311
سه شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
1
مشاور رییس‌جمهور به مقایسه بودجه فرهنگی دولت و دیگر نهادها پرداخت

مغالطات ناآشنا

حسام‌الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور با انتشار متنی به مقایسه بودجه فرهنگی وزارت ارشاد و سایر نهادهای فرهنگیِ خارج از قوه مجریه پرداخته است. مقایسه‌ای که پیش‌فرض اصلی آن تنزل رتبه نقش دولت از یک نهاد سیاستگذار به یک کنشگر فرهنگی است.

آیت الله آملی لاریجانی:

لغو اردوهای دانش‌آموزی، پاک کردن صورت مساله است

تحول نیاز اساسی نظام وظیفه است

عبور از دوره سنتی سربازداری

اصل مهم در تشکیل تمامی نیروهای مسلح در جهان، وجود نیروی انسانی است که مسلماً نیروهای مسلح ایران هم از این قاعده مستثنی نیستند اما روش‌های استفاه از سربازان، محل مناقشه بین مسوولان نظام وظیفه و مردم بوده و هست. سربازی آن قدر برای برخی به دغدغه اصلی زندگی‌شان تبدیل شده که دست به هر کاری می‌زنند تا از این دوره ضرورت فرار کنند.

عدالتی که خرج جنجال‌ها می‌شود

جنبش عدالتخواه به کجا می‌رود؟

«در چنین شرایطی (حمایت جنبش عدالتخواه از رضا شهابی) است که می‌توان صحت ادعای کسانی را آزمود که خود را جنبش عدالتخواه می‌نامند، اما در برابر نقص صریح عدالت دم فرو می‌بندند.» این‌ بخشی از نامه رضا شهابی عضو هیات مدیره و مسوول مالی سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و حومه از زندان اوین در سال ۹۱ است که به جنبش عدالتخواه اعتراض می‌کند که چرا از او دفاع نمی‌کنند.

«صبح‌نو» بررسی می‌کند

سریال‌های کره‌ای، محبوب ایرانی ها

از قدیم الایام تا امروز، اغلب هر کالای خارجی از خوراک و پوشاک گرفته تا کالاهای فرهنگی و تصویری چون فیلم‌ها و سریال‌ها وارد کشور می‌شد، کم و بیش مورد استقبال قرار می‌گرفت و مخاطبان و طرفدارانی را به خود اختصاص می‌داد.

تبعات رویکرد سیاسی به مدیریت دولتی 4

سکوت سازمانی

اصلاح طلبان مراقب پارازیت‌ها باشند

گزارشی از یک پژوهش؛ واقع‌گرایی نظریه عدالت در اقتصاد اسلامی

مبنای عدالت حقوق فطری انسان است

«عدالت» به عنوان یکی از پربسامدترین ارزش‌های جامعه در متون دینی همواره مورد تاکید قرار گرفته و حتی در قرآن هدف ارسال رسولان «قیام به قسط» عنوان شده است. از همین رو در دنیای پیچیده و پیچیده‌ترشونده جدید، برای اقامه و بسط قسط نیاز به تصوری روشن و سرراست از عدالت و قسط داریم که این امر جز با نظریه‌پردازی‌های دقیق و موشکافانه میسر نیست. در این گزارش قصد داریم گزارشی از یک پژوهش با موضوع نظریه عدالت ارائه دهیم. این پژوهش را دکتر سید احسان خاندوزی در قالب مقاله‌ای با عنوان «واقع‌گرایی نظریه عدالت در اقتصاد اسلامی» منتشر کرده است.

سرمقاله

گام‌های نخست یک نزاع سیاسی

شماره‌های پیشین