303
شنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۶
6
شورای شهر مشهد محل جدید سریال جنجال‌های قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت و «تریبون‌لعنتی» دوست داشتنی‌اش!

2هزار و 450 بدهکار مهریه اکنون در حبس به سر می‌برند

زندانیان مهریه؛ داستان عاشق‌پیشگان چشم بسته

مثل بقیه بود، جوانی جویای ازدواج، غرق رؤیا، دنبال زنی که ترک اسب سفید او بنشیند و خوشحال و شاد رو به خوشبختی بتازند. خودش را مثل دیگران در رخت دامادی می‌دید، شادمان زیر طنین هیجان‌آور هلهله اقوام، آشیانه‌اش را می‌دید که با سلیقه و وسواس چیده بودند و رنگ و لعاب زده بودند برای یک عمر ماندن زیر سقفش و ...

صبح نو

شورای شهر مشهد محل جدید سریال جنجال‌های قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت و «تریبون‌لعنتی» دوست داشتنی‌اش!

ماجرای سخنرانی‌های خبرساز وزیر بهداشت و البته «تریبون لعنتی» که تعبیر خودش برای تریبون‌های جنجالی است، همچنان ادامه دارد. دکتر «حسن قاضی زاده هاشمی» که پیش از این، درباره حجاب، غیبت، سرداران علم و قلم و حرم و البته تقبیح شعار و جنجال و هیاهو سخن گفته بود، پنج شنبه گذشته در شورای شهر مشهد هم اظهاراتی بیان کرد که واکنش‌های بسیاری در رسانه‌های مختلف داشت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت‌های یازدهم و دوازدهم که مهمان ویژه مراسم آغاز به کار شورای پنجم شهر مشهد بود، این بار هم از تریبونی که در اختیار داشت، استفاده کرد تا اظهاراتی درباره دلدادگی رییس جمهور و حمایت او از شورای شهر مشهد و البته وظایف آستان قدس رضوی در قبال زائران بارگاه امام هشتم؟ع؟ بیان کند.
وزیر بهداشت در این آیین با عبارتی عجیب، خبر ساز تر هم شد. او خطاب به اعضای شورای شهر مشهد گفت:« بعد از خدا، روحانی حامی شماست» و بعد ادامه داد:« ارادتی را  که روحانی به امام رضا (ع) دارد من تا حالا در هیچ فرد دیگری ندیده‌ام. او موفقیت خود را مدیون امام رضا می‌داند.»
قاضی زاده هاشمی، مدیریت آستان قدس را هم با این جمله‌ها به باد انتقاد گرفت:« یکی از مشکلات ما این است که آستان قدس رضوی تنها خود را مسوول بقعه متبرکه می‌داند. آستان قدس در قبال کل زائران مسوولیت دارد.»
او البته به این جمله‌ها بسنده نکرد و کنایه‌ای هم به رقابت‌های سیاسی انتخاباتی 29 اردیبهشت امسال زد و گفت:« آستان قدس باید به رأی مردم احترام بگذارد و به مدیریت شهری جدید کمک کند.»
این، اولین بار نیست که قاضی زاده هاشمی با سخنان غیر مرتبط خود، توجه رسانه‌ها را به تریبون‌هایش جلب می‌کند. او که در دوران رقابت‌های انتخاباتی هم حضور فعالی در جنگ‌های روانی علیه منتقدان دولت داشت و چون مدافعی سینه چاک، بخشی از وظیفه موضع گیری‌های سیاسی دولت علیه منتقدانش را به دوش می‌کشید، قبل‌تر از این‌ها هم با چنین ادبیات غیرمرتبطی، دامنه تهاجم کلامی خود را از سرداران علم و قلم و حرم تا روحانیون و ائمه جمعه گسترده است.
او پیش از این و 25 مهرماه پارسال، در انتقاد از  اظهارنظر مسوولان در هر حوزه‌ای، گفته بود:« برخی افراد هستند که وقتی این تریبون لعنتی به دستشان می افتد، هر چه دلشان بخواهد می گویند.»
اما انگار دلبستگی آقای وزیر به «تریبون لعنتی» تمامی ندارد. او دو روز پس از آن نیز گفته بود:« خودشیفتگی مسوولان کار دست مردم می‌دهد. در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد، مثلاً‌ یکی سردار عَلَم بوده، نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسوولان را زیر سؤال می‌برد؛ دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد.»
سخنانی که البته واکنش‌های فراوانی داشت و بسیاری، از وزیر بهداشت خواسته بودند به جای حمله به حوزه علم و قلم و حرم، بیشتر درباره حوزه‌های مسوولیتی اش اظهار نظر کند.
او 21 فروردین 96 نیز در مراسم دومین سالگرد طرح تحول سلامت دهان و دندان و بزرگداشت روز دندانپزشکی، این بار به روحانیت و برخی ائمه‌جمعه تاخته و گفته بود:« من واقعاً از روحانیت معظم تعجب می‌کنم چرا که آن زمان خیلی راجع به غیبت و اینکه این مسأله یک گناه کبیره است و مجازاتش برابر زناء با مادر است، به کرات سخن می‌گفتند ولی الان غیبت، تهمت و دروغ رایج شده ولی خبری از بیان مجازات آن نیست.»
وزیر بهداشت گفته بود: «اگر نهی از منکر است باید در رأس آن نهی از غیبت، تهمت و دروغ باشد؛ حجاب کی(چه زمانی) آیات آن نازل شده و کی(چه زمانی) در حکومت رسول‌الله (ص) به نوعی اجباری شده است؟ و این مساله چند سال طول کشید.»
به هرحال، آن چه در مشهد و ساختمان شورای این شهر گذشت، نشان از آن دارد که وزیر بهداشت، بیش از همه، مخاطب خاص سخنان خودش است. سخنانی که او 27 اردیبهشت هم در آیین افتتاح بیمارستان بی بی حکیمه خاتون (س) گچساران بیان کرده بود. او گفته بود:« با شعار، هیاهو، احساس و جنجال نمی‌توان کشور را ساخت.»
حالا باید منتظر ماند و دید قاضی زاده هاشمی تا کی «تریبون‌های لعنتی» را وسیله‌ای برای تاختن‌های سیاسی و انتقاد به موضوعات غیرمرتبط به حوزه‌های کاری‌اش قرار خواهد داد؟

 

captcha
شماره‌های پیشین