302
چهارشنبه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۶
1
مدیر باغ موزه حزب‌الله در منطقه ملیتا در گفت‌وگو با «صبح نو» می‌گوید:

حکایت آسمانیان برای اهل زمین

لبنان و مقاومتش در اذهان ما بیش از هر چیز دیگر با جنگ و ویرانی و آشوب تبلور یافته، بدون اینکه به برخی جلوه‌های دیگرش همچون فرهنگ و ادب و علمش توجه کافی داشته باشیم. مقاومت حزب‌الله به‌ویژه پس از دو پیروزی بزرگ آزادسازی جنوب لبنان در سال 2000 و حماسه جنگ 33‌روزه سال 2006، به هنر توجه ویژه‌ای داشته که در این گفت‌وگو به دنبال موشکافی در بخشی از این جنبه بوده‌ایم.

به مناسبت یکم شهریور سالروز تولد استاد حسین علیزاده

شوالیه مردم

متولد اول شهریورماه ۱۳۳۰ در منطقه سید نصر الدین بازار تهران است و دوره‌های آموزش موسیقی را در هنرستان موسیقی تهران زیر نظر استادانی چون هوشنگ ظریف و حسین دهلوی گذراند. بعد از تحصیل در رشته موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران از محضر اساتیدی چون حبیب‌الله صالحی، محمود کریمی، علی اکبر شهنازی، داریوش صفوت، نورعلی خان برومند، سعید هرمزی، یوسف فروتن و عبدالله خان دوامی نکته‌های نوازندگی تار و سه تار و ردیف موسیقی سنتی ایران در سطوح عالی را فرا گرفت.

پس از ماجرای سلفی حقارت و چند حاشیه در صحن علنی مطرح شد

محدودسازی عکاسان مجلس

خبر کوتاه بود و تکان دهنده « تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از هیأت رییسه خواستند تا حضور عکاسان خبری در جلسات علنی مجلس محدود شود.» این درخواست نمایندگان در حالی است که تنها 15 روز از روز خبرنگار و وعده رییس مجلس برای حذف محدودیت‌ها برای حضور رسانه‌ها در بهارستان می‌گذرد.

سرمقاله

فرمانده اقتصادی کیست؟

قالیباف در آخرین روز کاری مهمان آخرین جلسه شورای شهر بود

عکس یادگاری با آقای شهردار

آخرین جلسه شورای چهارم شهر تهران مهمان ویژه‌ای داشت. دکتر «محمدباقر قالیباف» دیروز در آخرین روز کاری‌اش به ساختمان شورای شهر رفت تا خداحافظی همزمان شهردار و شورا، سوژه خبرنگاران شود. به ویژه آن که این جلسه، حاشیه‌هایی هم داشت که پررنگ‌تر از متن بود و حاشیه سازان همیشگی شورا، بازیگر اصلی آن بودند.

ماجرای شستای پرحاشیه

کلید حیات خلوت به دست چه کسی می افتد؟

شستا اگرچه همیشه مجموعه‌ای پرحاشیه بوده، اما این روزها در آغازین روزهای دولت دوازدهم، سر و صدایش بیشتر شده است؛ به خصوص اینکه نام مردی پرحاشیه برای سکانداری اش بر سر زبان‌ها افتاده که آنجا را بیش از هر زمان دیگری حیات خلوت دولت‌می‌کند.

سكاندار اقتصاد كيست؟

معمای نهاوندیان

آقای محمد نهاوندیان را تقریباً همه طیف‌های سیاسی و اقتصادی در ایران می‌شناسند؛ مردی که از حضور در کنار شهید بهشتی گرفته تا مسوولیت های مختلف در دولت‌هایی با گرایش‌های سیاسی متفاوت، همواره پست‌های اجرایی و اتفاقاً کلیدی را در دست داشته است؛ اما نام او این روزها با معاونتی تازه تأسیس در دولت دوازدهم گره خورده است؛ معاونتی که همتایش مرحوم محسن نوربخش، حکمش را از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گرفت.

تهیه‌کننده «جادوی‌صدا» درگفت‌وگو با «صبح‌نو»:

برنده‌سال‌قبل‌بیکار است!

برنامه تلویزیونی«جادوی‌صدا» به تهیه‌کنندگی آقای حسین حسین‌خانی، از شبکه‌ سه‌ سیما درحال پخش است و به مرحله فینال نزدیک می‌شود.

شماره‌های پیشین