306
سه شنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۹۶
1
در حسرت دوستان عاقل و منتقدان منصف

در جست و جوی انصاف سیاسی

«انصاف سیاسی» گم‌شده تعاملات، رقابت‌ها و به طور کلی سیاست‌ورزی امروزین ماست؛ البته این بدان معنی نیست که در طیف‌های مختلف شخصیت‌های منصف یافت نمی‌شوند، بلکه باید به تلخی اذعان داشت فضاسازی‌ها و جهت‌دهی‌ها به منازعات و چالش‌ها در کنترل افرادی درآمده که فرصت را از پای‌بندان به مبانی اخلاقی در عرصه سیاست می‌گیرد و آنان را به حاشیه می‌راند.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نخستین نشست خبری:

سیاسی‌کاری نمی‌کنیم

نخستین نشست خبری خانم اشرف بروجردی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پیش از ظهر روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در سالن کنفرانس حوزه ریاست این سازمان و با حضور معاونان سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد.

رهبر انقلاب خطاب به طلاب حوزه‌های علمیه تهران:

حرف نو بزنید

آتش؛ سوژه داغ این روزهای تابستان

کابوس سوختن جنگل‌های شمال

تداوم آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال موضوع دردناکی است که همچنان نادیده گرفته می‌شود و این مساله در سایه کمبود نیروی انسانی محیط‌بانی به‌شدت دیده می‌شود. در هفته گذشته چندین آتش‌سوزی در استان‌های شمالی رخ‌داده و حالا هواشناسی گفته منتظر آتش‌سوزی‌های بعدی هم باید باشیم.

امروز انتخابات هیأت رئیسه فراکسیون امید برگزار می‌شود

دلواپسی امید

سه شنبه است و بر اساس قرار قبلی، نمایندگان اصلاح طلب بهارستان گرد هم می‌آیند تا ناخدای کشتی پرتلاطم امید را برای هدایت در سال دوم مجلس و تصمیم گیری درباره موضوعات پر اهمیت انتخاب کنند، اما نمایندگان اصلاح طلب می‌توانند به اجماعی درباره هیأت رییسه فراکسیون امید دست پیدا کنند؟

ابراهیم یزدی درگذشت

انقلابی جا مانده

یکشنبه شب، ابراهیم یزدی، وزیر خارجه دولت موقت در 86 سالگی پس از تحمل یک دوره بیماری طولانی، در شهر ازمیر ترکیه درگذشت. ابراهیم یزدی که از پیشگامان مبارزه در محافل دانشگاهی به شمار می‌آمد، فعالیت سیاسی خود را از زمان دکترمصدق آغاز کرد. او در آبان‌ماه سال 32 هنگام محاکمه مصدق دستگیر و روانه بازداشتگاه شد. در سال 35 یزدی عضو شاخه انجمن اسلامی پزشکان گروه نیمه مخفی به نام متاع (مکتب تربیت اجتماعی عملی) شد. یزدی در شهریورماه 39 به آمریکا رفت و در آنجا به عضویت هیأت اجرایی جبهه ملی ایران شاخه آمریکا درآمد. در سال 41 هم که شاخه نهضت آزادی در خارج از کشور تأسیس شد، ابراهیم یزدی به عنوان رییس شورای مرکزی نهضت آزادی در خارج از کشور انتخاب شد.

سرمقاله

هین سخن تازه بگو

شماره‌های پیشین