311
سه شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
8

خبر

دوره کنونی عضویت در شورا پاییز امسال به پایان می رسد

این روزهای شورای عالی انقلاب فرهنگی

شورای عالی انقلاب فرهنگی معمولاً چراغ خاموش حرکت می‌کند، لااقل از سال 93 و مخصوصاً در یک سال اخیر که این طور بوده است. این شورا که در برهه‌ای از زمان و در اوقاتی خاص مصوباتی بحث برانگیز، مهم و تاثیرگذار داشت، مدتی است آهسته به پیش می‌رود و جلساتش با فاصله برگزار می‌شود.

آیت الله آملی لاریجانی:

لغو اردوهای دانش‌آموزی، پاک کردن صورت مساله است

صبح نو

آیت الله آملی لاریجانی:

لغو اردوهای دانش‌آموزی، پاک کردن صورت مساله است

رییس قوه قضاییه گفته است: دادستان کل کشور به موضوع سوانح جاده‌ای ورود پیدا کند تا علاوه بر رسیدگی‌های احتمالی قضایی، نقاط آسیب برای پیشگیری از حوادث مشابه و کاهش تلفات جاده‌ای شناسایی شود.
آیت‌الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم بررسی آسیب‌شناسانه امنیت حمل و نقل در جاده‌های کشور و با ابراز تأسف از حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر هرمزگانی در شهرستان داراب، تصریح کرد: با وجود تلاش همه دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی برای کاهش تلفات جاده‌ای، میزان این تلفات زیاد است و باید موارد مربوط به خطای انسانی در وقوع این حوادث به‌طور جدی کاهش یابد.
وی اضافه کرد: گرچه طبیعی است که میزان تصادفات را نمی‌توان به صفر رساند بر همین اساس از آنجا که موضوع، مربوط به حقوق عامه است از دادستان کل کشور می‌خواهم که با همراهی وزرای مربوطه به این موضوع ورود کند تا علاوه‌بر رسیدگی‌های احتمالی قضایی، با چاره‌اندیشی و همفکری، نقاط آسیب برای پیشگیری از حوادث مشابه و کاهش تلفات جاده‌ای شناسایی شود.
آیت الله آملی لاریجانی افزود: جهات انسانی این حوادث باید مورد توجه قرار گیرد.
چرا باید عده‌ای دانش آموز در یک اردوی دانش‌آموزی که برنامه ضروری و واجبی هم نبوده است، براثر بی‌تدبیری و سهل‌انگاری یا خواب آلودگی یک‌راننده از بین بروند.
 گرچه رییس‌جمهور محترم دستورات لازم را برای پیگیری این موضوع صادر کردند و ظاهراً وزیر محترم آموزش و پرورش نیز فعلاً دستور به لغو اردوها داده‌اند اما به هر حال پاک کردن صورت‌مساله چاره کار نیست بلکه باید بحث امنیت حمل‌ونقل در جاده‌های کشور به شکل جدی و آسیب شناسانه‌ای مورد بررسی و توجه قرار گیرد تا از موارد مشابه جلوگیری شود. در کنار این موارد اگر کوتاهی‌هایی نیز محرز شد، قطعاً دستگاه قضایی در چارچوب قانون با آن برخورد قضایی مناسب خواهد کرد. رییس قوه قضاییه با اشاره به 14 شهریور، سالروز شهادت شهید قدوسی اظهار کرد: شهید قدوسی هم در دستگاه قضایی خدمات ارزنده‌ای داشتند و هم در حوزه با ایجاد مدارس نوین و ایجاد برنامه‌های جدید، اقدامات بسیار مثبتی را انجام دادند. ایشان فردی متقی و اهل فکر بودند و علاوه بر مجاهدت‌ها و تلاش‌هایی که در دوران انقلاب داشتند، زمانی در دستگاه قضایی قبول مسوولیت کردند که مشکلات فراوانی وجود داشت و اقدامات قابل تقدیر فراوانی را انجام دادند که امیدواریم خداوند روح این عزیز را با ارواح طیبه شهدا و اهل بیت ؟عهم؟ محشور
گرداند.

 

captcha
شماره‌های پیشین