305
دوشنبه، ۰۶ شهریور ۱۳۹۶
1
سرمقاله

فرصت تاریخی دولت

شاخصه‌های حوزه علمیه در تراز انقلاب اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب

میراث شیعی در تکاپوی تحول

حوزه‌های علمیه در سنت شیعی مراکزی برای یادگیری، گفت وگو و پیشبرد اهداف اسلام است. حوزه‌های علمیه یک ذخیره تمام نشدنی برای مسلمانان محسوب می‌شوند که باید مبتنی بر نیازها، در آن نوسازی صورت بگیرد.

معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما:

همه شبکه‌های استانی 24 ساعته می‌شوند

معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما در نشست خبری روز گذشته خود جزئیات بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها را تشریح کرد.

سانحه تلخی که جوانان جهادی را از کشور گرفت

اردوی جهادی تا بهشت

بچه‌ها حال و روز خوشی ندارند. سراغ هرکس را که می‌گیری نایی برای جوابگویی ندارد. اردویی که از دوم شهریورماه آغاز شده بود، حالا زودتر از موعد پایان یافته. کابوس تلخ واژگونی وانت نیسان، عصر شنبه بروبچه های گروه جهادی «طلوع حق» را خراب کرد تا آنها دو نفر از بهترین دوستان‌شان را از دست بدهند و دو نفر دیگر را هم در اتاق مراقبت‌های ویژه بیمارستان ببینند. اتفاقی که اگرچه تلخ بود، اما شاید بهترین دستمایه باشد برای سخن گفتن دوباره از جوانان گمنامی که در محروم‌ترین مناطق ایران، شناخته شده تر از دانشگاه‌ها و محله‌هایشان هستند.

حاشیه‌های ازدواج مجددی که خانم بازیگر را دوباره خبرساز کرد

برای عمومی کردن حریم خصوصی وکیلم؟!

خانم بهاره رهنما، بازیگر سینما و تلویزیون، پس از جدایی از همسر سابقش، اخیراً زندگی زناشویی جدیدی را آغاز کرده است. ازدواجی که البته بیش و پیش از آن که مربوط به حریم خصوصی و خانوادگی باشد، با انتشار عکس‌های گسترده و البته حاشیه‌های تبلیغاتی، به موضوعی عمومی تبدیل و با سرعت زیادی عکس‌های فراوانی از این مراسم توسط حاضران در آن منتشر شد.

توفان برای حمایت از کودکان افغانستانی

#از مِهر جا نمانند

شیوه نامه جنجالی جذب دانشجو معلمان اصلاح شد

یک عقبگرد دلچسب

دیگر لازم نیست بگویند از شیوه نامه جذب معلم، تفسیر نادرست شده، دیگر احتیاجی نیست رییس مرکز منابع انسانی وزارتخانه در صفحه تلویزیون ظاهر شود و با رسانه‌ها مصاحبه کند تا نشان دهد هر کسی که این شیوه نامه را خوانده، آن را اشتباه فهمیده. حالا همه چیز روشن است، حالا می‌شود نوشت که در پنجمین روز از شهریور 95، آموزش و پرورش با زبان بی زبانی عذرخواهی کرده است.

چرا پاشنه وزارت علوم روی تولید علم نمی‌چرخد؟

وزیر ناز کرد؛ وزارتخانه معطل ماند

سالی که نکوست از بهارش پیداست. این حکایت شروع دولت دوازدهم در حوزه آموزش عالی است! ناز و تردید گزینه روحانی برای تصدی پست وزارت علوم سبب شد که با گذشت چند روز از شروع به کار دولت دوازدهم؛ همچنان این وزارت خانه با سرپرست اداره شود و ماجرا تا دیدار رهبری با هیأت دولت هم کشیده شود. رهبری در دیدار اخیر خود به دولت اعلام کردند: «امیدواریم با تعیین وزیر نیرو که وزارتخانه‌ی آن مهم است و نیز وزارت علوم که وزارتخانه‌ای بسیار مهم‌تر است، دولت دوازدهم به‌صورت کامل، وظایف خود را انجام دهد.» اما چه شد که این وزراتخانه بدون وزیر ماند و سرپرست جدید از کجا آمده است؟

تأملی بر اظهارات روز گذشته وزیر ارتباطات

جهرمی جانب دستگاه قضا را گرفت

اظهارنظرهای روز گذشته وزیر ارتباطات حاکی از آن است که جهرمی برخلاف وزیر قبلی، بنای تعامل با دستگاه قضایی را گذاشته است.

صبح نو

سرمقاله

فرصت تاریخی دولت

دولت دوازدهم فرصتی كم نظیر و تاریخی در اختیار دارد؛ همانگونه كه رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهور و اعضای دولت تصریح كردند فرایند آسان شكل گیری دولت دوازدهم اعم از برگزاری انتخابات و مراسم تنفیذ و تحلیف و سپس رأی اعتماد مجلس فرصتی مهم و كم نظیر در اختیار این دولت قرار داده است. آنگونه كه رئیس جمهور از مجلس خواست، بیش از نیمی از اعضای كابینه او بالای ٢٠٠رأی آوردند و از این جهت هماهنگی كاملی بین دولت و مجلس وجود دارد. از دیگر سو، در پایتخت و اغلب شهرهای بزرگ نتایج انتخابات شوراها و شهرداران نیز فرصت دیگری را برای دولت فراهم كرده است تا در اداره شهرها و به کار گمارده شدن نیروهای همسو، دستش کاملاً باز باشد. از همه مهمتر، فضای آرام و به‌دور از تنش‌های سیاسی دركشور با وجود سپری شدن حدود دوماه از زمان برگزاری انتخابات است که بر امتیازات و فرصت‌های در اختیار دولت دوازدهم می‌افزاید. این‌ها همه سرمایه‌ها و فرصت‌های تاریخی و تكرار نشدنی این دولت است كه هم باید قدردان و شكرگزار آن بود و هم لازم است از این موقعیت كم نظیر بهترین بهره را برای خدمت به مردم و نظام اسلامی برد. امیرمومنان علی (ع) در حكمت ٢١ نهج البلاغه می‌فرمایند:« الفُرصَةُ تَمُرُّ مَرَّ السَّحابِ ،فانتَهِزُوا فُرَصَ الخَیرِ فرصت، چون ابر می‌گذرد. پس، فرصت‌های كار خوب را غنیمت شمرید.» رهبر معظم انقلاب همواره به دولت‌ها توصیه داشته‌اند:« این مدت برای انجام کارهای اساسی، زمان کمی نیست همچنانکه امیرکبیر در دوران سه‌ساله صدارت خود، کارهای مهمی کرد که اکنون کشور به فعالیت‌هایی از آن جنس نیاز دارد.» اکنون همه امیدها و انتظارات از دولت دوازدهم این است که از این فرصت تاریخی و استثنایی با پرهیز از حاشیه‌ها و توجه به اولویت‌های واقعی کشور، بیشترین بهره را ببرد.

captcha
شماره‌های پیشین