305
دوشنبه، ۰۶ شهریور ۱۳۹۶
1
سرمقاله

فرصت تاریخی دولت

شاخصه‌های حوزه علمیه در تراز انقلاب اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب

میراث شیعی در تکاپوی تحول

حوزه‌های علمیه در سنت شیعی مراکزی برای یادگیری، گفت وگو و پیشبرد اهداف اسلام است. حوزه‌های علمیه یک ذخیره تمام نشدنی برای مسلمانان محسوب می‌شوند که باید مبتنی بر نیازها، در آن نوسازی صورت بگیرد.

معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما:

همه شبکه‌های استانی 24 ساعته می‌شوند

معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما در نشست خبری روز گذشته خود جزئیات بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها را تشریح کرد.

سانحه تلخی که جوانان جهادی را از کشور گرفت

اردوی جهادی تا بهشت

بچه‌ها حال و روز خوشی ندارند. سراغ هرکس را که می‌گیری نایی برای جوابگویی ندارد. اردویی که از دوم شهریورماه آغاز شده بود، حالا زودتر از موعد پایان یافته. کابوس تلخ واژگونی وانت نیسان، عصر شنبه بروبچه های گروه جهادی «طلوع حق» را خراب کرد تا آنها دو نفر از بهترین دوستان‌شان را از دست بدهند و دو نفر دیگر را هم در اتاق مراقبت‌های ویژه بیمارستان ببینند. اتفاقی که اگرچه تلخ بود، اما شاید بهترین دستمایه باشد برای سخن گفتن دوباره از جوانان گمنامی که در محروم‌ترین مناطق ایران، شناخته شده تر از دانشگاه‌ها و محله‌هایشان هستند.

حاشیه‌های ازدواج مجددی که خانم بازیگر را دوباره خبرساز کرد

برای عمومی کردن حریم خصوصی وکیلم؟!

خانم بهاره رهنما، بازیگر سینما و تلویزیون، پس از جدایی از همسر سابقش، اخیراً زندگی زناشویی جدیدی را آغاز کرده است. ازدواجی که البته بیش و پیش از آن که مربوط به حریم خصوصی و خانوادگی باشد، با انتشار عکس‌های گسترده و البته حاشیه‌های تبلیغاتی، به موضوعی عمومی تبدیل و با سرعت زیادی عکس‌های فراوانی از این مراسم توسط حاضران در آن منتشر شد.

توفان برای حمایت از کودکان افغانستانی

#از مِهر جا نمانند

شیوه نامه جنجالی جذب دانشجو معلمان اصلاح شد

یک عقبگرد دلچسب

دیگر لازم نیست بگویند از شیوه نامه جذب معلم، تفسیر نادرست شده، دیگر احتیاجی نیست رییس مرکز منابع انسانی وزارتخانه در صفحه تلویزیون ظاهر شود و با رسانه‌ها مصاحبه کند تا نشان دهد هر کسی که این شیوه نامه را خوانده، آن را اشتباه فهمیده. حالا همه چیز روشن است، حالا می‌شود نوشت که در پنجمین روز از شهریور 95، آموزش و پرورش با زبان بی زبانی عذرخواهی کرده است.

چرا پاشنه وزارت علوم روی تولید علم نمی‌چرخد؟

وزیر ناز کرد؛ وزارتخانه معطل ماند

سالی که نکوست از بهارش پیداست. این حکایت شروع دولت دوازدهم در حوزه آموزش عالی است! ناز و تردید گزینه روحانی برای تصدی پست وزارت علوم سبب شد که با گذشت چند روز از شروع به کار دولت دوازدهم؛ همچنان این وزارت خانه با سرپرست اداره شود و ماجرا تا دیدار رهبری با هیأت دولت هم کشیده شود. رهبری در دیدار اخیر خود به دولت اعلام کردند: «امیدواریم با تعیین وزیر نیرو که وزارتخانه‌ی آن مهم است و نیز وزارت علوم که وزارتخانه‌ای بسیار مهم‌تر است، دولت دوازدهم به‌صورت کامل، وظایف خود را انجام دهد.» اما چه شد که این وزراتخانه بدون وزیر ماند و سرپرست جدید از کجا آمده است؟

تأملی بر اظهارات روز گذشته وزیر ارتباطات

جهرمی جانب دستگاه قضا را گرفت

اظهارنظرهای روز گذشته وزیر ارتباطات حاکی از آن است که جهرمی برخلاف وزیر قبلی، بنای تعامل با دستگاه قضایی را گذاشته است.

شماره‌های پیشین