307
چهارشنبه، ۰۸ شهریور ۱۳۹۶
1
207 نماینده مجلس از خدمات قالیباف تقدیر کردند اما ...

انتخابات برای دولت تمام نمی شود؟!

انتخابات برای خیلی‌ها تمام شده و حالا فارغ از گرایش سیاسی به تهران و مدیریت سابق آن نگاه می‌کنند. این روزها پیام‌های تقدیر و تشکر زیادی از این جریان شنیده می‌شود. البته هنوز انتخابات برای برخی تمام نشده و همچنان در گارد سیاسی انتخابات مانده‌اند!

مأموریت هیلی برای متهم کردن ایران چیست

بند کیو دستاویزی برای بازرسی نظامی

آن زمان که ترامپ در مناظره‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی آمریکا سخن از پاره کردن برجام به میان آورد، کمتر کسی احتمال می‌داد که این سیاستمدار اقتصادی ایالات متحده، برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای برهم زدن برجام داشته باشد؛ اما این روزها با اظهارات جنجالی هیلی، تا حدودی برنامه رییس جمهور آمریکا برای متهم کردن ایران به نقض توافق هسته‌ای آشکار شد؛ برنامه‌ریزی‌ای که جمهوری اسلامی را در مظان اتهام بین المللی قرار می‌دهد.

گزارش «صبح نو» از عجیب‌ترین آگهی‌های اینترنتی این روزها

همباشی سیاه

وای از این آگهی‌ها، وای . دستت می‌لرزد، نبض روی شقیقه‌ها می‌تپد، زبانت بند می‌آید از این همه حادثه، از این حجم پرده دری زیر پوست شهری که رویش قدم می‌زنی، توی هوایش نفس می‌کشی و به آن دل بسته‌ای. باز هم پای یک اپلیکیشن موبایلی در میان است، یکی از همان‌ها که سارقان و جاعلان و کلاشان در پستوهای آن پنهان می‌شوند و جرم روی جرم می‌گذارند. صفحاتش را که بالا و پایین کنی، روی بخش مربوط به خدمات اجتماعی‌اش که کلیک کنی، آگهی‌های تر و تازه‌ای که چند ساعت و چند دقیقه پیش در آن بارگذاری شده را که خوب نگاه کنی، "اسکان رایگان بانوان" را می‌بینی که هزار و یک تفسیر می‌شود از آن کرد و هزار و یک داستان در آن نهفته است .

روایتی از حواشی دیدار طلاب با رهبر انقلاب در گفت‌وگو با محمدمهدی دادمان

حاشیه‌سازی ناجوانمردانه

دیدار اخیر رهبر انقلاب با طلاب و روحانیون حاشیه‌ها و شایعاتی را به‌دنبال داشت. این حاشیه‌ها بیش از هر چیز به اعمال نظر مدیران حوزه علمیه بر متن‌ها و چینش سخنرانان دیدار مربوط می‌شد. اعمال‌نظرهایی که گفته می‌شود در جلسات ارزیابی متن‌های سخنرانی طلاب توسط برخی از مدیران صورت گرفته است. آقای محمدمهدی دادمان، از طلبه‌هایی است که در دیدار با رهبری و همچنین جلسات ارزیابی متن سخنرانی‌ها، پیش از دیدار با رهبری، حضور داشته است.وی 29 سال دارد و طلبه پایه پنج حوزه علمیه مشکات تهران است. با او درباره این حواشی و صحتشان گفت‌وگو کردیم.

اتفاق‌های حاشیه‌ای پیرامون وزارت ورزش و جوانان دور می زند

#ژن_خوب از جنس ورزشی

شنیدن برخی اتفاقات در ورزش ایران، چندان عجیب نیست؛ ورزشی که روابط در آن جای ضوابط را گرفته، بازیکنان پولی فضای ستاره‌های بااستعداد را تنگ کرده، دلال‌ها و واسطه‌ها به جای مربیان در انتخاب‌ها و تصمیم‌های فنی نقش مهمی را ایفا کرده، لیدرها قدرتی بیش از مربیان و حتی مدیران به دست آورده و سکوهای ورزشگاه‌ها نیز دیگر بوی اخلاق‌مداری نمی‌دهد.

الهیأت لیبرال

درباره تیم اقتصادی دولت دوازدهم

سرمقاله

موج آفرینی با «حرف نو»

جنایات در ایالت مسلمان‌نشین روهینگیاها تکرار شد

میانمار ؛ بایکوت یک حقیقت

امروزه جنایت و نسل‌کشی علیه مسلمانان را می‌توان به‌عنوان یکی از تیترهای ثابت اخبار روزانه در رسانه‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای مشاهده کرد. ظلم و ستمی که از غرب آسیا تا شرق بزرگ‌ترین قاره جهان ادامه داشته و حتی بعضی از کشورهای صاحب ادعا در حوزه حقوق بشر در قاره سبز را‌نیز‌در می‌نوردد.

صبح نو

سرمقاله

موج آفرینی با «حرف نو»

رهبر معظم انقلاب در دیدار با فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه «حرف نو» گفتن را نیاز دنیای امروز عنوان و تصریح كردند برای بشر امروز، اسلام حرف‌های مهم و جذابی دارد كه اگر به گوش او برسد، به ویژه به نسل‌های جوان دنیا، یقیناً مورد قبول قرار می‌گیرد. در دنیایی كه همه احساس سرخوردگی و یأس می‌کنند یا حکومت‌ها در اداره امور با مشكلات پیچیده و موج اعتراضات مردمی روبه‌رو هستند، بیان دیدگاه اسلام درباره انسان و اهمیت و جایگاه او یا نقش ملت‌ها در اداره امور سیاسی و تحقق مردم سالاری اسلامی، حتماً خریدار خواهد داشت و امیدها را به دین و نقش اساسی آن در زندگی احیاء خواهد كرد. رهبر انقلاب، خود در این راه پیشگام و پیشتاز بوده‌اند. نامه‌هایی كه ایشان خطاب به جوانان در غرب نوشتند و در باره واقعیت‌های اسلام ورای دستگاه تبلیغاتی غرب بیان كردند، خود نمونه‌ای موفق و مؤثر از بیان «حرف نو» با دنیای امروز است كه علی القاعده باید این حركت مهم و تأثیرگذار ادامه یابد و طلاب و فضلا با تجهیز خود در میدان گفت و گو با مردم و به ویژه جوانان در غرب یا هر نقطه دیگری كه نیاز احساس می‌شود، وارد بشوند. طبیعتاً برای این هدف و منظور، بستری نیاز است كه خوشبختانه فضای مجازی بستر آماده برای انتقال پیام را به راحتی در اختیار قرار داده و لازم است از این ابزار كارآمد و مفید برای ارتباط با ملت‌ها در اقصی‌نقاط عالم به خوبی بهره‌گرفت. البته به تعبیر رهبری در دیداری كه سال ٩١ با اساتید دانشگاه داشتند، حرف تازه معنایش این نیست که اگر گفته شد، همه دنیا آن را قبول کنند؛ بلکه معنایش این است که یک جریان جدیدی را در دریاچه عظیم فکر‌بشری به وجود می‌آورد و موج‌آفرینی می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین