و برگزاری مجمع عمومی صنف انیمیشن ایران تاکنون، اعتراض خود را اعلام کردند.

سرمقاله

#بانه بهانه نشود

صبح نو

سرمقاله

#بانه بهانه نشود

حادثه کشته شدن دو نفر در نقطه مرزی شهر بانه که از آنها به عنوان کولبر یاد می‌شود، احتیاج به مراقبت‌های امنیتی و رسانه‌ای بیشتری دارد. طی سال‌های اخیر وقوع چند حادثه انگشت‌شمار و کوچک بلافاصله به یک جریان رسانه‌ای و هدفمند تبدیل شده و رسانه‌های ضدایرانی آن را در سرخط خبرهای خود قرار داده‌اند. در حادثه اخیر، همان رسانه‌ها را برخی شبکه‌های تلویزیونی کردستان عراق نیز همراهی کردند که از این جهت باید وزارت امورخارجه اخطار جدی به این سوء استفاده‌ها و تحریک افکار عمومی بدهد. از سویی دیگر در فضای داخلی باید به مردم شهرهای مرزی در غرب کشور این اطمینان داده شود که موضوع دادوستدهای مرزی و فعالیت کولبران در چارچوب‌های تعیین شده، هیچ جنبه امنیتی نداشته و مورد حمایت دولت است و از این طریق، راه هرگونه سوءاستفاده ضدانقلاب از موضوع کولبران بسته شود. از طرف دیگر، نهادهای امنیتی به ویژه مرزبانان سختکوش که از حساسیت این مناطق مطلع هستند، می‌بایست بگونه ای رفتار کنند که دشمن نتواند مردم را رو در روی آنها قرار دهد. اطلاع رسانی به موقع و اطمینان بخشی به مردم و سدکردن راه شایعات و دروغ پراکنی ها باید جدی گرفته شوند. البته مردم این مناطق حتماً بیش از هر جای دیگر کشور شاهد فداکاری‌ها و جانبازی مرزبانان برای تأمین امنیت زندگی و کسب و تجارت مرزنشینان بوده و هستند اما درعین حال باید همین اقدامات را در برابر تبلیغات گسترده و وسوسه گر گروه‌های تکفیری و داعشی، تبلیغ و تبیین کرد؛ اینکه کشور سالانه شهدای متعددی برای تأمین امنیت مرزها تقدیم می‌کند و میلیاردها تومان در این راه هزینه می‌شود؛ باید بیش از همه، در شهرها و مناطق مرزی روی بیلبوردها تبلیغ شود.

captcha
شماره‌های پیشین