303
شنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۶
1
بدنه روشنفکری سینما به حملات خود علیه «ماجرای نیمروز» ادامه می‌دهد

آرام باشید و آب خنک بنوشید!

بعد از حواشی جشن منتقدان سینمای ایران، برخی دیگر از چهره‌های سینمایی هم در فضای مجازی، به فیلم ماجرای نیمروز و محمدحسین مهدویان حمله کردند.

شورای شهر مشهد محل جدید سریال جنجال‌های قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت و «تریبون‌لعنتی» دوست داشتنی‌اش!

نیمه پنهان حصر ؛ خدماتی که نظام در اختیار محصوران گذاشت

هتل اختر

از شامگاه 25 بهمن 1389 برای بازدارندگی پروژه جنگ داخلی مانند منازعات سوریه، شرایط حفاظتی متناسب با تصمیم شورای عالی امنیت ملی برای میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد اتخاذ شد. چنین شرایط حفاظتی علاوه بر حفظ جان آنان بر اثر اقدامات لایه دار دشمن برای حذف، دورنمایی برای ممانعت از کلید خوردن رخدادهای مشابه درگیری‌های پیشین بود. این تدبیر دوراندیشانه در جلسه‌ای با حضور تمامی اعضای شورای امنیت ملی در همان ایام و برای حفظ شرایط زندگی مطلوب آنان اتخاذ شد.

افزایش اعتراضات به تمامیت‌خواهی در جریان اصلاحات

شورش خرازی علیه اشرافیت جناحی

بار دیگر آقای صادق خرازی نفیر مبارزه با باندهای تمامیت‌خواه در جناح اصلاحات را سر داد؛ این دیپلمات اصلاح‌طلب حدود یک سال است سکوت مصلحت‌آمیزی داشته و حالا پس از گلایه‌های همقطاران سیاسی‌اش نسبت به رفتار خارج از چارچوب نمایندگان لیست امید، نوک پیکان انتقادات خود را به سمت نیمه پنهان انتخاب شهردار پایتخت نشانه گرفت.

سفیر بغداد در تهران در گفت‌وگو با «صبح نو»:

تلاش ایران برای حل جدایی‌طلبی در عراق ستودنی است

2هزار و 450 بدهکار مهریه اکنون در حبس به سر می‌برند

زندانیان مهریه؛ داستان عاشق‌پیشگان چشم بسته

مثل بقیه بود، جوانی جویای ازدواج، غرق رؤیا، دنبال زنی که ترک اسب سفید او بنشیند و خوشحال و شاد رو به خوشبختی بتازند. خودش را مثل دیگران در رخت دامادی می‌دید، شادمان زیر طنین هیجان‌آور هلهله اقوام، آشیانه‌اش را می‌دید که با سلیقه و وسواس چیده بودند و رنگ و لعاب زده بودند برای یک عمر ماندن زیر سقفش و ...

مثل انتظار برای مرگ

روایتی از یک نشست علمی با موضوع «بسیجی شهید»

ایران، مادر انقلاب اسلامی است

هفته گذشته نشست تاملی در «امکان‌های تداوم بسیجی شهید، به مثابه انسان آرمانی ایرانی» با محوریت نقد و بررسی کتاب «بسیجی شهید، به مثابه انسان آرمانی ایرانی» و با حضور نویسنده کتاب، آقای سید جواد طاهایی و منتقدان کتاب، آقایان سید مهدی ناظمی و سید حسین شهرستانی در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری برگزار شد. گزارش زیر روایتی از سخنان مطرح شده در این جلسه است.

سرمقاله

مقصد بعدی

چهره‌های فرهنگی، هنری و سیاسی از محمدباقر قالیباف تقدیر کردند

خدا قوت

ایوان شمس، دیروز عصر، ساعت‌هایی به یادماندنی را در خاطره خود ثبت کرد. ساعت‌هایی که پر بود از نام‌ها و چهره‌های مختلف که برای تقدیر از 12 سال مدیریت شهردار - حالا سابق- پایتخت دور هم جمع شده بودند. تنوع طیف‌ها و چهره‌های مختلف از سردار وحید و دکتر «غلامعلی حداد عادل» تا حجت الاسلام «سید‌حسن خمینی» و دکتر «علی مطهری» بود. از استاد «علی نصیریان» و دکتر «محمدمهدی عسگرپور» تا دکتر «محمد سریر» و آقای «اصغر‌همت».

شماره‌های پیشین