304
یکشنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۹۶
1
نشست خبری جشنواره موسیقی جوان برگزار شد

حسین علیزاده:اینجا به همه می‌گویند «استاد»

نشست خبری یازدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان روز گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد.

تعویق طرح رجیستری موبایل و پیگیری حقوقی برای حذف اپ‌های ایرانی از اپ‌استور

آقای وزیر! چو صد آید نود هم پیش شماست

در پی حذف تعدادی از اپلیکیشن‌های ایران از فروشگاه اپ‌استور،وزیر ارتباطات اعلام کرده که برای حل این مشکل پیگیری‌های حقـــــــــــوقی را آغاز خواهد کرد.

12 توصیه رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور و وزرای دولت دوازدهم

صدای منتقدان را بشنوید

هاشمی، ناطق نوری و روحانی فردای 25 بهمن چه گفتند؟

حامیان برقراری حصر

«حصر» و دلایل واقعی آن همچنان بعد از گذشت7 سال از دیده‌ها پنهان مانده است، اصلاح طلبان درصددند تا حوادث بعد از انتخابات 88 را دلیل اصلی حصر نشان دهند و معتقدند دلایل این موضوع از بین رفته است؛ این در حالی است که اقدام به حصر آقایان موسوی و کروبی، نه در بحبوحه آشوب‌ها، که یک سال بعد و در پی دعوت به حضور خیابانی به بهانه حمایت از بیداری اسلامی در منطقه صورت گرفت؛ این خود نشانگر این است که حصر دلیلی بالاتر از وقایع انتخابات دارد و با بیان اشتباهات رقیب و همچنین ابراز پشیمانی قابل حل و فصل نیست.

نسبت قوه قضاییه با احیاگری حقوق ملت

حاشیه‌های عجیب و غریب انتخابات شوراها تمامی ندارند

شهر آشوب

ماجرای عجیب و غریب شوراهای شهر و شهرداری‌ها در کشور، همچنان ادامه دارد. با آن که بیش از چهار ماه از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور می‌گذرد، حاشیه‌های بی پایان، همچنان گریبان شوراها را در کل کشور فراگرفته است. به ویژه آن که با آغاز به کار رسمی شوراها و روند انتخاب شهردار، اتفاق‌های جالب و البته قابل تأملی در شهرها و روستاهای مختلف کشور رخ داده‌اند. از شهرداران آقازاده گرفته تا شهرداران دو ساعته و البته «لیست‌بند»‌هایی که شهردار شدند. این گزارش، مروری بر بعضی از این اتفاق‌های عجیب است.

سرمقاله

اولویت واقعی

نقشه راه مفاهمه ملی

صبح نو

سرمقاله

اولویت واقعی

رهبر انقلاب در دیدار هیأت دولت دوازدهم اقتصاد و رفع معضل بیکاری و مشکلات معیشتی مردم را اولویت واقعی کشور خواندند و از همه دولتمردان خواستند در حل مشکلات اقتصادی، زمینه سازی و کمک کنند. لازمه موفقیت در این امر توجه به چند نکته اساسی است؛ اول، باید دانست که «اولویت واقعی کشور» تأکیدی است در برابر اولویت‌های غیرواقعی و کاذب که پیش از این و در دولت گذشته یا توسط حاشیه سازان یا به قصد گریختن از واقعیت‌ها، به آن پرداخته شده است. بنابراین اجتناب از حاشیه‌ها و حاشیه سازی ها یکی از توقعات جدی از دولت دوازدهم است. دوم، برای حل معضل اساسی و ریشه‌دار کشور نمی‌توان صرفاً به اقدامات اداری و صدور چند بخشنامه بسنده کرد؛ طبیعتاً برای عبور از این بحران ملی، هم نیاز به هماهنگی و مشارکت همه اجزاء دولت است و هم نظارتی قوی و مستمر می‌طلبد. اینکه دولت از یک طرف فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی را به عهده داشته باشد، اما از طرف دیگر برخی از دستگاه‌ها کنترلی بر دروازه‌های کشور و واردات کالاها نداشته یا اهتمامشان به رونق واردات باشد، حاصلی جز  ناکامی اقتصاد ملی نخواهد داشت. سوم، لزوم داشتن روحیه کار و مدیریت جهادی است. مدیریت جهادی یعنی پرهیز از روحیه اشرافی گری و عافیت طلبی. باید با ارتباط مستمر و تنگاتنگ با مردم، به درک واقعی از زندگی، مشکلات و نیازهای آنان رسید. سفرهای استانی به دولتمردان کمک خواهد کرد تا شناخت‌شان از مردم، به پایتخت‌نشینان محدود و محصور نماند.

captcha
شماره‌های پیشین