310
دوشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
1
آمارهای جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران منتشر شد

گیلان در صدر ضریب نفوذ تلفن همراه سیستان‌و‌بلوچستان در قعر

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تقریباً از میان سیمکارت‌های فروخته شده توسط اپراتورها، نزدیک به نیمی از آنها، غیرفعالند. به‌طوری‌که از مجموع ۱۵۶ میلیون و ۱۱ هزار و ۲۸۳ شماره فروخته شده، 83 میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۳۴ خط فعال است و ضریب نفوذ موبایل در کشور 13/104 درصد اعلام شده است.

ناگفته‌های ضرغامی از ماجرای حصر

تریبونی که موسوی رد کرد

آقای عزت الله ضرغامی رییس سابق صدا و سیما در استودیو برنامه افق حاضر شد و در برابر وحید یامین پور نشست تا پاسخگوی سوالاتی درباره ریاستش بر صدا و سیما باشد، اما این سخنان به ماجرای 88 و ناگفته‌هایی انجامید که سرانجام افشا شد.

پیونگ یانگ به منظور مقابله با تهدیدهای آمریکا نمایش داد

خشم هسته‌ای کره

کره‌شمالی اعلام کرده بود ساعت 15 یک‌شنبه دوازدهم شهریورماه به وقت محلی (ساعت 2:30 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی، برابر با ساعت 11 صبح به وقت تهران) خبر مهمی را اعلام خواهد کرد.

راهبرد اصلاح طلبان در برابر دولت دوازدهم چه خواهد بود

صف آرایی اصلاحات در برابر اعتدال

دکتر ولایتی: رفتار خط قرمزی برخی اساتید دانشگاه آزاد را نمی‌پذیریم

دانشگاه، مهم‌ترین سنگر انقلاب

مدتی پیش حرفی بر سر زبان‌ها افتاد که نگرانی‌های زیادی را نیز به همراه داشت. صحبت از حضور اساتیدی در دانشگاه آزاد اسلامی بود که در کلاس درس خود به جای تدریس، از ضدانقلاب حرف به میان می‌آورند. این موضوع باعث شد تا توجه‌ها به این دانشگاه جلب‌شود.

شیطان تبعیت شما را ذخیره می‌کند

«صبح نو» بررسی می کند

لزوم ورود قانونگذار و دادستان در مسأله محیط‌زیست

مطابق سیاست‌های کلی محیط‌زیست «ایجاد نظام یکپارچه ملی محیط‌زیست» که به «مدیریت جامع، هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی (از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست‌بوم به‌ویژه با افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی» بینجامد لازم است. چرا که تهدید محیط زیست به تهدید بلاواسطه حیات انسانی انجامیده و باز هم مطابق همین سیاست‌ها «پیشگیری و ممانعت از انتشار انواع آلودگی‌های غیرمجاز و جرم‌انگاری تخریب محیط‌زیست و مجازات مؤثر و بازدارنده آلوده‌کنندگان و تخریب‌کنندگان محیط‌زیست و الزام آنان به جبران خسارت» به عنوان اهم وظایف قانونگذار و دستگاه قضا، باید برای بقای امنیت زیستگاه انسان و سایر جانداران، به‌طور جدی اجرایی شود.

سرمقاله

عدالتخواهی نجومی بگیران

حکم اعدام محمدعلی طاهری صادر شد

پایان یک حلقه

حکم بالاخره اعلام شد؛ حالا دیگر خیلی‌ها می‌دانند که بنیانگذار عرفان حلقه با طناب‌دار و اعدام فاصله زیادی ندارد. حکم اعدام را شعبه 26 دادگاه انقلاب صادر کرده که مبتنی است بر مدارک و ادله‌های تازه که محمد‌علی طاهری را مفسدفی‌الارض معرفی می‌کند. شاید اما حکم اعدام او باز هم متوقف شود، شاید دوباره حوادث چند سال قبل تکرار شود و حکم اعدام او بشکند یا شاید این‌بار هم دیوان عالی کشور دست به کار شود و حکمی مغایر با آنچه در دادگاه انقلاب تعیین شده، صادر کند.

شماره‌های پیشین