308
شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
1
تلاش غربی‌ها برای محدود کردن توان موشکی ایران

از رویای بازرسی تا رویای مذاکره مکمل برجام

«فرانسه به دنبال توافق مکمل برجام است که برنامه‌های موشکی ایران را نیز شامل شود.» این خبر را سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد. بعد از آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای هشتمین بار پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای اعلام کرده است، آمریکا و هم‌پیمانان این کشور به دنبال راه جدیدی برای برهم زدن و خروج از برجام هستند.

گزارش«صبح نو» از نذری متفاوت مادر شهید گمنام در بهشت زهرا

سید خانم و دیگی که 34 سال می‌جوشد

شهدای گمنام یک وقتی گمنام بودند، وقتی که آتش جنگ داغ بود، وقتی کانتینرکانتینر اجساد شهدای شناسایی‌‌شده را می‌آوردند و بی‌غسل و کفن دفن می‌کردند و هر کسی می‌آمد پی شهید خودش. شهدای گمنام آن موقع گمنام بودند، قطعه مخصوص‌شان در بهشت زهرا هم غربت داشت، حس غروب جمعه را داشت، خاکی بود، درختی رویش سایه نمی‌انداخت و کمتر کسی سراغش می‌رفت.

باز هم جاده‌های بی‌رحم بلای جان دانش‌آموزان معصوم شد

کابوس اردو ، اتوبوس و جاده

صبح جمعه برای خیلی‌ها تلخ شروع شد. روزی که عید قربان بود و قرار بود روز شادی باشد؛ خنده بر لبان همه خشکید وقتی سیل خبرهای تلخ واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر هرمزگانی در داراب استان فارس، روی سرمان آوار شد. آنان مسافر روزهای خوش اردو بودند و قرار بود به اردوی فرزانگان سازمان دانش‌آموزی در شیراز بروند؛ اما تکرار بی‌احتیاطی‌ها، نا‌ایمنی‌جاده‌ها و خطاکاری رانندگان، همه رویاهای دخترانه را به کابوس تبدیل کرد تا میناب و رودان، در غم از دست دادن فرزندانشان ماتم‌کده‌ای سیاهپوش شود.

طرح فقهی مسأله زن و خانواده

نسبت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی

تبعات رویکرد سیاسی به مدیریت دولتی 1

سیاست زدگی افراطی

سرمقاله

قانون مداری و ریسک پذیری

صف‌های عجیب و غریب مردم برای جابجایی حساب‌های بانکی

شب سپرده بازی

عکس و ویدیو و استوری اینستاگرام بود که پشت سر هم به اشتراک گذاشته می‌شد. بانک‌هایی که در روزهای معمولی، هیچ گاه این حجم از شلوغی و ازدحام را به خود ندیده بودند، حالا با سیل جمعیتی رو به رو بودند که می‌خواستند حساب‌های بانکی‌شان را به برخی بانک‌های خصوصی منتقل کنند. آن هم به دلیل مصوبه‌ای که کاهش نرخ سود بانکی را ابلاغ کرده بود و حالا مردم می‌خواستند پول‌هایشان در بانک‌هایی باشد که با هر ترفندی، سودی بالاتر از سود مصوب را به آنان وعده داده بودند.

شب شعر مدافعان حرم به یاد شهید «محسن حججی» برگزار شد

رونمایی از شکوفه‌های شبانگاه

شب شعر مدافعان حرم یادمان شهید «محسن حججی» به مناسبت روز مبارزه با تروریسم و در آستانه تحویل پیکر مطهر شهید در خانه فرهنگ سعادت‌آباد با حضور مهندس خسروی معاون فرهنگی اجتماعی منطقه، حجت‌الاسلام سید عبداله حسینی، آقایان و خانم‌ها، حسین اسرافیلی، رضا اسماعیلی، مصطفی محدثی خراسانی، محمدمهدی عبدالهی، میلاد عرفان‌پور، یداله قائم پناه، صابره سادات موسوی، آسیه رحمانی، فاطمه بیرانوند و جمعی از خانواده‌های شهدا و ... برگزار شد و ضمن قرائت اشعاری در تجلیل از مقام شامخ این شهید بزرگوار، از مجموعه شعر آیینی «شکوفه‌های شبانگاه» سروده محمدمهدی عبدالهی از مداحان و شاعران انقلابی کشور توسط اساتید پیشکسوت شعر انقلاب با مضامین ایثار و شهادت و ماهیت ضد تروریسم رونمایی شد.

مردم آمریکا: بنیاد سوروس در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد

سلاح مخفی غرب برای کودتاهای رنگی

مردم آمریکا در بیانیه‌ای از دونالد ترامپ خواستند تا نام «بنیاد جورج سوروس» را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. سورس یكی از مؤسسات مهم صهیونیستی است كه با حمایت‌های مالی و البته با ظاهری بشردوستانه، به حمایت از مخالفان كشورهای مختلف در جهت توسعه نفوذ صهیونیسم می‌پردازد؛ بنیادی که در سال ۱۹۹۳ میلادی تأسیس شد و در بیش از ۳۰ کشور جهان از جمله جمهوری‌های سابق شوروی نمایندگی دارد و حال مردم آمریکا از دونالد ترامپ می‌خواهند تا نام بنیاد جورج سوروس در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد.

صبح نو

سرمقاله

قانون مداری و ریسک پذیری

یکی از موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیأت دولت مورد تاکید قرار دادند، داشتن روحیه خطر پذیری وشجاعت در تصمیم‌گیری‌ها و اقدام، با درنظرگرفتن اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز و قوانین مصوب مجلس است. در این باره چند نکته حائز اهمیت است؛ اولاً حرکت در چارچوب قوانین و مقررات مهم‌ترین اصل و نکته‌ای است که دولت و دولتمردان را از انحراف و خودکامگی مصون می‌دارد. در دولت قبل و اکنون، بعضاً زمزمه‌ها و رفتارهایی شنیده و دیده می‌شوند که حاکی از زیربارنرفتن مسوولان اجرایی نسبت به برنامه‌های کشور و قوانین مجلس است. طبیعتاً این چنین جهت گیری‌هایی، هم کشور را از اهداف و برنامه‌های خود دور می‌کند و هم گرفتاری‌های قانون گریزی و بروز فساد را در پی خواهد داشت. رئیس جمهور مدعی حقوقدانی و دولت مدعی قانون مداری، ملزم‌اند بیش از دیگران به قوانین و مقررات احترام بگذارند و از قانون تخطی نکنند. نکته دوم اینکه در چارچوب قوانین، لازم است وزیران اهل خطر و ریسک باشند. اجرای طرح‌های نو و خرق عادت‌ها ممکن است بعضاً با مشکلات یاحتی ناموفقیت هایی همراه باشد و مدیران اجرایی نگران گیر و گرفتارهای بعدی آن باشند و همین از قدرت اجرایی آنها بکاهد و آنها کمتر اهل ریسک باشند؛ اما طبیعتاً اگر طرح‌ها با مطالعه و در نظر گرفتن ملاحظات لازم باشد و به تعبیر رهبری توأم با «برنامه‌ دقیق و مدون و علمی» باشد احتمال عدم موفقیت را به شدت کاهش خواهد داد. از همه مهم‌تر آنکه اگر در اجرای این برنامه‌ها روحیه جهادی و مشارکت دادن مردم دیده و گنجانده شود، یقیناً توفیقات دولتمردان را دوچندان خواهد کرد.

captcha
شماره‌های پیشین